..: Štokrům zdar :..

556.036, Stratená - Dedinky (Vodní nádrž Palcmanská Maša), foto: Petr Holub Beroun — Připravte se na malou změnu v galerii. Alespoň na pár dnů. Po dlouhé odmlce z důvodu střádání fotek, doeditování stávajících a čekaje na vhodnou dobu prázdného zásobníku na ŽelPage, se nakonec rozjíždějí tématické dny věnované štokrům, tedy řadě 556.0. Vzhledem k tomu, že se jednalo o opravdu velký počet záběrů, který svým počtem vyplní několik dnů, pokusili jsme se v zásobníku ke zveřejnění nastavit určitou chronologii. Nebylo jednoduché najít systém, určitě nemusí být dobré, když je více záběrů pohromadě na stejný stroj, ale zase někdy je zajímavé spatřit, jak se dokáže změnit i během nostalgické éry vzezření některých prvků na mašině. První den jsme zvolili jako prezentaci celého období provozu těchto lokomotiv, další se věnují postupně nostalgickému provozu a přechází se do historie. Možná to vypadá trochu nelogicky a patřilo by se asi vložit nejprve historii (70. léta), avšak zdálo se nám, že takovýto sled záběrů na sebe moc nenavazuje a bude možná větší zajímavostí, když se zlaté hřeby začnou objevovat až další dny po rozběhnutí akce. Uvidíme.

Děkujeme návštěvníkům galerie za pochopení a autorům fotek za přispění. A pokud náhodou máte i vy fotku štokra, která by stála za zveřejnění, neváhejte. Galerie ŽelPage je vám otevřena.


Petr Holub Poslat mail autorovi | 11.4.2012 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Vozidla

Další z regionu Česká republika (celá)


registrovaný uživatel Jiří Šenk  mail  
22.04.2012 (21:02)  
Zdravím ! Chtěl bych vám mladším , kteří již éru parních mašin nezažili buď vůbec , nebo jen její úplný konec, vzkázat : Byla to nádherná doba , kdy železnice měla ještě své kouzlo . Je škoda , že i vy jste to nemohli zažít . Takže buďte vůči nám , starcům , tolerantní a nebojte , vaše oblíbené škatule tu zas budou !
20.04.2012 (9:47)  
Myslím,že všechny ostatní tématické akce byly podstatně delší než tato...takže ty stesky nejsou zcela opodstatněné.I když na druhou stranu chápu,že někoho to po týdnu může nudit...nikdy se nelze zavděčit všem.
registrovaný uživatel Šepli  mail  
19.04.2012 (22:34)  
Ale vždyť těch moderních, sterilních a stále více si vzájemně podobnějších bzučících krabic tady bylo a bude mraky... Klidně by to mohla být parní gelerie, paralelní s normální.
registrovaný uživatel wen 
19.04.2012 (11:19)  
Nic ve zlým, ale já mám po týdnu bez obvyklých fotek docela absťák :-) Snad by se mezi fotky řady 556 vešly i ty ostatní?
registrovaný uživatel Kakov 
19.04.2012 (10:41)  
ale pánové, buďte také trochu ohleduplní na druhé ;-) příznivců páry je tu hodně, tak jim také dopřejme kus té "jejich" železnice
registrovaný uživatel wen 
19.04.2012 (10:22)  
M 152.0: Souhlas, už je ta série opravdu dost dlouhá :-)
registrovaný uživatel M 152.0  mail  
18.04.2012 (17:29)  
No, já páru rád zrovna nemám, takže tahle série není pro mě. Ale samozřejmě to nikomu neberu, každému se líbí něco jiného, že ano. Ale každopádně se těším, až se ve fotogalerii objeví zase nějaké to současné železniční vozidlo. :)
registrovaný uživatel Ludva1 
18.04.2012 (9:40)  
Děkuji všem za krásné fotografie štokrů. Jsem starší pán, který nefotografuje, ale má rád všechno co je na páru a o to intenzivněji vše prohlíží. Je to krása , ještě jednou dík.

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko