..: All news and reports - Fikce a vtipy :..

RegioJet vůz řady GAmee, foto: ŽelPage Ostrava — Na začátku byla nabídka WESTclub rakouského soukromého dopravce WESTbahn. V ní člověk získá více prostoru i soukromí pro svou cestu. Péče o pohodlí zákazníků je to, co soukromé dopravce spojuje a motivuje hledat inovativní nabídky služeb. Nové a exkluzivní nabídky budou v dohledné době dostupné také u českých soukromých dopravců. LEO Express i žlutý RegioJet si vytipovali zajímavé segmenty cestujících, které by rádi oslovili a přivedli je z aut na cestování dálkovými vlaky. Zatímco LEO Express ve švýcarském Stadler Rail zadal změnu konfigurace interiéru jednotek LEO Flirt, s novou akvizicí brněnského dopravce se potkáme již brzy v provozu – původně salonní vozy Rakouských spolkových drah prochází v současnosti úpravou interiéru.

183.923 Vectron, Czech Raildays 2011, foto: Josef Petrák Praha/Mnichov — Siemens sází na novou řadu univerzálních lokomotiv Vectron, které lze v konfiguraci doslova dle přání zákazníka. Celý koncept představila společnost na mezinárodním veletrhu InnoTrans 2010 a již tehdy se vedly debaty o možnosti přiblížít prodej zákazníkovi. Redakce magazínu ŽelPage byla přizvána k neveřejnému testování nového eshopu, na kterém si může libovolný železniční dopravce objednat lokomotiva doslova za několik kliknutí. Revoluční prodejní koncept v prostředí B2C před námi testovalo již několik dopravců, žádný z nich však nepotvrdil, jestli svou testovací konfiguraci také objednal. V dohledné době bude spuštěná veřejná verze eshopu www.buythevectron.com, kde si zákazník může lokomotivu nakonfigurovat podle svých potřeb a objednat.

Osobní vůz řady FCBeer a redaktor Juraj Kováč, foto: Josef Petrák Praha/Poprad — České dráhy pro dosažení cílů VIZE2012 razantně modernizují svůj vozový park. V minulých dnech začaly vybírat potenciálně nové osobní vozy, které chtějí nasadit na zvláštní fotbalové vlaky, zejména mezi Prahou, Brnem a Ostravou. Technická specifikace, která je součástí veřejného výběrového řízení, požaduje mnohé moderní prvky. Podle nám dostupných informací se zatím přihlásil jediný zájemce — slovenský výrobce Tatravagonka Poprad. Ten se netají, že chce nabídnout údajně svá nejnovější technická řešení. Na náš dotaz, který z nově představeného sortimentu drahám výrobce nabídne, nechtěla věc jakkoliv komentovat. Na mezinárodním veletrhu InnoTrans 2010 v Berlíně však představila jediný model – samovýsypný vůz pro dopravu substrátů. Na náš dotaz, zda–li by takové vozy byly využitelné i v osobní přepravě, výrobce odpověděl kladně.

Taur CD, foto: MG Praha/Olomouc/Lužná u Rakovníka/Allach — Rok 2009 byl plný nespoutané kritiky na nevýrazné tempo modernizace vozového parku i nevhodnost nově zvoleného nátěru vozidel Českých drah. Najbrt byl považován za ohyzdný a naprosto nepoužitelný na jakékoliv vozidlo. ČD a ČD Cargo ale novou vizí a novými vozidly, které představíme, přesvědčily, že se mnozí z kritiků mýlili. Siemens už dostává první eura za objednávku lokomotiv Hercules a Taurus, vysokomýtská Karosa naskladňuje modrou a šedou barvu a barevný třesk se chystá nejen v olomouckém depu, ale i v Depu historických vozidel v Lužné u Rakovníka. „Modrá je dobrá” – dodaly si ČD sebevědomí a kuráž ke změnám.

Tarifní nabídka ŽP Tip, foto: Josef Petrák Praha/St. Jodok – České dráhy neusínají na vavřínech a stále sledují poptávku u jednotlivých cestovních relací. Dokazuje to i poslední novinka, kterou chce dopravce do tarifu zavést po Novém roce ve spolupráci s naším serverem. Zaměřit se má primárně na železniční fanoušky a atraktivní bude zejména pro ty z vás, kteří jste aktivními galeristy a chcete cestovat do zajímavých míst za účelem fotografování železnice. České dráhy a ŽelPage se dohodly na nových elektronických jízdních dokladech ŽP Tip, které představují výrazně zlevněnou zpáteční jízdenku do některé z šotograficky zajímavých destinací. Tyto e-jízdenky bude možné objednat výhradně v e–shopu ŽelPage. V nabídce jsou tuzemské i zahraniční destinace, jejichž jména vám určitě nebudou neznámá.

Ilustrační obrázekInnsbruck, Rakousko - Náš zvláštní zpravodaj informoval, že v depu Innsbruck Hbf. zahlédl nevídaný stroj, český motorový vůz řady 810. Tento stroj zde nebyl náhodou. Díky podpoře mecenáše se daří realizovat unikátní projekt. Občanské sdružení ŽelPage, za podpory Rakouských drah, Pars nova a mnoha dobrovolníků se snaží o schválení stroje řady 810 na tratích ÖBB Netz.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:04
sets at 21:09
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...