..: Železniční muzeum v Petrohradu :..

Ilustrační foto - muzeum v Norimberku, DBPetrohrad - Pracovní povinnosti mne zavály do bývalé metropole Ruska, tedy do Petrohradu, poté Leningradu, a nyní opět Sankt Peterburgu. Ve chvilce volna jsem si prohlédl i expozice tamního železničního muzea. Má dvě části - jednak převážně modelovou, umístěnou v budově, doplněnou fotografiemi a plány, a pak také venkovní, tvořenou reálnými exponáty. Ty jsou vystaveny na kolejích zrušeného Varšavského nádraží.

Zajímavější byla pro mne návštěva venkovní expozice. Zde na 4 bývalých nástupištních kolejích jsou k vidění zachráněné lokomotivy parní, dieselové, dieseloelektrické a elektrické výroby jak převážně ruské a později sovětské, tak i zahraniční. Dále jsou zde v menší míře zastoupeny osobní a nákladní vagony. Zajímavým exponátem je vystavený železniční kanon ráže 305 mm vyrobený v r. 1938 s dostřelem 30 km a využívaný při sovětsko-finském střetu a později v době 2. světové války na ochranu pobřeží Finského zálivu a dále souprava železniční odpalovací pohyblivé základny mezikontinentálních balistických raket s doletem 10.100 km o síle 0,45 Mt vyrobená v r. 1986 v počtu 10 ks.

Vřele doporučuji všem návštěvníkům Petrohradu, kteří mají rádi železnici, aby mimo Ermitáže a dalších úžasných památek "Benátek severu" navštívili i toto muzeum.


Pavka | 3.3.2007 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from Rusko


Registered user DANO 
14.06.2007 (19:30)  
Zdravím Pavku - mám prosbu , je možníé tyto fotky předat i do Slovinského železničního fora? poslal jsem zprávu ale nějak asi nefungují v tomto PhP. Co se týká vkládání fotek , nevím jestli tady u tohoto fora to jde. mám obavy že ne.
LP Dano
Registered user Pavka 
05.03.2007 (15:31)  
Také nevím, proč administrátor vložil uvedené ilustrační foto.Fotky bych rád vložil,ale přiznám se,že se mi to nepodařilo.Poradí-li mi někdo,jak správně vložit do článku více fotek,budou tam.Díky předem.
05.03.2007 (11:37)  
VKor: nemohla by to bjt ilustrační fotka z Mnichova?
Registered user VKor 
03.03.2007 (23:30)  
Fajn. Pojedu-li někdy do Petrohradu, rád se tam podívám. Jen nevím, proč je zde foto železničního muzea v Německu. Když už není k dispozici fotka přímo z petrohradského muzea, tak alespoň foto zruských drah... Ale to ICE zde působí hodně nevěrohodně :-)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2018 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko