..: Železnice v KLDR :..

KLDR vlajka Severní Korea - země opředená díky své izolaci mnoha tajemstvími. Přesto se občas objeví zajímavé záběry od turistů, kteří mají možnost tuto zemi navštívit. Tyto návštěvy jsou ale ze severokorejské strany jasně dané a běžný turista nemá šanci se dostat tam, kde si to hostitelé nepřejí. Přesto se občas objeví na internetu zajímavé záběry, které poodkrývají roušku dosud neodhaleného. Přesně to se podařilo skupině německých šotoušů, kteří nejenže dostali možnost se do lidově demokratické Severní Korey podívat, ale bylo jim umožněno alespoň trochu nahlédnout do reality severokorejských železnic. Díky tomu se dostali i do míst, kam se běžný turista jen tak nepodívá. Záběry sice vznikly zhruba před 10 lety, to jim ale nic neubírá na autentičnosti, navíc v zemi, kde čas plyne přecijenom jinak, než ve zbytku světa.

Za poslední železnou oponou

Zdroj: Youtube - profil Překlady CZ


JiříK. | 9.8.2014 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Reportáže

Další z regionu Svět


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
10.08.2014 (10:17)  
Tak tam bych se nebál, že mě něco srazí, ale za jakou cenu...
10.08.2014 (6:43)  
Když jsem tento článek otevřel, bylo pod ním asi 10 komentářů. Shlédl jsem film a pak stránku zaktualizoval s tím, že komentářů bude ještě víc. Ale ouha, redakce skoro všechny smazala. Je to škoda, rád bych se pobavil nad názory typu:

- To není pravda, že korejské vlaky jezdí pomalu. To pouze v tomto případě byla snížena rychlost, aby si zahraniční turisté mohli důkladně prohlédnout krajinu.
- To není pravda, že se tam nesvítí a netopí kvůli nedostatku energie. Pravou příčinou je skutečnost, že Korejci mají silné ekologické cítění.
- To není pravda, že Korejci v těch zamrzlých močálech hledají potravu. Prostě mají rádi přírodu a chtějí s ní být v co nejužším kontaktu.
- To není Pravda, že Korejci nemají na to, aby si pořídili auto. Oni chodí pěšky, aby udělali něco pro své zdraví.
- To není pravda, že Korejci nesmí bez povolení cestovat. Oni necestují, protože jsou to patrioti a mají to rádi u sebe doma.
- To není pravda, že Korejci nejsou schopní nic vyprodukovat. Produkují hodně, ale Američané maří veškeré jejich úsilí tím, že na ně z letadel shazují mandelinku bramborovou, mandelinku pšeničnou, mandelinku okurkovou, mandelinku uhelnou, mandelinku strojírenskou, mandelinku chemickou...


Chápu, že se redakce snaží eliminovat komentáře s politickým nádechem. V tomto článku jde ale o politiku více než o železnici, takže si myslím, že ty politické komentáře tu klidně mohly zůstat.
09.08.2014 (16:55)  
Přihodím jedno video ze světa, kde železnice byla zrušena a poslední přežívající kousky vláda nutí jezdit pod pohrůžkou smrti hlady. Natočeno (beztak vládním agentem) v době, kdy se jim krátkodobě podařilo zprovoznit posledních pár vagonů a lokomotiv, aby tento propagandistický škvár mohl vzniknout. Všimněte si, že jejich lokomotivy jsou tak slabé, že i na (zcela jistě) prázdný vlak jsou potřeba 3 a více. Délka vlaků je pak vytvořena filmařským trikem - když ukradli* sérii Hvězdné války, tak měli možnost prozkoumat a okopčit, jak se takové věci dělají. Ano jde o ten vyžraný národ světa, ve kterém obézní lidé umírají po tisících na ulici bez jídla.
A aby mohli z lidí sedřít co nejvíce peněz, tak ten železniční skanzen postavili v horách. Ikdyž je podezření, že se jedná o filmovou kulisu.
https://www.youtube.com/watch?v=3XhTIIqrpUE

*) Američani nikdy nic nevymysleli, richtig?
09.08.2014 (10:31)  
Moc pěkné počtení ve srozumitelné angličtině bez zbytečné propagandy a moc pěkných obrázků nejenom z KLDR z roku 2008 http://vienna-pyongyang.blogspot.com/ ti se dostali i tam, kam nesměli:)
dopisovatel nebo člen ŽP stoupa  mail  
09.08.2014 (10:09)  
Hezky a něžně napsáno. Zda-li někdo ví od osudu našich mašin 475.1, co do této zeme odešly?
registrovaný uživatel Etienne  mail  
09.08.2014 (9:57)  
Záběry ze železnic v KLDR najdete také na https://www.youtube.com/watch?v=_5WqrDG99wE (zhruba od 50 minuty)
Jinak Kim-Čong-Il měl k salonnímu vlaku i vlastního Sergeje, ve strojovně se záclonkami, někde to možná bude i na netu
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko