..: All news and reports - Služby - ČR Olomoucký :..

ČD - České dráhy vypraví v sobotu 23. dubna zvláštní vlak pro fotbalové fanoušky na utkání 1. ligy Sparta Praha – Baník Ostrava.
Ve vlaku platí běžný tarif Českých drah. Zpáteční jízdenka například z Ostravy hl. n. do Prahy-Dejvic stojí 500 Kč, při nákupu skupinové jízdenky lze ušetřit i více než 200 Kč za osobu.
Pro zajištění pořádku a bezpečnosti cestujících během jízdy vlaku je zajištěn doprovod Policie ČR.

I Olomoucko, Hanušovice - Aktualizováno 15.35 - Chmurné předpovědi meteorologů se vyplnily a do České republiky kromě sněžení dorazil i silný vítr, který vytváří závěje, jazyky a vyvrací stromy. Několik jich vyvrátil i na trati Hanušovice - Staré Město p.S. a zatarasil tak cestu vlaku jedoucímu do Starého Města. Strojvedoucí si včas stromů všiml a vlak zastavil. V současnosti probíhá jejich odstraňování, je zavedena NAD a doprava bude obnovena v odpoledních hodinách.

Na trati Olomouc - Krnov u žst. Hrubá Voda narazil rychlík 823 (Olomouc - Opava-východ) do stromu. Nikdo nebyl zraněn, hnací vozidlo vykolejilo, ale bylo jen drobně poškozeno. Z Krnova do Opavy byla vystavena náhradní souprava (také kvůli oběhu soupravy R 823 na R 824). Co se stalo s vlakem 823 a jeho cestujícími v úseku Hrubá Voda - Krnov dnes nevíme - bude doplněno.
Vykolejení R 900 (Jeseník - Zábřeh - Olomouc) nezpůsobil strom, ale zřejmě chyba techniky nebo zaměstnance ČD, který přestavoval výhybku pod jedoucím vlakem. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

« Newer messages | 1 2   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:03
sets at 20:55
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...