..: Aktuality a články - Tarify - Itálie :..

Ilustrační obrázekVídeň – V období od 18.7.2007 do 30.8.2007 bude možné cestovat z Rakouska do Itálie až o 50% levněji. ÖBB ve spolupráci s FS zavedly novou nabídku s globální cenou pro noční vlaky Allegro a denní spoje přes Brenner, s názvem Friends&More. Akční nabídku mohou využít 2 spolucestující osoby ve 2. vozové třídě. S Friends&More lze cestovat v sedadlových a lehátkových vozech, lůžka jsou vyloučena.

5.6.2007 - 23:00 - Z Rakouska do Itálie výhodněji

Vlak EC v BrenneruVídeň - ÖBB po dohodě s FS zlevnily jízdenky pro majitele VorteilsCard při cestách mezi Rakouskem a Itálií. Jízdenky jsou prodávány se slevou ve výši 50% a slevu ve stejné výši obdrží i spolucestující, který zákaznickou kartu vlastnit nemusí. Uvedená nabídka je platná od pondělí do čtvrtku v termínu 18.6. - 30.8.2007 do všech cílových stanic vlaků Allegro ve 2. vozové třídě. Po zaplacení příplatku je možné cestovat i v lehátkovém voze. Za jednoduchou jízdenku mezi Vídní a Benátkami zaplatí cestující 35€, z Vídně do Říma stojí jízdenka 50€. Všechny ceny jsou včetně povinné rezervace místa.

zdroj: Tisková zpráva ÖBB

18.4.2007 - 13:00 - Z Německa do Itálie přes Brenner od 19€

Brixen s výhledem na AlpyBrenner - S okamžitou platností začaly DB od 15.4.2007 prodávat nový typ jízdenky Euro-Sparpreis Italien. Ve 2. vozové třídě vlaků jedoucích z Německa do Itálie přes Brennerský průsmyk lze získat jízdenky od 19€ a v 1. vozové třídě od 39€. Při jízdě přes Švýcarsko jsou ceny jízdenek 39€ (2. tř.) a 69€ (1. tř.). Děti do věku 14 let cestují v doprovodu rodičů, resp. prarodičů zdarma. Počet jízdenek je limitován a platí pouze v konkrétním spoji s tím, že musí být zakoupeny v předprodeji nejméně 3 dny před plánovanou cestou. Za místenku zaplatí cestující 3,50€.

zdroj: Tisková zpráva DB

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy nabízejí řadu akčních slev do 5 zemí Evropy - Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie a Slovinska. Tyto slevy jsou určeny těm, kdo si s nákupem jízdních dokladů pospíší a dopředu znají datum cesty a spoj, kterým chtějí cestovat. Cenově zvýhodněné jízdenky se prodávají včetně rezervace místa, lehátka či lůžka za ceny v rozmezí 21 - 69€.

Ilustrační obrázekŘím – Eurostar City je název nového vlaku, který začal od změny jízdního řádu jezdit mezi Milanem a Lecce. Spoje Eurostar City nabízí cestujícím vyšší komfort – širší sedadla, zásuvky u sedadla, snažší čištění interéru (= lepší hygiena), toalety vybavené pro přístup vozíčkářů s nouzovým tlačítkem a rozdíl je také v úložném prostoru (v 1. třídě budou zavazadla umístěna mezi sedadly, ve 2. třídě uprostřed vozu tak, aby byla viditelná).

EC 88 Leonardo da Vinci - BrenneroŘím - Italské železnice Ferrovie dello Stato (FS) jsou 11. největší společností v zemi s obratem 6,88 miliard eur (přibližně 193 miliard Kč). Každý den však firma ztrácí asi šest milionů eur a po ztrátě 465 miliónů eur v loňském roce je v letošním roce očekáván propad v hospodaření přesahující 2 miliardy eur (přibližně 56 miliard Kč). Vedení železnic proto chce zdražit jízdné až o polovinu, aby odvrátilo hrozící krach.

italieŘím - Od 1. do 31.10.2005 probíhá v Itálii nová marketingová kampaň, kdy mají cestující možnost zakoupit si výhodné jízdenky v supermarketech potravin. Jízdenka platí 1 den ve 2. vozové třídě po celé Itálii a stojí 19€. Nelze ji využít v nočních rychlících a v expresech Eurostar, pro které je nutno zakoupit místenku.

   
ŽelPage - elektronický magazín o dráhach
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Verejné použitie obsahu bez výslovného súhlasu autora nie je dovolené.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Prihlásenieopen/close
 
 
  
 
Zabudnuté heslo   
Zaregistrovať sa   
:. Ponuka eShopuopen/close
:. Poloha vlakov CZopen/close
Poloha vlakov CZ
 
:. Vyhľadávanieopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pre fotografovopen/close
Informácie o podmíenkach
na fotenie v ČR

Slnko
vychádza v 05:04
zapadá v 20:54
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...