..: Výběr šotoklubu - týdny 43 a 44 :..

Výběr šotoklubu Píše se 17. říjen 2016, zavalen učením a fotkami z Posledního parního víkendu v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka kontroluji nejnovější přírůstky v galerii ŽelPage. Mé pozornosti neunikne nový vzkaz, kde se dočítám, že jsem byl nominován na výběr šotoklubu. Bez váhání nominaci přijímám, a vy se tak můžete podívat na to, co mě za poslední dva týdny ve zdejší galerii nejvíce oslovilo.

753.101-5

753.101-5, Odb. Březnice odb.vhb. 101 - Tochovice, foto: Ušoplesk O první fotce, která se do tohoto výběru zařadí, bylo jasno už po pár dnech. Je jí Ušopleskova fotografie „brejlovce“ T 478.3101 s krásnou patrovou soupravou Bpjo. Autora musím pochválit za to, že si dal práci a našel neotřelé místo, do kterého souprava nádherně pasuje. Škoda jen, že o den dříve byly zakázány kvůli suchu parní jízdy. „Papoušek“, který měl tento vlak odvézt původně, by se zde vyjímal ještě lépe.

Detail fotografie

Konec dne na úzké

Konec dne na úzké; Lovětín obec - Nekrasín, foto: Michael Hajn Další fotkou, která mě během „mých“ dvou týdnů oslovila, je fotografie s názvem „Konec dne na úzké“ od Michaela Hajna. Dlouho jsem přemýšlel, co bych k této fotce napsal. Ve finále si ale myslím, že tento snímek nepotřebuje žádný další komentář. Dodejme jen to, že západ slunce zde nabírá další rozměr. Osud lokomotivy byl totiž zpečetěn 4 měsíce po pořízení fotografie. Ta se totiž čelně srazila s „hašišbednou“ a nyní je odstavena v Jindřichově Hradci. Její oprava je, s ohledem na charakter poškození a situaci JHMD, v nedohlednu.

Detail fotografie

464.202

464.202, Domašov nad Bystřicí - Hl. Jívová, foto: Petr Holub Dlouho jsem váhal, kterou další fotku do svého výběru šotoklubu zařadím. Téměř „za minutu dvanáct“ ale nahrál Petr Holub fotku „rosničky“ 464.202 s pěknou soupravou zelených „Ypsilonů“ z nedávného fotovlaku v podhůří Jeseníků – a bylo rozhodnuto. Dalo by se říct, že se jedná o klasickou „holubovku“ – nadhled, parní lokomotiva, parádní flek a bezchybný edit. Tuhle fotku bych si zkrátka dovedl představit u sebe doma na zdi.

Detail fotografie


Martin Švancar | 1.11.2016 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky ŽelPage

Další z regionu Česká republika (celá)


02.11.2016 (8:00)  
Mě se nejvíc líbí ta kouřicí pára foto 4
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
01.11.2016 (10:44)  
Dekuji, hezký výber!
Skoda, ze díky suchu hasici ciní opatrení a nehasí... :-)
dopisovatel nebo člen ŽP topič  mail  
01.11.2016 (8:54)  
MŠ: Technická poznámka k první fotce. Papoušek by se tam určitě vyjímal, ale i kdyby 8.9.2016 nebyl vydán zákaz jízdy parních vlaků, tak bys ho tam stejně nevyfotil, protože obracel v Milíně. V podvečer, pokud bys ho nechtěl fotit po uhlí, by jel komínem v obráceném směru a slunce by kolem 17 hod. bylo v ose kolejí na čelo. :-)
01.11.2016 (23:28)  


Aha, to jsem nevěděl :) já to moc nezkoumal a i program akce šel kolem mě velkým obloukem protože jsem věděl že budu na setkání motorů v LuR. :)

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko