..: Výběr šotoklubu - týdny 5 a 6 :..

Výběr šotoklubu Když jsem před 14 dny našel ve schránce vzkaz s nabídkou vytvořit výběr fotografií zveřejněných ve zdejší galerii v 5. a 6. týdnu roku 2016, nezaváhal jsem původně ani vteřinu. Po chvilce přemýšlení se mi však v hlavě rozležela myšlenka, hlavně aby bylo z čeho vybírat. Nakonec jsem měl při svém výběru problém přesně opačný, za uplynulé dva týdny se urodilo opravdu velké množství zajímavých fotografií, které si zaslouží naši pozornost. Pojďme se nyní společně podívat na můj výběr třech nejzajímavějších.

810.058-8

810.058-8, 810.058-8, foto: Petr Holub Krásná zimní idylka z horské lokálky. V době, kdy jsou zimní záběry s podobnou atmosférou díky teplému počasí stále vzácnější, mě tento snímek, ač pochází z mrazivého rána, krásně zahřál na duši. Ocenění si zde zaslouží jak samotný nápad, představení neokoukaného místa tak i pozdější zpracování fotografie v editoru, kdy se Petr musel vypořádat s velkým dynamickým rozsahem scény. Složení dvou různě exponovaných fotografií se zde povedlo na výbornou.

Detail fotografie

350.011-3

350.011-3, Pečky - Tatce, foto: Chary Velmi pěkná práce s dlouhým sklem. „Teletin“ jsme v galerii již viděli mnoho, tahle je ale z mého pohledu výjimečná. Chary moc dobře věděl, jakou přesnou polohu při focení zaujmout, aby mu návěstidla a kolejiště ve stanici v pozadí vyšly takto parádně bez zbytečných kolizí. Jako další přidanou hodnotu vnímám krásné podvečerní nízké světlo a u Charyho tradičně výbornou práci v editoru.

Detail fotografie

810.359-0

810.359-0, Kamenný Újezd u Nýřan - Blatnice u Nýřan, foto: Láďa Mlynařík Na první pohled by se řeklo – obyčejná lokálková fotka motorového vozu řady 810, nic co by vynikalo ze zdejšího standardu, ale mně na této fotce nejvíce zaujala práce s kompozicí, autorovi se zde povedlo perfektně zamaskovat nízký horizont v pozadí. Vysoké borovice v levé části snímku pěkně vyvažují barevně výrazný motorový vůz, za kterým se odkrývá pohled do krajiny na vzdálený horizont. Pomyslnou třešničku na dortu zde dotvořila velmi fotogenická obloha.

Detail fotografie


Pavel Martoch Poslat mail autorovi | 9.2.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky ŽelPage

Další z regionu Česká republika (celá)


registrovaný uživatel Petr Holub  mail  
11.02.2016 (20:24)  
Díky za nominaci. Ještě si mohl zvolit třetí 810ku, aby to bylo vyvážené :-)

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko