..: Kompletní jízdní řád 2018 :..

Srovnání KJŘ 2016 SŽDC (nahoře) a ČD (dole, bez vlaků konkurence), foto: SŽDC/ČDPraha — Krásné sváteční dopoledne. Pokud máte ve svém okolí skutečného železničáře a chtěli byste ještě stihnout mu udělat do večera radost vlastnoručním výrobkem, připravte si poslední vydání jízdního řádu ČD, lepidlo, nůžky a tiskárnu. Již třetím rokem totiž České dráhy sice vydávají knižní jízdní řád, ale mažou z něho vlaky soukromých dopravců. Díky našemu čtenáři panu Táborskému vám můžeme i letos poskytnout sadu na jeho opětovné doplnění.

>> Stáhnout doplnění JŘ 2018 <<

I v novém železničním roce vám přejeme šťastnou cestu vlakem, ať už je jeho barva jakákoliv, spoustu příjemných setkání a dosažených cílů!

Upraveno 28.12.2017 - doplněna oprava několika chyb (více v komentářích).


Redakce ŽelPage Poslat mail autorovi | 24.12.2017 (10:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Dopravci Jízdní řád

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel JB 
24.12.2017 (18:50)  
Stoupa: ČD slouží a dostávají za objednanou dopravu v závazku veřejné služby úhrady od státu, krajů a obcí. To je ta logika, kterou je potřeba použít, nikoliv vlastnické poměry. Mimo tento závazek se chovají jako ten Budvar, už dávno nejsou "modrou armádou".
"Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu." praví ústava, tedy a.s. vlastněná státem se chová stejně jako jiné a.s., které vlastní někdo jiný.
24.12.2017 (16:42)  
Johny Jedenáct: To už je každoroční kolorit tato diskuse :) Místo tepání do SŽDC, aby vydala knižní JŘ se všemi vlaky tak se nadává na ČD, kteří si celkem logicky do jejich knižního řadu neuvedou komerční vlaky jiných dopravců (když ve stejné trase jezdí vlaky ČD). Navíc tvrzení v článku, že ČD mažou vlaky soukromých dopravců je zavádějící, protože vlaky soukromých dopravců jezdících na objednávku státu či krajů tam jsou (rychlíky Plzeň-Most, Šumavské lokálky).

Hezké svátky všem.
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
24.12.2017 (16:30)  
pro Johny 11:

Pivo Budvar kseftuje se spotrebním zbozím. Postavení SZDC je zrejmé. A CD, jako samozvaný "národní dopravce" by mel hlavne slouzit.
24.12.2017 (16:28)  
Pro ty, co si již nepamatují, projděte si předloňskou kauzu, kdy ČD zrušené úřední vydání jízdního řádu "zachránily" tím, že z něj udělaly "svůj marketingový nástroj", za nemalé peníze navíc nechaly modifikovat hotové tabulky se všemi vlaky a pak ho prodávaly, aniž by upozornily zákazníka, že si kupuje něco jiného než vloni.
Zpracované přelepky nikomu nic nenutí, jen nabízíme řešení pro ty, kteří pod pojmem vlak nevidí jen ten modrý.
Užijte si svátky v klidu a míru :-)
24.12.2017 (14:07)  
Biudějovický Budvar je dokonce národním podnikem. A také nemá na lahvích nebo plechovkách se svým pivem reklamu na konkurenční piva.
Moc se mi líbí, jak diskutéři zde i na K-repu na jednu stranu tepou ČD za to, že se neumí chovat tržně a marketingově (tesiloví strejcové a jiné podobné výrazy) a na ddruhou stranu požadují, aby se tak nechovaly, když jde o JŘ. Jediný, po kom lze požadovat, aby vydal úplný JŘ knižně je SŽDC. Leo ani RJ také nevydávají úplný JŘ na tratě, po kterých jezdí.
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
24.12.2017 (13:22)  
Pro M 474 003:

CD patri majoritne státu a ne naopak. A proto by CD mela slouzit obcanum.
24.12.2017 (13:07)  
Proč by ČD uváděly vlaky soukromých dopravců??? Nějaké tam jsou, třeba na trati Plzeň-Žatec, KŽC Doprava má reklamu hned na druhé stránce jízdního řádu. Asi si to zaplatili. To je stejné, jako kdyby nejmenovaný obchodní řetězec měl reklamu na zboží jiného obchodního řetězce na své fasádě nebo uvnitř.


Mně na jízdním řádu rozčílilo na straně 694 trať 270 vlaky 3322 a 3370, stanice Suchdol nad Odrou, a podobných chuťovek je jízdní řád plný, to jsem ještě nestačil celý prohlédnout.

Další můj postřeh je u fotky 470 na trokolejné trati.
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
24.12.2017 (10:13)  
Díky za prání, nápodobne. Ale i kdyz jsem ajznbón v.v., neuposlechnu rady a místo JR jsem jiz vlepil kolecka do modelu vagónku pro zauhlování.... :-)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko