..: Škoda možná dodá Aeroexpressu 150 patrových vozů :..

Jednotka 471.029, Hr. Barrandov hradlo - Praha-Velká Chuchle (28.9.2011), foto: Jan Stránský Moskva — Ruský dopravce Aeroexpress, patřící z 50 % skupině RŽD a z 50 % soukromým investorům, který zajišťuje dopravu mezi moskevskými nádražími a letišti, vyhlásil v květnu tohoto roku soutěž na dodávku 150 patrových vozů ucelených elektrických jednotek. Společnost před několika dny zveřejnila seznam uchazečů, kteří postoupili do dalšího kola výběru. Mezi postupujícími je kromě německého Siemensu, francouzského Alstomu a švýcarského Stadleru i česká Škoda Transportation. Ta tak má možnost soutěžit o dodávky v odhadované hodnotě zhruba 18 miliard rublů, což při současném kurzu představuje zhruba 11,6 miliardy korun. Mezi uchazeči, kteří se do tohoto kola nedostali, je domácí Transmashholding, korejský Hyundai a polská Pesa. Vítěz soutěže by měl být znám v lednu roku 2013.

Zdroj: ekonomia24.pl


JiříK. | 17.8.2012 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Vozidla

Další z regionu Česká republika (celá) Rusko


  1 2 3 4 5 ... 9      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel Pazzy 
22.08.2012 (10:53)  
Nikdo u nás ty naše sra..čky kupovat NEBUDE ... jste nejen mimo mísu, ale snad i planetu ... ne opravdu to co jste napsal ... je ta pravá DEMAGOGie je to vašima očima zpracovaná paradigma nějakým násilným - převratným - silným podnětem do strukturovaného skupenství falešných i pravdivých informací, které se používají ve prospěch argumentované strany.

Stylu: Nebudu bydlet ve Švédsku, protože je tam zima a vysoké Daně ... tak si bydli kde chceš a měj malou Simonu.

pa. Pokud vám takovým laciným způsobem ve Švédsku vymývají mozek ... tak, to je mě upřímě líto

Martine Utajený čtete co píšu? Zkuste se nad tím trochu zamyslet. Tak ještě víc polopaticky. Euro je v bohatých zemích (Německo, Holandsko, Rakousko) podhodnocené, neřeknu o kolik, je to tak, zatímco v Řecku je silně nadhodnocené. Je to proto, že máš měnovou zónu o 250+ milionech obyvatel, cena za 1 euro se vypočítává prakticky průměrem. Německo je úspěšné, tak euro posiluje, ale zároveň Španělsko krachuje, takže táhne euro opačným směrem. Kdyby měly státy vlastní měny, tak v Německu bude draho a jejich průmysl nepůjde tak rychle, zatímco ve Španělsku a Řecku levno a pojedeme tam na dovolenou místo Chorvatska (např.), proč se bankrotujícím Řekům vyplatí dovážet brambory z Egypta, když mají vlastní nadvýrobu???

Nikdo u nás ty naše sra..čky kupovat NEBUDE ... jste nejen mimo mísu, ale snad i planetu ... ne opravdu to co jste napsal ... je ta pravá DEMAGOGie je to vašima očima zpracovaná paradigma nějakým násilným - převratným - silným podnětem do strukturovaného skupenství falešných i pravdivých informací, které se používají ve prospěch argumentované strany. nechápu, asi sjíždíte lepší zboží...
To Švédsko: Kolej u nás na škole stojí cca 2800 Kč, tady 2800 SEK, chleba 800 gramů stojů 25 SEK, litr mléka cca 12 SEK, točené pivo 25 - 35 SEK. Lístek na autobus 25 SEK (v malém městě). Ale pánské stříhání i 300 SEK. Brigádník si vydělá cca 90 - 110 SEK na hodinu.... Mateřská tu je 18 měsíců... A dál zjišťuju... 1 SEK je za 3 Kč. Takže nějak výrazně levnější to tu určitě není...
Jinak tady jezdí takové pěkné dvoupatrové vlaky, strašně doufám, že se v něm ještě svezu :-) Těch by bylo v Rusku škoda...
registrovaný uživatel M 
22.08.2012 (10:53)  
Jugy - jsi manipulator a tecka. Utajeny napsal, ze se ve zbytku EU maji 4x lepe (nebo teda to vlastne ne, napsal, ze ve zbytku EU maji 4x vyssi mzdy) a Kovarik to empiricky potvrdil tim, ze v Bavorsku ma ucitel dokonce 4.4x vice nez ucitel cesky. To je proste nevyvratitelny dukaz a ty mlc a poslouchej dalsi a dalsi ekonomicke perly z dilen Utajeny, Kovarik a partners:-)))

PS: v Cesku prsi vice nez v Malajsii. 17.kvetna 2005 totiz v Cesku naprselo 2x vice nez 23.prosince 1994 v Malajsii. Tim je vyrok bejvyjimecne potvrzen. Tak asi tak:)
registrovaný uživatel rpet  mail  
22.08.2012 (10:30)  
@ Joska Holibajda:

aha. takze kdyz strojvedouci povede prazdny vlak (treba solo 810), tak by nemel dostat mzdu, protoze je to debil, ktery plytva penezi. a nemame si vsimat toho, ze nekdo ten grafikon naplanoval, nekdo odsouhlasil. to v tom pripade dle tveho nazoru nehraje roli.

vskutku, velmi zajimava uvaha z tvoji strany. tise doufam, ze nestudujes ekonomiku a rizeni. tedy, vlastne doufam, ze nestudujes nic, co by te opravnovalo k rizeni ekonomickych agend jakehokoliv podniku...
22.08.2012 (9:30)  
Ta teorie o tom, že ve všech zemích má být stejná životní úroveň, je scestná a nikdy to tak fungovat nebude a NESMÍ fungovat. Že se Švýcaři mají líp než Rakušané, Rakušané líp než Češi, Češi líp než Rumuni a Rumuni líp než třeba Uganďané, to má své opodstatnění. Ale tím netvrdím, že ten chudší národ je zákonitě chudší proto, že se fláká, často se dokonce nadře mnohem víc než národ bohatý. Důležitá je efektivita té práce, tedy jaký výsledek se dostaví.

Jako jeden z mnoha příkladů neefektivity v ČR uvedu protihlukovou stěnu. Parta dělníků jí stavěla 3 týdny. Horko, hluk, prach, dřina. A za práci by ti dělníci měli dostat slušně zaplaceno. Často se ale stává, že taková PHS je úplně zbytečná, její hodnota = NULA. Pak i hodnota práce těch dělníků je nulová. Postavili něco, co nikomu nepřinese užitek a podle mě si za takovou práci žádnou odměnu nezaslouží. Nicméně odměna jim vyplacena byla a tyto peníze pak chybí na odměňování lidí, kteří udělali něco skutečně užitečného.

A i ve školství se "staví PHS". Pokud v nějakém oboru ročně potřebujeme 100 absolventů a školy jich vychrlí 300, bylo vzdělávání 200 z nich zbytečné a peníze (= úsilí) na něj vynaložené byly vyhozené a teď chybí jinde (studenti měli být vzděláváni v jiném oboru).

Takových "PHS" je v republice spousta, ve všech oborech naší činnosti. A nelze křičet, že to vymýšlí "ti nahoře" a "obyčejný člověk" za to přece nemůže. Vždycky se najde dost "obyčejných lidí", kteří jsou ochotni takovou zbytečnost vymyslet, vyprojektovat, postavit, udržovat.

Těch PHS máme sice míň než Rumuni, ale stále ještě víc než Rakušané nebo Švýcaři. A z toho vyplývá naše pozice v tabulkách kupní síly obyvatelstva. A je na obyčejném českém člověku, zda s tím něco udělá. Dokud se nenaučíme klást si otázku "Má ta práce smysl?", tak se dopředu nepohneme.
21.08.2012 (23:47)  
* Transmašcholding neuspěl "v prvním kole" proto, protože jeho patrové vozy (pro RŽD, zatím předvedeny jen vzory) ještě ani nezačaly verifikační proces a nemají žádné reference od jiných dopravců.

Tipuji, že Pesa, vzhledem k tomu, že nic patrovéno dosud nic nedělá a chce na tomto poli prorazit také dojela na stejném zdůvodnění...
registrovaný uživatel rpet  mail  
21.08.2012 (22:54)  
pridavek k OT:

pridam trosku oleje do klidnych vod zdejsi diskuze... netusim, jak se veci maji v rakousku, nemecku, svedsku a tak, nic mene velmi dobre vim, jak se veci maji v GB. a mam obavy, ze kdyby doslo na krev a zacala se merit stranka prijmu a vydaju nejen za jidlo atp., spousta argumentu nketerych z vas by asi vzala za svy.

maly priklad:

v anglii neni moc panelaku, takze rodina, treba 3 clenna, bydli v pronajatem dome. ten lze poridit v te nejhnusnejsi, nejspinavejsi a nejnebezpecnejsi casti londyna kolem ?750 na mesic plus energie ?150 mesicne prumer. to jest ?900 mesicne. k tomu si pripoctete prumerne ?250 na zradelny mesicne - jsme ?1150 mesicne.

dalsi polozkou jsou skolky, ktere se castecne plati. skola uz je nekdy zdarma, nekdy ne. imigranti tudiz voli skolu zdarma - ale osaceni potomka do skoly (uniforma) si plati sami.

a stejne tak i dopravu, ktera je nechutne draha. u nas v B'mouth stoji mesicka na bus ?50, mesicni na vlak ?67 za zpatecni permici mezi Poole a B'mouth, coz jsou mesta tesne sousedici, trasa meri asi 15km, tedy za 30km zpatecni rocni permici date "pouhych" ?700 - no nekupte to, zejo.

to, ze holic si za objeti moji hlavy strojkem rekne ?5 neni az zas tak dramaticky - do chvile, nez v cechach zaplatim za totez ?1.20. Ani telefonni technik neni nijak draha zalezitost. pokud k vam musi dojit a je to oprava zavady, kterou nezpusobil poskytovatel sluzeb, muzete byt v celku v klidu, prvni hodinu mate zdrama. to, ze kazdou dalsi uz mate za ?70, bereme jako nutne zlo, o nemz si doufame, ze snad nenastane.

jiste, uznavam, ze telefonniho technika nevolam kazdy den. ani k holici nechodim kazdej vecer.

ale zasadni nepomer mezi cenou sluzeb venku a v CR je kardinalni a pro imigranty v GB zasadni. stejne jako cena pronajmu domu a bytu - ne nahodou je v GB nejvice rozsirenym stylem bydleni sdileni mistnosti v dome za standardnich ?300. o dalsich polozkach, ktere nam zpestruji zivot, ani nemluve.

takze onen pohled jako ze "vsude je lip, nez v CR" plati jen do urcite miry. za ni uz to pak vazne vypada jinak...
21.08.2012 (21:01)  
Děkuji panu Šindlauerovi za velmi věcný komentář a obohacení diskuze o cenné informace. Diskuzi na téma platů v EU a ČR jakožto i diskuzi na téma daní ponechávám bez komentáře - z mého pohledu by to vydalo na obsáhlejší elaborát. Bude-li zájem, napíšu jej - mám na toto téma rovněž hodně co říci.
21.08.2012 (20:58)  
Pazzy:

Pazzy povídá: Euro je hodně ?podhodnocené?( ha fakt? nějaký nový ahaefekt nebo kecy v kleci ), takže proto tam je levněji(... jooo?) jak tady, kdyby se odstřihli od jihu Evropy, tak bys viděl, jak by najednou všichni nakupovali u nás...

Karel Gott: Euro jehodně nadhonocené, takže když vypustíme rybníky nepřiplují kapříci

Pazzy: kecy kecy a kecy ve stylu jeden pán povídal, nic víc.

Nikdo u nás ty naše sra..čky kupovat NEBUDE ... jste nejen mimo mísu, ale snad i planetu ... ne opravdu to co jste napsal ... je ta pravá DEMAGOGie je to vašima očima zpracovaná paradigma nějakým násilným - převratným - silným podnětem do strukturovaného skupenství falešných i pravdivých informací, které se používají ve prospěch argumentované strany.

Stylu: Nebudu bydlet ve Švédsku, protože je tam zima a vysoké Daně ... tak si bydli kde chceš a měj malou Simonu.

pa. Pokud vám takovým laciným způsobem ve Švédsku vymývají mozek ... tak, to je mě upřímě líto
registrovaný uživatel Luxian  mail  
21.08.2012 (20:51)  
Karel Kovářík: věřte mi, že za touto větou je mnohem více a dost hlubokých myšlenek, než jak to bylo napsáno, nízké platy jsou totiž příčinnou mnoha věcí...

Jen abyste nezaměňoval příčinu za následek...
registrovaný uživatel Pazzy 
21.08.2012 (18:29)  
Martin Utajený Taková logika je opravdu demagogie...
Euro je hodně podhodnocené, takže proto tam je levněji jak tady, kdyby se odstřihli od jihu Evropy, tak bys viděl, jak by najednou všichni nakupovali u nás...
Za 2) Teď přebývám ve Švédsku, opravdu všechno stojí stejně, dokonce i příjmy mají přibližně stejné, ale v jejich korunách... Neříkám, že tady není několik pohodlných věcí při jednání se státem, ale on si to vezme na gigantických daních a osobně nevím, jestli bych tady chtěl žít, protože u nás se žije opravdu ve spoustě situací lépe a pohodlněji...
Že je u nás socialismus, kde si může kdokoli dovolit cokoli je vinou nás, nikoli "těch tam někde"... Lidi chtějí prachy, ale nechtějí proto nic udělat... bohužel... A tohle stěžování je přesně jeden z těch důvodů...
  1 2 3 4 5 ... 9      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko