..: All news and reports - Služby - ČR Moravskoslezský :..

Ilustrační fotoOstrava - Anonym, který oznámil uložení bomby, zastavil dnes odpoledne na Novojičínsku vlak mířící z Ostravy do Přerova. Policistům z oddělení doprovodu vlaků dnes telefonoval starší muž, který si stěžoval na to, že České dráhy špatně kontrolují vlaky. "Řekl, že by v některém z vlaků klidně mohla být bomba. Policistům se ještě podařilo zjistit, že má na mysli právě spoj Ostrava - Přerov," vysvětlila mluvčí. Dodala, že vlak nechali zastavit na vedlejší koleji za železniční stanicí Studénka, cestující museli vystoupit a pokračovali dalším spojem. "Policisté ani krajský pyrotechnik ve vlaku nic podezřelého nenašli," doplnila.

zdroj: ČTK, Moravskoslezský deník - 9.10.2006

Karviná - Nevoli vyvolává mezi obyvateli Karviné záměr Českých drah zrušit kvalitní vlakové spoje, které spojují město se světem. Do Karviné jezdí nyní denně čtyři páry vlaků kategorie InterCity a EuroCity, které lidem umožňují přímé spojení s Prahou i se Slovenskem. Koncem letošního roku je však chtějí České dráhy zrušit, píše dnešní regionální příloha Mladé fronty Dnes. V připravovaném návrhu nového jízdního řádu, který začne platit 9. prosince, dráhy počítají už jen s jediným párem spoje InterCity. Ten zastaví v Karviné a skončí v Českém Těšíně. Na Slovensko už nepojede.
To se však nezamlouvá představitelům karvinského magistrátu, kteří prostřednictvím krajského úřadu vyjednávají o zachování přímého spojení s Prahou ve stejném rozsahu i kvalitě jako dosud.
"Karviná má přímé spojení s Prahou někdy od roku 1871. Velmi nás zaskočilo, že podle návrhu nového jízdního řádu Českých drah by o to měla najednou přijít" řekl listu tajemník karvinského magistrátu Roman Nogol. Podle něj je nelogické a nepřípustné, aby přímé spojení zůstalo Havířovu, Bohumínu i Českému Těšínu, ale bývalé okresní město s 65.000 obyvateli ho ztratilo. Tiskový mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj říká, že dráhy se musí chovat ekonomicky, ale ujišťuje, že Karviná o kvalitní spojení s Prahou nepřijde. Naopak, cesta se zkrátí. "Cestujících do Prahy a na Slovensko nenastupuje v Karviné zdaleka tolik jako například v Havířově. Mezinárodní spoj EuroCity skoro nikdo nevyužívá. Vzhledem k tomu, že vlaky vyšší třídy nejsou dotované, jezdí především tam, kde mají využití. Proto se snažíme postavit vlakové spojení tak, aby vyhovovalo potřebám místních obyvatel," uvedl Ondrůj. Dodal, že po změnách bude časně ráno odjíždět z Karviné vlak InterCity do Prahy, odkud se večer vrátí zpátky. "Kromě toho bude Karviná přípojovými vlaky navázána na nově zavedený rychlý spoj InterCity s obchodním názvem Manažer, což je ranní vlak, který bude vyjíždět z Bohumína a zastavovat jako Pendolino v Ostravě, Olomouci, Pardubicích a Praze," vysvětlil Ondrůj. Podle něj se tak obyvatelé Karviné dostanou do Prahy o několik desítek minut rychleji než dnes. Příští rok navíc začne modernizace slovenské železniční trati, která zpomalí dopravu. Dráhy obou zemí proto daly přednost kratší a více využívané trase přes Havířov.
Výhrady vůči politice Českých drah mají i obyvatelé Bohumína. Mnozí se podivují nad tím, že supervlak Pendolino nenabírá cestující také na jejich nádraží. Pendolino totiž po ukončení cesty mezi Prahou a Ostravou jede do Bohumína, kde přečká dobu, než vyrazí opět do Prahy. Ovšem pokud chtějí tímto moderním vlakem cestovat Bohumínští musí jet jinými vlaky do Ostravy a tam teprve na Pendolino nasednout. S nástupem cestujících v Bohumíně však dráhy nepočítají.

Olympic Ostrava - Ve čtvrtek 20. dubna mohou příznivci české hudební rockové kapely Olympic využít zlevněné zpáteční jízdné VLAK+ a vyrazit vlakem do Ostravy. Ve vítkovické ČEZ ARÉNĚ se od 19.00 hodin uskuteční koncert této legendy české rockové scény.

