..: Články - ŽelPage :..

21.5.2008 - 19:00 - Plánovaný výpadek serveru www.zelpage.cz

Ilustrační obrázekPraha - Dovolujeme si upozornit, že v neděli 25. května 2008 od 7:45 do 10:15 nebudou dostupné stránky našeho magazínu. Důvodem je plánovaná odstávka elektrické energie (revize hlavního rozvaděče) na datovém centru, kde je hostován náš webový server. Záložní zdroj udrží web v provozu jen po dobu cca. 30 až 40 minut. Omlouváme se tímto za tento výpadek.

Máme vše zdárně za sebou, výpadek jsme přežili. Jen malé vysvětlení k výpadku - včera kolem 22:00 a dnes kolem čtvrté ranní bylo navíc nutné trochu optimalizovat vytížení datového centra na kterém Želpage běží, takže jsme přehazovali Želpage na jiný server a když už jsme byli v tom, udělali jsme kompletní údržbu (upgrade firmwarů a ovladačů). Ve výsledku by to mělo být všechno rychlejší a ještě spolehlivější.

M274 u KremniceVrútky - Dostali jsme pozvánku od slovenských přátel kolem webového magazínu VLAKY.NET na akci pořádanou u příležitosti oslavy dvouletého výročí jejich fungování. Takové pozvání se rozhodně neodmítá a už vůbec ne, je-li na programu jízda motorovým vozem M274.004 – Modrý šíp z roku 1934 s připojným vozem Calm.

Stalo se již tradicí, že se jednoho zimního víkendu team ŽelPage a pozvaní hosté vypraví na cesty po krásách českých lokálek. I letos jsme dodrželi základní rysy tour - cestovat s dobrou partou, s využitím motorových vozů řady 810 a mít na palubě občerstvení v podobě sudu kvalitního moku. Letos jsme cestou navíc oslavili páté výročí portálu ŽelPage.

BzmotTak jako loni, vydal se náš tým na výjezdní zasedání do zahraničí. Tentokrát padla volba na Slovensko a Maďarsko.

ŽelPage tour 810 - 2005810 Tour - Tak jako minulý rok i letos ŽelPage team vyrazil na neformální setkání na lokálkové tratě ČD. Podmínky stejné jako loni. Hlavní cíl: Urazit co nejdelší vzdálenost v motorových vozech řady 810. Aby nám bylo veseleji, nechyběla další pomůcka minulého roku, soudek chlazeného vynikajícího piva.

obrazekPlzeň - Dne 17.07.2004 se po zhruba měsíční přípravě uskutečnila jízda historickým vozem Bam, upraveným jako Bistro. Podnětem k uspořádání této jízdy bylo hned několik úspěšných ukončení vysoké školy a jedno ukončení školy vyšší odborné. Konkrétněji pánové Ing. Zdeněk Michl, Ing. Jiří Pospíšil, Ing. Karel Zíka a Michal Doležal, DiS. (tedy moje maličkost) - se vzájemně dohodli, že pozvou své známé a kamarády na absolventskou jízdu historickým vozem.

Vůz Bam (Bnp) patří DKV Plzeň a je ve správě občanského sdružení Plzeňská dráha.

obrazekWolsztyn - Když jsme před časem hostili našeho polského kamaráda Wingera na vydařené TOUR de 810, domluvili jsme se, že zase na oplátku někdy pojedeme za ním do Polska. Neuplynul ani měsíc a neurčitá myšlenka dostala reálnou podobu: v druhé polovině února se pojede do polského Wolsztyna. Termín odjezdu se několikrát měnil, až se nakonec ustálil na 20. únor 2004.

Praha - Jako lidé kolem serveru ArtLoko, i tým ŽelPage se rozhodl minulý víkend otestovat novou síťovou jízdenku nabízenou Českými drahami pod názvem SONE+ a procestovat tak téměř 400 kilometrů za 12 hodin cestování za 130 Kč. Je tomu už více než měsíc, kdy mne a kolegu Martina Hanzala posedla šílená myšlenka udělat maratón po tratích ČD v motorovém voze řady 810.

Prvotní trasa byla naplánována z Prahy Smíchova přes Rudnou u Prahy do Berouna po trati 173, dále pak po trati 174 na Rakovník, po trati 161 z Rakovníka přes Blatno u Jesenice do Bečova nad Teplou, odsud potom po trati 149 do Mariánských lázní a potom zpět nějakým rychlíkem přes Plzeň domů. Nutno ovšem podotknout, že tento návrh byl ve srovnání se surovou skutečností čajíčkem pro mimina, nebo výletem pro důchodce.

Ilustrační obrázekPaříž - Jistě jste již slyšeli o rychlovlacích TGV, které provozují francouzské dráhy SNCF. Vlaky TGV jezdí nejrychleji v Evropě vůbec a do nedávna držely rychlostní rekord 515 km/h. V současnosti nejrychlejším vlakem je japonský MAGLEV, který nedávno vytvořil rekord 581 km/h úpři jízdě na magnetickém pásu. Vraťme se ale k vlakům francouzským. Kolegové CzechDave, H@WKEY a Michawel se nedávno jeli podívat do Francie na jejich vlaky. Sepsali pěknou a dlouhou reportáž a dodali i fotografie. Ty jsou bohužel trošku horší, neboť jim nepřálo počasí. Za skvělou fotoreportáž jim patří díky.

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 07:13
zapadá v 17:20
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...