..: Výběr šotoklubu - týdny 37 a 38 :..

Výběr šotoklubu Zavalen drážními předpisy a hromadou vědomostí z kurzu na strojvedoucího sedím na ubytování a načítám ŽelPage na svoji pravidelnou kontrolu nových „přírůstků“ do místní galerie. Při načítání jsem si všiml, že mám novou zprávu, a to o tom, že jsem byl osloven na další výběr šotoklubu. Ačkoliv je to tedy od železnice k železnici, vzal jsem to jako příjemné odreagování a možnost pořádného zamyšlení nad železničními fotografiemi. Jelikož nemám problém ani s novými, současnými či starými vozidly, osloví mě většinou fotka jako celek, proto jsem vybral fotografie, jež na mě udělaly dojem s prvním pohledem.

477.043

477.043, Lašovice, foto: Petr Holub Při výběru jsem byl velmi rozvážný, ovšem když jsem viděl fotografii zachycující parní vlak z nedávné fotoakce s parní lokomotivou řady 477.0 a patrovými vozy Bpjo od Petra Holuba, byla to jasná volba. Nadhled, nádherné barvy, ranní slunce, kouřící hutný dým podél soupravy, žádné rušivé prvky, to vše tomu dodává nádhernou atmosféru. Takovou fotografii bych si klidně vystavil doma na zeď, parní lokomotivy mají prostě své kouzlo, zvlášť když se podaří je takto zachytit.

Detail fotografie

99 6001

99 6001, Sternhaus Ramberg - Mägdesprung, foto: Tomáš Kubovec Zdárný příklad toho, jak lze kouzlit i ve zhoršených světelných podmínkách, je fotka úzkokolejky od Tomáše Kubovce z německého Hartzu. I když se trošku vymyká Tomášovým zahraničním „klasikám“, je to další nádherná fotografie, kterou si člověk zapamatuje. Zajímavý je i fakt, že na fotce je v podstatě vidět jen vlak vynořující se z husté mlhy, díky které je celé pozadí zahaleno, což by za jiných okolností mohlo být nudné, ovšem tomuto se zabránilo focením přes kolej a do kompozice krásně přistály dva obloučky z úzkých kolejí.

Detail fotografie

810.528-0 + 810.150-3

810.528-0 + 810.150-3, Střelná v Krušných horách - Hrob, foto: Richardisko Když už jsem u fotek, co osloví, tak jsem jako poslední vybral ranní pohodu v Krušných horách. Ropovod z „osmsetdesítek“ a jednoho „vložáku“ projíždějící po starém železném mostě v měkkém násvitu je něco, co zaujme. Z této fotografie mám skoro pocit, jako kdybych dole v té vesničce stál a poslouchal zvuk vlaku rozléhající se údolím. Třešničkou na dortu jsou i příjemné podzimní barvy.

Detail fotografie


metys | 20.9.2016 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Súvisiace správyopen/close

Ďalšie z rubriky ŽelPage

Ďalšie z regiónu Německo Česká republika (celá)


dopisovateľ alebo člen ŽP stoupa  mail  
20.09.2016 (14:36)  
Ackoliv je pan Metys zavalen predpisy, tentokát opravdu vybral fotky zcela podle mého gusta! Dekuji!

Komentáre vyjadrujú názory čitateľov.
Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za ich obsah.

- dopisovateľ alebo člen ŽP, - editor alebo admin ŽP

Pridať komentár
Komentáre môžu vkladať iba registrovaní užívatelia.
Pred vložením komentára je potrebné se buď prihlásiť, alebo zaregistrovať.
Prihlásenie
 
 
  
 
   Zaregistrovať sa

© 2001 - 2018 ŽelPage - správcovia


Info
informacni okenko