V sobotu 29. dubna pak mohou zájemci za stejných podmínek využít železnice k návštěvě Rodeo Show . Do programu, který začíná opět v 19.00 hodin ve vítkovické ČEZ ARÉNĚ, jsou zařazeny mimo jiné jízdy na divokých zvířatech a chytání býčka. Rodiny mohou navíc využít odpoledního programu, který začíná již ve 13.00 hod. a potěší nejen příznivce amerických vozidel, mimo jiné motocyklů značky Harley Davidson, ale také vojenské techniky z II. světové války. Součástí programu jsou rovněž westernové ukázky včetně indiánské vesnice.

Využití nabídky VLAK+ je velmi jednoduché. Při zakoupení jízdenky ve dnech 20. a 29. dubna 2006 v kterékoliv pokladně železniční stanice sítě ČD nebo u průvodčího ve vlaku oznámíte, že chcete jízdenku se slevou VLAK+ do kterékoliv železniční stanice uzlu Ostrava a zpět. Při jízdě tam nemusíte nijak prokazovat nárok na slevu. Při zpáteční cestě bude jízdenka platná pouze společně s použitou vstupenkou na koncert Olympic nebo na Rodeo Show.
Bližší informace o nabídce VLAK+ naleznete na internetových stránkách www.cd.cz/akvizice. Informace o koncertu, cenách vstupenek a předprodeji naleznete na stránkách www.arena-vitkovice.cz.

Zdroj : České dráhy

koleje Mořkov - Neznámý pytlák použil projíždějící vlaky jako smrtící zbraň proti zvěři. Na koleje asi 3 km od Mořkova na Novojičínsku nasypal kaštany a přilákané srny a jeleny přejel projíždějící vlak. Pachatel zvěř vyvrhl a stáhl z kůže přímo u tratě, tudíž je zřejmé, kolik zvířat padlo zatím za oběť (4 srnky a 2 jeleni). V případě, že pytláka chytí, může dostat trest ve výši až 2 roky pobytu ve vězení.

Zdroj : Novinky.cz

Český Těšín - 24.8.2005 - foto : Roman SlowiaczekČeský Těšín - Povodně ve středu zcela nečekaně zasáhly také severovýchod Moravy. Podle předpovědí tam mělo v noci napršet jen 10 až 15 milimetrů srážek, realita však je daleko horší. Noční srážkové úhrny v povodí Odry jsou od 40 do 105 milimetrů. A některé řeky se už vylévají z koryt.
Nejvíce pršelo na Českotěsínsku, kde je povodňová situace nejhorší. Vylily se tam říčky Ropičanka, Hrabinka a Sadovský potok.

Rozvodněná říčka Ropičanka na Českotěšínsku zalila dnes dopoledne dvě železniční tratě. Z tohoto důvodu došlo k určitým omezením dopravy.

Český Těšín - 24.8.2005 - foto : Roman Slowiaczek Na hlavním mezinárodním tahu Bohumín - Český Těšín - Čadca (Slovensko) byla v úseku Český Těšín - Třinec omezena doprava pouze na jednu kolej a z důvodu zalití tratě vodou byla snížena rychlost vlaků v délce asi 700 metrů na rychlost 10 km/h. Z uvedeného důvodu může dojít ke zpoždění osobních a rychlíkových vlaků, které tímto úsekem projíždějí. Nákladní doprava byla na tomto úseku téměř zastavena a přednost mají osobní spoje. Situace na trati je monitorována a zaměstnanci ČD budou přijímat operativní opatření podle povodňového vývoje.
Na trati Český Těšín - Frýdek-Místek došlo z důvodu zalití tratě vodou k dočasnému přerušení provozu dnes dopoledne v 9 hod. 45 minut v úseku Český Těšín - Hnojník. Vlaky jsou nahrazeny autobusy. I na této trati aktuální povodňovou situaci monitorují zaměstnanci ČD a jsou připraveni podle aktuálního stavu přijímat příslušná opatření, resp. zajistit obnovení drážní dopravy.

foto : Roman Slowiaczek 24.8.2005 12:00 Český Těšín - ve směru na Třinec, pohled na potopenou výtažnou kolej.

Zdroj : Novinky.cz , České dráhy

ČD - České dráhy vypraví v sobotu 23. dubna zvláštní vlak pro fotbalové fanoušky na utkání 1. ligy Sparta Praha – Baník Ostrava.
Ve vlaku platí běžný tarif Českých drah. Zpáteční jízdenka například z Ostravy hl. n. do Prahy-Dejvic stojí 500 Kč, při nákupu skupinové jízdenky lze ušetřit i více než 200 Kč za osobu.
Pro zajištění pořádku a bezpečnosti cestujících během jízdy vlaku je zajištěn doprovod Policie ČR.

« Newer messages | 1 2   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:06
sets at 16:25
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...