..: Pozvánka na studentský den Fakulty dopravní ČVUT v Praze :..

FD ČVUT výuka, foto: Ondřej HábaPraha — V pátek 8. března od 13 do 19 h se na Fakultě dopravní ČVUT na Albertově (Horská 3, Praha 2) uskuteční první ročník Studentského dne spojený s Orientačním závodem s využitím linek Pražské integrované dopravy. Veřejnosti budou otevřené laboratoře (Dopravní sál s historickou i nejmodernější zabezpečovací technikou, Výzkumná laboratoř vozidel – simulátory, jednomístný simulátor letounu a další laboratoře Ústavu letecké dopravy) a jiná pracoviště fakulty: lokální knihovna, menza a další. Proběhne prezentace možností studia, prezentace klubů Studentské unie a studentských projektů projektové výuky, ve spolupráci s Drážní společností při FD budou probíhat tematické přednášky.

Start a cíl unikátního orientačního závodu budou u budovy Fakulty dopravní. Startovat lze mezi 14 a 16 hodinou. Úkolem závodníků bude předvést znalost pražské dopravy a v časovém limitu 180 minut sebrat co nejvíc bodů navštěvováním jednotlivých kontrolních bodů. Ten, komu se to povede, se může těšit na zajímavé ceny. Kategorie jsou dvě: jednotlivci a týmy (2 až 3 závodníci, kteří se ale v průběhu závodu nesmějí rozdělit).

Na akci dorazí mnoho klubů Studentské unie ČVUT i subjektů mimo ni. Na místě budou např. STOH – klub STOlních Her, u jehož stanoviště si budete moct vyzkoušet mnohé ze zajímavých her, kluby BEST, IAESTE a ISC, které pomáhají se studiem v zahraničí či zahraničním studentům u nás, klub Čajovna, u něhož budete moct uhasit žízeň. Kolejní kluby Pod-O-Lee a Silicon Hill předvedou, proč stojí za to bydlet na koleji, dále se představí Drážní společnost při ČVUT FD, Kariérní centrum ČVUT (i s prezentací projektu student.cvut.cz), Galibi, Akademický aeroklub ČVUT a Audiovizuální centrum ČVUT, které bude celou akci natáčet.

Navíc je připraven zábavný doprovodný program (např. soutěže s hodem papírové vlaštovky do dálky, prolézání telekominikačních sítí či přenos informace tichou poštou), k dispozici bude autodráha a DDR. Za návštěvu bude určitě stát i výstava fotografií k výročí 20 let Fakulty dopravní a několik dalších expozicí a soutěží o velice zajímavé ceny.

Více informací a možnost přihlášení se na orientační závod naleznete na webu Studentského dne.

FD ČVUT laboratoř, foto: Ondřej Hába ČVUT FD autosimulátor, foto: Ondřej Hába FD ČVUT dopravní sál, foto: Ondřej Hába FD ČVUT dopravní sál, foto: Ondřej Hába FD ČVUT přednáška, foto: Ondřej Hába 

Redakce ŽelPage Poslat mail autorovi | 4.3.2013 (9:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Pozvánky

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
07.03.2013 (18:36)  
Potenciálním budoucím studentům bych hlavně doporučil návštěvu menzy na Horské, ať poznají zač je toho loket.
07.03.2013 (15:04)  
Přátelé, neblázněte.
Vždyť matematika je jedna z nejkrásnějších věcí na světě. V 1. semestru to byla radost - popovídání s paní Vraštilovou u zkoušky z analýzy 1 nemělo chybu.
Bez toho, aniž byste pochopili pořádně matematiku, nemůžete v inženýrské praxi existovat. Bez ní je to jenom živoření. Proto byste měli všichni na Konvikt vzpomínat v tom nejlepším, protože tam naposledy se Vás to snažili naučit.
registrovaný uživatel Mates 
06.03.2013 (22:09)  
mno je fakt ze s florenci nejsou ty vzpominky nejlepsi, fyzika (mala,polcar), pruzina, matiky a me oblibene technicke kresleni s reznici, nejradsi sem mel konvikt, vsude kolem prijemny hospudky a k vltave na vyvetrani hlavy kousek :-D v horsky skoro nic nebylo...
06.03.2013 (20:16)  
František: Tak to by asi rádi všichni, ale pokud se nepletu, EU normy zakázaly nové, respektive rekonstruované stanice v oblouku menším než 500, respektive 300 metrů. A vím, že se do toho nevejde ... ale já bych ho tam klidně vrazil, oblouk je samozřejmě do stanice, takže průvodčí na lidi uvidí a jede se. Dvě nástupní hrany by úplně stačily.

topic: No tak nejsou, ale k paní Malé se odváží nepřijít jen velký fyzikální borec, stejně tak třeba teď v prváku magistra k mistru Jirouškovi je účast dobrovolně povinná.
06.03.2013 (15:23)  
Kdybyste v té škole vymysleli, jak obnovit Vyšehrad namísto letitých diskusí o fiktivní náhradní zastávce, měli byste to i z Horské na vlak co by dup :).
dopisovatel nebo člen ŽP topič  mail  
06.03.2013 (13:09)  
intelpetr: Přednášky jsou povinné?
editor nebo admin ŽP Radek Papež  mail  
06.03.2013 (12:42)  
Florenc má nezpochybnitelnou výhodu - 10 minut po odchodu z učebny sedím ve vlaku a odjíždím. To o Horské/Konviktu říct nemůžete.
06.03.2013 (10:54)  
Intelpetr: ne, jízdní řád, mikrosimulace železničního provozu a simulace pro plánování dopravní obslužnosti se dělá právě na Florenci vedle kanceláří matematiky.

Ale o čem by potom byla FD, kdyby nebylo Florence, na kolik zkoušek z Horské/Konviktu si vzpomenete po letech, troufám si říct, že zkoušky z Florence vydrží v paměti podstatně déle :-))).
registrovaný uživatel nojva  mail  
05.03.2013 (22:24)  
na Florenci by mohl prezentovat akorát tak doc. Pohl se Sodomkou :D jsem rád že na Florenc už jezdit nemusím, jen Horská, občas Konvikt
05.03.2013 (22:19)  
VencaM: Nedělají se podobné věci spíš na Horské (ten řád)?
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko