..: Výběr šotoklubu – 7. až 20. srpna 2017 :..

Výběr šotoklubu Dnešní výběr šotoklubu jsem dostal na starosti já a hned na začátku musím konstatovat, že bych raději vybíral v jiný termín. Důvodem je, že za uplynulé dva týdny se zveřejnily fotky, které mě na první dojem příliš nezaujaly, protože podobně jako můj předchůdce a správcovský kolega Michael Hajn, mám rád fotky zajímavé, ať už z hlediska kompozice, zajímavého světla, děje apod., a těch nebylo příliš. Fotky, na kterých jsou z šotoušského hlediska „ultrazajímavosti“, např. v podobě neobvyklé lokomotivy či vlaku, ale jinak ničím nevybočující, mě nenadchnou, i když mají samozřejmě v galerii svoje místo. Volba tak byla celkem jasná a rychlá.

M 131.1130, autor: Richardisko

M 131.1130, Jedlová, foto: Richardisko Nejvíc se mi v uplynulých dvou týdnech líbila tato fotka. Má zajímavý a vtipný děj, autor osvědčil pohotovost, zachytil, jak se dříve říkávalo, rozhodný okamžik a na výsledek je radost pohledět. Velmi podařená momentka. Přesně typ fotky, která mi uvízne v paměti.

Detail fotografie

743.008-5, autor: Kabech

743.008-5, Nišovice - Malenice nad Volyňkou, foto: Kabech Jako další jsem zvolil tento snímek. Z vlastní zkušenosti vím, jak je obtížné fotografovat živá zvířata a sám jsem neúspěšných pokusů zažil slušnou řádku. Zde autorovi přálo štěstí, koně pózovali obstojně, příroda se také „chovala“ vzorně a vzešel z toho obrázek s atmosférou letního venkovského dne u šumavské lokálky. Fotografie má sice pár detailů, které by se daly lépe ohlídat, a výsledek by byl ještě lepší, ale vzhledem k tomu, že jde o mladého fotografa, který má snahu svoji tvorbu vylepšovat, tak doufám, že příště to bude zase o něco lepší. Podle jeho šesti fotek v galerii se nedá prozatím vyvozovat nějaký jednoznačný závěr, ale mám dojem, že jde o autora, který by mohl mít tu nejdůležitější fotografickou vlastnost, a tou je „vidět“.

Detail fotografie

Plný ruce práce, autor: Chary

Plný ruce práce; Velký zkušební okruh VUZ, foto: Chary Posledním z trojice mnou vybraných fotek je následující obrázek. Řeklo by se, že jsou to jen dvě světelné šmouhy. Podobných „šmouhoidních“ fotek je v galerii povícero, ale tahle je zajímavá z několika hledisek. Na fotce jsou hned dvě šmouhy (vlaky), fotka byla exponována za velmi slabých, lépe čečeno extrémních světelných podmínek, její zpracovaní je však perfektně řemeslně zvládnuto. Mám rád, když někdo dělá nejenom práci, ale i koníčky s přehledem a erudicí a ovládá řemeslo na výbornou. Z této fotky je to patrné na první pohled.

Detail fotografie

V termínu 7. 8. – 20. 8. 2017 bylo zveřejněno ještě několik dalších fotek, které jsem zahrnul do svého „předvýběru“.

810.652-8, Stará Paka - Ústí u Staré Paky, foto: Bean Jednoduchá, dalo by se říci obyčejná fotka, která stojí a padá s mimořádně povedenými klimatickými podmínkami. Jednoznačný důkaz, že při focení v exteriéru je třeba mít nejen předvídavost, ale i kliku na počasí, které dokáže vykouzlit atraktivní prostředí.

A ještě pár fotografií, které jsou „obyčejné“, ale pěkné světlo jim dodalo na zajímavosti.

754.060-2, Rapotice - Vysoké Popovice, foto: malard 123.019-2, Zámrsk - Sedlíšťka, foto: Honza Marek aka Honzinus 193.226-8, Opatov - Semanín, foto: JirkaŠ

Děkuji ctěnému obecenstvu za pozornost.


topič Poslat mail autorovi | 22.8.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky ŽelPage

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel Adam Kubeš  mail  
22.08.2017 (10:53)  
Pro mě docela překvapivé umístění ve výběru. Sám bych za uplynulých 14 dnů našel vícero fotek, které tu mojí překonávají, nejen hodnocením. Stěžovat si ale nebudu. Děkuji a snad vás další moje fotky nezklamou.
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
22.08.2017 (8:08)  
Pan "topic" proste umí (i psát). :-) Díky
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Logowanie
 
 
  
 
   Zarejestruj się

© 2001 - 2018 ŽelPage - administratorzy


Info
informacni okenko