..: České dráhy končí s prodejem jízdenek ostatních dopravců :..

Osobní vlak dopravce GW Train Regio, a.s. na trati 313, foto: malardPraha — Cestující, kteří byli dříve zvyklí si kupovat na pokladnách či u průvodčích Českých drah jízdenky na tratě soukromých dopravců, mají od počátku května smůlu. Již od 1. dubna majoritní dopravce zrušil možnost prodeje jízdenek do sítě Jindřichohradeckých místních drah (JHMD), stejně jako na regionální vlaky GW Train Regio, tedy tratě ze Sokolova do Kraslic, z Trutnova do Svobody nad Úpou či z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem. V pondělí 1. května poté skončil i smluvní prodej jízdenek na spoje Trilex společnosti Vogtlandbahn, jezdící z Liberce přes německou Žitavu do Rybniště. Informace o konci prodeje jízdenek České dráhy uveřejnily prostřednictvím vývěsek v železničních stanicích, jinak tento krok nekomentovaly. Cestující budou nově při přestupu mezi vlaky ČD a soukromého dopravce či naopak odbaveni ve vlaku u průvodčího bez manipulační přirážky.

Zdroj: České dráhy


Michal Jaroš Poslat mail autorovi | 7.5.2017 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Tarify

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
07.05.2017 (20:43)  
Jestli si pod pojmem "národní dopravce" dovedu představit cokoliv pozitivního, pak právě tohle je další zřetelný krok k tomu zjevně druhému významu tohoto hesla v pojetí velkodopravce.
07.05.2017 (20:20)  
Přímá jízdenka z A do B mě až tolik netrápí, i když je to upřímně škoda.
Za co by se ale na Nábřeží měli fakt chytit za nos, je omezení platnosti Skupinové víkendové jízdenky.
Doufám, že na Trilex dál platí aspoň Libnet / EURO-NISA-TICKET.

Nechápu, proč se nesnaží dopravce integrovat, když k tomu měli takto nakročeno.
07.05.2017 (17:16)  
Velmi prozákaznické rozhodnutí...
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
07.05.2017 (14:02)  
pro Vlad:

Neblbnu. Na rozdíl od nedusledné privatizace todle je zase dusledek neporadného rozdelení státu. V Uhrách by se ani velkouzenárem nestal... :-)
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
07.05.2017 (12:20)  
Jenom dusledná privatizace muze zlepsit chování CD.
Vlad  Poslat autorovi email
07.05.2017 (12:54)  


Neblbni! Ještě si to náhodou koupí pan velkouzenář a prodejce hnojiv a bude to zase prů... (z louže pod okap). :-(
07.05.2017 (12:02)  
ČD vyšlo kupodivu dost vstříc cestujícím, kteří předloží jízdenku ze soukromého spoje. Teď je řada na soukromnících aby zavedli podobné opatření. Nebo by musely být přípoje tak vymyšleny, aby bylo v přestupní stanici dost času zakoupit další jízdenku. Jenomže tohle se dá zneužít, jízdenka se dá například najít v koši no a pak zkoušet, zda přijde nebo nepřijde průvodčí nebo revizor. Nikdo nedokáže, že soukromým spojem nepřijel.

Ono je to vůbec s tím placením ve vlaku divné, kdo zná jízdní řát a tarif, tak se na něj manipulační přirážka vůbec nevztahuje, tak například když ráno nastoupím v Kralupech do přeplněného rychlíku, pokud si nestačím koupit jízdenku, tak průvodčí buď vůbec nepřijde, nebo když přijde, tak mu ohlásím Kralupy-Minice až Praha a platím o zanedbatelnou částku víc, a nikdy mi nedokáže, že jsem z těch Minic nepřijel. Od doby, co je zaPIDovaný autobus to ovšem ztratilo smysl.
07.05.2017 (23:50)  


Takové opatření funguje dlouhodobě, a to i třeba při přestupu od soukromníků na hlavních tratích. Nevidím na tom nic nestandardního.

Podle mého názoru je normální si jízdenku koupit, a ne hledat nějaké kličky na to, proč jet načerno, jak tady zmiňujete - v Německu průvodčí nepřijde třeba v polovině případů, možná více (na regionálních i dálkových spojích) a nevšiml jsem si při žádné ze svých cest, že by při revizích jízdenek přistihl nějaké velké procento cestujících bez jízdenky. U nás bohužel platí, že to že průvodčí nepřijde = můžu jet příště načerno.
07.05.2017 (11:13)  
Ve svých komerčních spojích ať si státní akciovka, stejně jako každý jiný dopravce, dělá, co chce - tedy v rámci platné legislativy, např. § 36 odst. d) Zákona o dráhách - http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonDownload.jsp?idBiblio=42341&nr=266&rpp=15#local-content :-).
Ale u objednávaných spojů by si měl dupnout objednatel. Což bohužel nepůjde, dokud jsou objednatelé řízeni politicky (tj. podle partajních zájmů).
registrovaný uživatel Petr budvar  mail  
07.05.2017 (9:56)  
Není divu. Vyplašený, za Burešem neustále se ohlížející Ťok (co Pan Majitel partaje na to, či ono říká)sice promptně, dle zadání, zajistil švindly a kšefty v regionální železniční ZDO, ale na tohle je krátký. Respektive na nějaké zájmy cestujících prdí, lže a mlží v záležitostech okolo jednotné jízdenky. Když holt bude veselo okolo plíživé "nenápadné" privatizace opravárenské základny ČD, tak co by národní ještě podporoval provoz mlýnků na peníze provinčním mafiozům.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko