..: Vykolejení nákladního vlaku komplikuje dopravu na I. koridoru :..

Vykolejení nákladního vlaku, foto: Drážní inspekce Brno — Dnes v 5.39 došlo mezi Adamovem a Brnem k vykolejení jednoho vozu nákladního vlaku. Vůz vykolejil před stanicí Adamov, kde poškodil 4 výhybky. Následně došlo k samovolnému nakolejení vozu, aby před Brnem-Maloměřicemi opět vykolejil a poškodil další část tratě. Příčinou je technická závada na nákladním voze. Poškozená traťová kolej je nesjízdná, předběžná škoda je odhadována na 10 milionů korun, předpokládaná doba opravy se v tuto chvíli pohybuje v řádu týdnů. Situaci komplikuje probíhající výluka na druhé traťové koleji. Momentálně se intenzivně pracuje na předčasném ukončení této výluky, zavedení provozu alespoň po jedné koleji se předpokládá kolem 18. hodiny. Cestující osobních vlaků a rychlíků jsou v postiženém úseku přepravováni autobusy, dálkové vlaky z Prahy přes Brno směr Bratislava a Vídeň jsou vedeny z Kolína odklonem přes Havlíčkův Brod. Stanice Pardubice a Česká Třebová z tohoto důvodu neobsluhují.

Vykolejení nákladního vlaku, foto: Drážní inspekce Vykolejení nákladního vlaku, foto: Drážní inspekce Vykolejení nákladního vlaku, foto: Drážní inspekce Vykolejení nákladního vlaku, foto: Drážní inspekce Vykolejení nákladního vlaku, foto: Drážní inspekce

Zdroj: Drážní inspekce, Mimořádnosti v provozu ČD


Nick Poslat mail autorovi | 10.9.2012 (12:09)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Nehody a mimořádnosti

Další z regionu ČR Jihomoravský


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel docx 
10.09.2012 (14:30)  
to Tomáš Vrabec: nejedná se o žádnou revitalizaci, ale celkem běžnou údržbu. Jelikož je zde trať vedena v náročných směrových poměrech, dochází k opotřebení kolejnicových pásů, které je při dosažení mezního ojetíí třeba vyměnit. při tom se upravuje směrová a výšková poloha koleje (do projektované polohy) to je celé.
registrovaný uživatel Racek 
10.09.2012 (13:55)  
Jirka Panther: v Adamově pokud vím výpravčí slouží, sem ještě DOZZ neproniklo. Asi se vůz zrovna před DK choval "způsobně", že si ničeho nevšiml.
registrovaný uživatel kave 
10.09.2012 (13:52)  
M: Co stálo 3 hod. v Kolíně, který vlak? Používejte čísla, názvy si evidentně pletete.
10.09.2012 (13:23)  
Jel jsem tam včera Mahlerem, druhá kolej vypadá na nějakou "revitalizaci", místama je nové štěrkové lože (aspoň svrchní část) a mezi kolejnicemi jsou položené kolejnice nové.
10.09.2012 (13:02)  
Takovéto historky se za mého mládí odehrávaly jen na trati Plzeň - Cheb, kde už tehdy nebyl nikdo, kdo by si všimnul vykolejeného vozu, či jiného průšvihu.

Může někdo přiblížit co se dělá na druhé koleji?
registrovaný uživatel M 
10.09.2012 (12:42)  
Hungaria stala 3 hodiny v Koline, protoze nebyla lokomotiva nebo "kdyz uz, tak uz"?
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko