..: Aktuality a články - Dopravci - ČR Praha :..

Desiro Classic, RegioJet - vizualizace, foto: RegioJet Praha/Děčín — Mediální kampaň podpořenou reálným provozem vlakových spojů představí dopravce RegioJet, dceřiná společnost Student Agency Radima Jančury. Začne tento čtvrtek v Praze a o den později se přesune do Děčína, čímž započne „turné“ prezentačních jízd s jízdným v symbolické výši. Zveřejněny jsou změněné jízdní řády pro vlaky, které po dva pracovní týdny budou vypravovány mezi Litvínovem a Ústím nad Labem. Přeprava vozidel do Prahy a prezentační jízdy tento čtvrtek a pátek však budou rovněž otevřeny pro veřejnost, přičemž nasazena zde bude dvojice motorových jednotek Siemens Desiro Classic. Provozní ředitel RegioJetu Jan Paroubek potvrdil, že do Děčína budou od pronajímatele přivezeny právě dnes.

Logo ČD (eShop), foto: Atolix (www.cd.cz) Praha — Vybrané zakázky Českých drah začala prověřovat policie. Zaměří se především na kontrakty dopravce s poradenskou společností BNV Consulting, přičemž prověřování se pravděpodobně nevyhne ani ředitel společnosti Petr Žaluda. Šetření se týká konkrétní zakázky, která měla být uměle rozdělená do tří, aby se zamezilo organizování výběrového řízení. Tímto činem by bylo vedení společnosti podezřelé z porušování závazných pravidel hospodářského styku a při správě cizího majetku.

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy zatím marně čekají na kupce jedné ze svých nejcennějších realit, Sweerts-Šporkovského paláce v centru Prahy. Do elektronické aukce dražební společnosti Clanroy Sales se nikdo nezaregistroval, a proto byla následně zrušena. Další pokus o prodej historické budovy se zřejmě uskuteční nejdříve na podzim.

11.3.2008 - 9:49 - SkyEurope ruší linku mezi Prahou a Bratislavou

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy nedávno navázaly spolupráci s leteckou společností Sky Europe a začaly nabízet na vybraných nádražích letenky této společnosti. Jednou z nabídek byla i nabídka balíčku Sky Pendolino, který umožnil při nákupu do 7 dní před odjezdem možnost cestovat z Prahy do Bratislavy (případně naopak) vlakem SC 135 Slovenská Strela a pro zpáteční cestu využít leteckého spojení Sky Europe za konečnou cenu 995Kč. Sky Europe ovšem od 26.03.2008 tuto linku bez náhrady ruší. Nyní létají letadla na této lince v pracovní dny 2x denně, o víkendech pak jednou. Kromě této linky také Sky Europe omezila lety z Bratislavy také do Paříže a Říma v období od 12.06. do 21.09.

zdroj: Planes.cz

Ilustrační obrázekPraha - Cestující na trati 173 se po loňských diskusích o rentabilitě dalšího provozu a objednání vlaků středočeským krajem mohli těšit. Společnost Veolia Transport, známá u nás především z autobusové dopravy a provozováním Železnice Desná pod původní značkou Connex, ohlásila v červnu záměr provozovat na „hrbaté“ v roce 2008 na vlastní účet jeden pár sobotních vlaků vedených jednotkou Siemens Desiro Classic. Akce měla podpořit nabídku společnosti na převzetí provozování osobní dopravy na této trati od dalšího roku. Vlak se objevil i v návrhu jízdního řádu, již v létě ale byla zpráva dementována. Co se vlastně stalo?

Ilustrační obrázekPraha - Společnost Student Agency, která před časem oznámila svůj záměr provozovat železniční dopravu na trase Praha - Ostrava, má problém se zajištěním peněz na zálohu pro výrobu nových vlaků. Z možných dodavatelů si nyní firma vybírá mezi dvěma německými výrobci vlaků Siemensem a Stadlerem. Na pět nových souprav dodavatelé požadují zálohu 200 milionů korun, které však Student Agency prozatím nemá.

19.9.2007 - 14:30 - Projekt RT-Express Praha - Ostrava končí

Ilustrační obrázekSokolov - Společnost Railtrans se rozhodla své aktivity v dálkové osobní železniční dopravě utlumit a projekt RT-Express Praha - Ostrava ukončit. Jako jeden z důvodů firma uvádí objednání nových vlaků Praha - Brno státem. Její expresy z Prahy-Holešovic do Ostravy se už tak do grafikonu nevešly a musely by jezdit z Prahy-Smíchova přes Malešice, vzhledem ke zmenšené kapacitě úseku Libeň - Běchovice kvůli zahajované rekonstrukci této části koridoru. Podle společnosti Railtrans ze vzájemného jednání Českých drah a státu vyplynulo, že stát bude napříště u ČD objednávat (tedy i dotovat) i výkony vlaků kategorie IC/EC, což představuje na relaci Praha - Ostrava přímou konkurenci jejím expresům. Zároveň by tak prý stát mohl projekt RT-Express zablokovat z důvodu "ohrožení dopravy ve veřejném zájmu". Celou tiskovou zprávu lze nalézt na stránkách Railtrans.

zdroj: Railtrans

Autor: M@ra

Ilustrační obrázekPraha - Další dopravce chce v České republice provozovat soukromé vlaky. Společnost Veolia Transport dnes na tiskové konferenci oznámila, že nabídla ministerstvu dopravy od začátku platnosti JŘ pro rok 2009 provozování dálkových vlaků na třech linkách. Zajišťovat by je měly vlaky Siemens Desiro, které údajně mohou být až o 10 procent rychlejší než současné vlaky Českých drah provozované na těchto spojích. Návrh jízdného počítá s cenou o 15 až 20 procent nižší než u Českých drah.

Autor: Jik

Ilustrační obrázekPraha - Společnost Student Agency znovu poodkryla své plány s provozováním vlastních vlakových spojů. První vlaky pod její značkou by na trať Praha - Ostrava měly vyjet za 3 roky. Jak uvedl majitel firmy Radim Jančura týdeníku Profit, "Rok budeme bohatnout, abychom na ně měli, dalších 12 měsíců se vlaky vyrábí a téměř rok homologují". Také neopomněl zmínit cenu zakázky i fakt, že se bude jednat o nejluxusnější vozy v Evropě.

Autor: Jik

Ilustrační obrázek Praha - Čisté, dochvilné a rychlé vlaky s klimatizací, bezbariérovým vstupem, občerstvením a jízdným, které nepřevyšuje to současné? Podle soukromých dopravců, kteří se chystají proniknout na tratě v okolí Prahy, to není fantazie, ale seriózní nabídka. ČD tvrdí, že dokážou to samé. Železniční dopravce Veolia Transport by rád od 1.1. 2009 vyslal své soupravy typu Desiro na trať mezi Prahou, Rudnou a Berounem. Nabídku na provozování osobní dopravy na této trati podala začátkem června zástupcům Středočeského kraje a Ropidu. Pokud tito objednatelé veřejné dopravy vypíší na železniční spoj soutěž, vypukne na dráze ostrý konkurenční boj.

Desiro vjíždí do žst. Čelákovice Beroun - Dne 6.6.2007 byl vypraven mimořádný vlak společnosti Veolia Transport na trase Zittau (Žitava) - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Nymburk hl. n. - Lysá nad Labem - Praha Mas. n. Ranní vlak byl opožděn oproti jízdnímu řádu cca o 25 minut. Ostatní spoje jely již dle grafikonu. Z Masarykova nádraží vyjel vlak se skupinou odborníků na trasu přes Hostivici a Rudnou do Berouna a zpět. Stejná trasa byla určena v odpoledních hodinách pro širokou veřejnost s tím rozdílem, že vlak vyjížděl a přijel na pražské hlavní nádraží. Odtud vlak odjel stejnou trasou do Žitavy.

Cykloturisté, zdroj: ČDPraha - Ve dnech 4.-8.7.2007 se uskuteční Celostátní sraz cykloturistů 2007 "S kolem kolem Prahy". Akci pořádá Klub českých turistů a záštitu nad akcí převzali pražský primátor Bém a středočeský hejtman Bendl. Mediálním partnerem akce je časopis Cykloturistika. "Zveme všechny příznivce dvou kol na dosud největší setkání cykloturistů pořádané Klubem českých turistů," uvádí pořadatelé.

Ilustrační obrázekPraha - V pořadu Autosalon televize Prima proběhl závod mezi pendolinem a automobilem na trase Praha - Ostrava. Reportéři se rozdělili na 2 skupiny. Ta první vyrazila automobilem ze studia v Horních Počernicích na dálnici D1 a dále do Ostravy. Druhá skupina, v čele se Zbyňkem Merunkou, odjela taxi do Holešovic, kde přestoupila na SC Penodlino. Obě posádky se měly sejít před ostravskou radnicí. Pravidla byla stanovena předem. Posádka automobilu musela dodržovat veškeré dopravní předpisy a během cesty mohla využít pouze 10 minutovou pauzu.


15.3.2007 - 17:00 - ČSA chtějí ukončit spolupráci s ČD k 1.4.2007

Ilustrační obrázekPraha - ČSA oznámily, že hodlají ukončit spolupráci s ČD. Důvodem je údajně nízký zájem o návazné jízdenky (k letenkám) do Pardubic, Olomouce a Ostravy vlaky SC Pendolino. Službu prý využívají pouze 2 lidé denně, přičemž v každém spoji je nabízeno 8 míst v rámci rezervačního systému ČSA. ČD hodnotí spolupráci pozitivně a ČSA prý nevznikají žádné další náklady, mimo přeúčtování ceny jízdenky 1. třídy v odpovídající vzdálenosti. ČSA vadí (mimo nízké vytíženosti), že musí platit svým cestujícím náhrady za spoje, které byly zrušeny. ČD věří, že spolupráce bude zachována, ale v případě opačného rozhodnutí ČSA, hodlají využít zkušeností a oslovit jiného leteckého dopravce. Případné ukončení se nijak nedotkne provozu vlaků SC Penodlino ani Airport Expressu.

zdroj: Novinky, ČD

Ilustrační obrázekPraha - V pátek 9.2.2007 využije prezident České republiky Václav Klaus ke své cestě z Prahy do Ostravy spoj SC 501 s odjezdem z Prahy Holešovic v 5:26 hod. Je to již podruhé, co pro přepravu na návštěvu Ostravska využije prezident nejrychlejší spojení ČD – SC Pendolino. Poprvé cestoval Václav Klaus spojem SC Pendolino do Ostravy loni 28.3.

« Novšie správy | 1 2 3 | Staršie správy »    
ŽelPage - elektronický magazín o dráhach
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Verejné použitie obsahu bez výslovného súhlasu autora nie je dovolené.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Prihlásenieopen/close
 
 
  
 
Zabudnuté heslo   
Zaregistrovať sa   
:. Ponuka eShopuopen/close
:. Poloha vlakov CZopen/close
Poloha vlakov CZ
 
:. Vyhľadávanieopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pre fotografovopen/close
Informácie o podmíenkach
na fotenie v ČR

Slnko
vychádza v 06:24
zapadá v 19:44
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...