..: Které nádraží se letos stane tím nejkrásnějším? :..

Brno-Chrlice, vítěz soutěže Nejkrásnější nádraží ČR 2014, foto: Jaroslav Bělka Praha — Odborná porota vybrala z více než čtyřiceti nominovaných nádraží deset finalistů, kteří se nyní utkají o titul Nejkrásnější nádraží České republiky 2015. Hlasování probíhá od 15. září do 10. října, využít lze tři možnosti: webový formulář, SMS hlas a hlasovací archy. Vybrat si můžete Čermnou nad Orlicí, Černý Kříž, Jablonné v Podještědí, Jedlovou, Jeseník, Kunžak-Lomy, Nové Město na Moravě, Nový Jičín město, Poděbrady či Silůvky. Pokud budete vylosováni, čeká na vás dokonce i drobná pozornost od některého z partnerů soutěže, jejímž organizátorem je Asociace Entente Florale CZ - Souznění. Záštitu nad letošním ročníkem převzal ministr dopravy Dan Ťok.

Zdroj: Nejkrásnější nádraží ČR


Radek Papež Poslat mail autorovi | 16.9.2015 (9:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky ŽelPage

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel hank 
23.09.2015 (19:50)  
Martin Špád: Čekárnu v Srbské postavili Němci v roce 1943... menší, ale architektonicky podobná byla i na úzkorozchodce (Heřmanice zastávka).

Já za jedno z největších šlápnutí vedle v minulých ročnících soutěže považuji nominaci a následné vítězství Zahrádek u České Lípy vroce 2009.

Jo a já jsem to dal Silůvkám a napíšu i proč - a) proto, že renovace citlivě navázala na původní architekturu StEG, b) za vzornou spolupráci obce při návrhu rekonstrukce i za péči o okolí budovy.
17.09.2015 (10:57)  
Nominovat Poděbrady ?? To je teda hodně mimo. (stav září 2015, vím o čem píšu)
17.09.2015 (10:51)  
Mě fascinují zapomenuté zastávky. Ať ty romanticky položené (Kornatice rybník, Strachovice, Klínec, Lhota u Trutnova, Dolní Vltavice), nebo architektonicky pěkně řešené (nová Čeladná, Slavětín u Březnice, Srbská). Jenomže ty nikdy nikam nominovány nebudou... :-/ (Samozřejmě by se našly i milé stanice či nákladiště, třeba Strahov nebo Choťovice.)
registrovaný uživatel gissi 
17.09.2015 (8:55)  
Co se týká prodeje jízdenek atd., beze sporu pravdu díš. V této anketě jde ale o nejkrásnější nádraží, ne o nejfunkčnější, resp. uživatelsky nejpřívětivější. Tak proto Černý Kříž.
17.09.2015 (8:51)  
Doufejme, že nový dopravce na šumavských lokálkách přinese i nové aktivity, vedoucí k zatraktivění nejen této stanice ale i ostatních tratích na Šumavě.
17.09.2015 (8:16)  
Co je Černém Kříži tak pozoruhodného ?
Nová fasáda a perony?
Dříve, není to tak dlouho, se tam v letní zezoně prodávaly jízdenky a podávaly informace, fungoval tam bufet a tekla voda. Nyní po přestavbě peronů výhybek a jejich ovládání tam chcípl pes.
registrovaný uživatel gissi 
17.09.2015 (7:08)  
Nakonec jsem tedy dal svůj hlas Černému Kříži, ale je svatou pravdou, že hlasovat podle jedné, často bez větší vypovídací hodnoty jsoucí, fotografie je dost obtížné. Ono nádražíčko znám, několikrát jsem tam byl, příjemné bylo vždy, i za dob dávno minulých. Líbí se mně i Kunžak-Lomy, také znám osobně, méně už ale že tam nechávají lidi postávat v kolejišti (ad foto). Podle jediné fotografie se mně zdálo nejhezčí nádraží Nový Jičín-město. Ale to osobně neznám a přeci jen jsem raději zůstal českým (od slova Čechy, ne od slova Česko) patriotem.
registrovaný uživatel Walt 
16.09.2015 (22:51)  
Popravdě řečeno, jsem rád, že už se dá hlasovat i na stránkách, ne jen mailem, jak bývalo zvykem, ale fotodokumetace o jedné a někdy o žádné fotce je naprosto žalostná a pro objektivní hodnocení řekl bych ostudná...
Ne každý zná všechny nádraží, nebo má chuť hledat, jak to tam právě vypadá.
16.09.2015 (21:42)  
Leo Vodička: dnes každá přestavba neznamená něco špatného. Nejhorší přestavby byly takové ty rekonstrukce z dob před 30-40 lety, kdy se na nádraží z cihel nahodila štěrková (břizolitová) fasáda a okna vyměnily za ty výklopné potvory.... Ty tu "malebnost" u mnoha nádraží nejvíc zařízly....
registrovaný uživatel honzan 
16.09.2015 (21:07)  
Fandím ČERNÉMU KŘÍŽI a případně i Kunžaku :-)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko