..: Fotografie roku 2013 - hlasování :..

FotosoutěžBeroun — Od 1. května až do půlnoci 21. května 2014 mohou všichni registrovaní uživatelé portálu ŽelPage hlasovat v naší fotografické soutěži. V každé kategorii může každý uživatel přidělit vždy jeden hlas jedné fotografii. V letošním ročníku je možno vybírat z 257 nominovaných snímků rozdělených do osmi kategorií. Hlasovat je možno přes rozhraní, které je aktivní po přihlášení.


Martin Válek , Tomáš Kubovec Poslat mail autorovi , topič Poslat mail autorovi | 21.5.2014 (0:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky ŽelPage

Další z regionu Česká republika (celá)


dopisovatel nebo člen ŽP topič  mail  
21.05.2014 (15:23)  
PPP: oprava předchozího komentáře: odborná porota dostane soubor se všemi nominovanými fotografiemi a ne kategoriemi, jak jsem napsal :-)
dopisovatel nebo člen ŽP topič  mail  
21.05.2014 (14:41)  
PPP: Měl bych takový návrh: každý rok zasedají v porotě této soutěže významné osobnosti z oboru fotografie. Co se jich zeptat, jaké členění fotografií v místní divácké soutěži by doporučili oni? Budou mít jistě s touto problematikou bohaté zkušenosti (přinejmenším někteří). Možná by jiné členění soutěže mohlo pomoci i s každoročně porotci vytýkanou jednotvárností fotografií.


Odborná porota hodnotí všechny fotografie bez rozdílu kategorií. Každý porotce dostane soubor se všemi nominovanými kategoriemi bez uvedení jmen autorů. Každý porotce má k dispozici počet bodů, který je roven počtu nominovaných fotografií a ty může libovolně rozdělit fotografiím, které ho zaujmou.

Jakým způsobem hlasuje odborná fotografická porota je uvedeno v článku, kterým byla vyhlášena fotosoutěž.
http://www.zelpage.cz/zpravy/9279

...každoročně porotci vytýkanou jednotvárností fotografií.
To nemá s členěním fotosoutěže nic společného, jak vyplývá z toho, co jsem napsal výše. To "padá" na autory. Jen oni jsou "zodpovědní" za to co a jak fotí a jaké fotografie nominují do soutěže.

Nápady, podněty a připomínky nespadnou pod stůl a určitě je bereme v potaz a nikde není řečeno, že se regule soutěže nemohou upravit.

dochází k výrazným rozdílům mezi počty soutěžních fotografií na kategorii, tentokrát 60 vs. 6

To je nevyhnutelný jev. Modelovou železnici fotí pár lidí a jen několik málo to dokáže na takové úrovni, aby se fotky mohly zveřejnit ve fotogalerii. Jak se říká: "Kde nic není, ani smrt nebere." Kdežto pod drátama fotí kdekdo.

Děkuji za obsáhlý příspěvek.
registrovaný uživatel PPP 
21.05.2014 (11:33)  
Také bych řekl, že členění podle trakce není zrovna šťastné. Chápu, že je to nejjednoznačnější řešení a že najít opravdu dobré řešení není snadné, ale současné řešení má podle mě hned 3 velké nedostatky:

1)dochází k výrazným rozdílům mezi počty soutěžních fotografií na kategorii, tentokrát 60 vs. 6

2) kategorie jsou tématicky dost roztříštěné - je lepší dokonale zvládnutá krajinovka, dokonale zvládnutá stanicovka nebo dokonale zvládnutá noční fotka téže trakce

3) V rámci kategorií je výrazný tématický souběh - Teoreticky by se mohly sejít dvě stejné fotky z téhož místa focené 5 minut po sobě a přitom být v různých kategoriích, v praxi pak člověk naráží na velmi podobné fotky přinejmenším v kategoriích "elektrické lokomotivy" a "motorové lokomotivy"

Měl bych takový návrh: každý rok zasedají v porotě této soutěže významné osobnosti z oboru fotografie. Co se jich zeptat, jaké členění fotografií v místní divácké soutěži by doporučili oni? Budou mít jistě s touto problematikou bohaté zkušenosti (přinejmenším někteří). Možná by jiné členění soutěže mohlo pomoci i s každoročně porotci vytýkanou jednotvárností fotografií.

Za sebe bych třeba klidně bral i hodnocení všech fotek dohromady, pokud možno s možností udělit více hlasů než jeden.

Bez ohledu na počet kategorií ale platí, že fotek už je tolik (což je výborné), že prohlédnout všechny už není reálné. Bylo by skvělé přidat do článku klasickou fotogalerii (případně několik fotogalerií), kde by bylo možné jednoduše rychle přehlédnout všechny soutěžící snímky. Pokud by bylo možné označit si fotky, které mě zaujaly, a pak si znovu (opakovaně) procházet jen ten výběr, nejlépe ho postupně redukovat, hlasování by se tím výrazně zjednodušilo (ale je fakt, že vybrané fotky si můžu za tím účelem stáhnout do počítače a pak už by to fungovalo - takže by pomohlo i pouhé tlačítko "stáhnout vše" podle kategorií).

Doufám, že mé poznámky nebudou autory soutěže vykládány jako nevděk. Velice si vážím času a úsilí, které soutěži věnují. Jen podle hesla "více hlav více ví" jsem se rozhodl podělit se s nimi o myšlenky a nápady, které se honí tou mojí palicí. Každopádně všem, kdo se na přípravě soutěže podíleli, děkuji za možnost strávit pár chvil nad nesnadným vybíráním mezi tolika krásnými železničními fotkami :-)
02.05.2014 (11:32)  
Bude ještě nějaké další kolo? Protože na prohlížení 257 fotek zřejmě nebudu mít čas ani náladu.
01.05.2014 (22:43)  
Jak na ty nominované fotky koukám, tak mi přijde, že tematické členění už je úplně mimo. Větší rozdíl než mezi motorovou a elektrickou lokomotivou je podle mě v tom, jestli je to aktuální nebo historická fotka...
registrovaný uživatel Qaws 
01.05.2014 (20:30)  
Je to hodně těžké, ale vyhrát může jen jeden;-) Prostě se musíš rozhodnout jen pro jednu fotku...
registrovaný uživatel BBvK  mail  
01.05.2014 (19:02)  
No rozhodování je to těžké, si říkám, že když je nominováno více než 30 fotografií v kategorii, tak by bylo dobré mít alespoň dva hlasy. Zkuste popřemýšlet admini.

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko