..: Z vykolejené lokomotivy ve Šlapanově uniklo 2000 litrů nafty :..
ilustracni obrazekŠlapanov - Zhruba 2000 litrů nafty uniklo do kolejiště při nehodě lokomotivy a cisterny v železniční stanici Šlapanov na Havlíčkobrodsku. Nehoda se stala v úterý před polednem, situaci na místě řeší odborníci na životní prostředí, vodohospodáři, specialisté na ropné havárie a vedení obce. "O sanaci zeminy zatím nebylo rozhodnuto," uvedl starosta Jaroslav Pospíchal. Podle operačního důstojníka krajských hasičů lokomotiva s cisternou vykolejila při posunu na 105. staniční koleji. Do vodních toků se podle záchranářů ale nafta nedostala.

Polička - Řidič osobního vozidla zahynul dnes po střetu s nákladním vlakem na železniční trati mezi Borovou a Poličkou na Svitavsku. Nehoda se stala na železničním přejezdu chráněném světelnou signalizací. Auto se s vlakem střetlo v 11:30, signalizace podle předběžných informací fungovala. Provoz na trati je přerušen.

Zdroj: Aktuálně.cz

Nick Poslat mail autorovi | 1.2.2006 (15:23)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
04.02.2006 (11:25)  
Můj komentář byl jen k této konkrétní nehodě a k řidiči, protože, jak tvrdila televize, předjel kolonu aut čekajících na červenou u přejezdu. Tímto si možnost smrti vybral dobrovolně. Nikoho např. do nemocnice nevezl, aby pospíchal. Jiným vysvětlením by bylo, že se třeba pomátl nebo že ho honila mafie a neměl tak na výběr. A dobře mu tak, protože jako jediný byl zraněn a jediný přišel o život a nikoho dalšího již tak nemůže na silnici a železnici ohrozit.
dopisovatel nebo člen ŽP MirKo 
03.02.2006 (10:49)  
NolthA: Já ho nelituju, to ne, ale smrt mu taky nepřeju, neznám ho, nemohu soudit.
Jinak ahoj kolego, taky jsem zabezpečovák.
registrovaný uživatel NolthA  mail  
03.02.2006 (10:02)  
Mirek:
upřímně je mi jedno jaký měl důvod, já si zažil několik nehod na přejezdu u kterých jsem byl jako zabezpečovák, a i když ne vždy ten přejezd byl v mé udržbě tak jsem z toho měl velice nepříjemný pocit, další strojvedoucí z toho je taky mimo, a spousty dalších lidí co se kolem toho musí motat, dle mě neexistuje žádný duvod k něčemu takovému, spousty lidí je potom kvuli tomu neštastných, je škoda lidského života to ano, ale je fakt že on si ho nevážil, tak proč ho litovat.
registrovaný uživatel NolthA  mail  
03.02.2006 (9:57)  
Laborec425:
plně souhlasím, přesně tak jsem to myslel, když nemá rozum při přejíždění přejezdu kde je jasné kdo má převahu, tak nebude ani uvažovat na přechodu kde má tu převahu on.
registrovaný uživatel Johnny  mail  
03.02.2006 (8:34)  
Laborec425: Pod to se podepisuji.
registrovaný uživatel Laborec425  mail  
03.02.2006 (8:15)  
Dobře, pospíchal. Ale to není důvod projíždět přejezd na červenou. A když už by to bylo životně důležité, tak snad zastavím na dvě vteřiny, rozhlédnu se a jedu. Nikdo mi nevymluví, že to byl magor, kterejch je tady v té republice na ulici čím dál víc.... A tady to bylo řečeno, že mu to přejeme v souvislosti s tím, že je lepší, když se zabil tady na přejezdu, než aby o pár dní zabil někoho v autě při předjíždění nebo až bude projíždět přechod na červenou (až zase bude pospíchat :(....
dopisovatel nebo člen ŽP MirKo 
03.02.2006 (7:04)  
Dobře mu tak? Tak to ne, že to byl byl to jo, ale smrt mu rozhodně nepřeju. Nikdo z nás neví jaký měl důvod to projet, tak proč ho hned odsuzovat.
Chary: Mě přišlo divný, že bys to myslel vážně.
registrovaný uživatel NolthA  mail  
02.02.2006 (23:00)  
Chary:
no právě proto co píšeš, tvrdím dobře mu tak, jestliže jezdí na přejezdu na červenou (a to snad všichni vědí že před vlakem nemá šanci), tak muže jezdit i na červenou na křižovatkách kde jak tvrdíš to bude zajímavější, proto je "dobře" že už to nehrozí. Já jsem nějaký rok dělal v udržbě přejezdů, a ani netušíš kolik takovej blb způsobí neštěstí, jako mě stačilo několik bezesných nocí z toho že se na mém přejezdu stala nehoda, i když se prokázalo že přejezd fungoval, fíra z toho taky 100% není nadšenej, tak proč se takovej blbeček musí předvádět??
Jako na křižovatce při nehodě za to muže ten co měl dát přednost, a na přejezdu má přednost vlak, tak ku... proč se řeší nějaké závory apod, prostě jeli vidět či slyšet přijíždějící vlak, má přednost a hotovo.
registrovaný uživatel honzaW  mail  
02.02.2006 (22:56)  
asi uz je pozde, nejak/nijak to nepobiram dobrou
editor nebo admin ŽP Chary  mail  
02.02.2006 (21:37)  
Pánové, je vidět, že nedostatek smyslu pro nadsázku je docela obvyklý nejen ve zdejší galerii.

Mně prostě přišlo neadekvátní otevřeně někomu přát smrt, ať už udělal sebevětší pitomost. Extrapolací ad absurdum by se to totiž dalo aplikovat na daleko větší spektrum případů, jakým je např. zmíněné jezdění na červenou.
V čem se odlišuje to, když vjedu na červenou do přejezdu a smete mě vlak a když vjedu na červenou na přechod a smetu chodce nebo vjedu na červenou do křižovatky, smetu cyklistu a v případě, že jsem kamion, tak můžu smést i osobák. Rozdíl je v tom, že na přejezdu to v drtivé většině odnese auto=viník, a to hrubě, zatímco na silnici to už bývá "zajímavější" a nezřídka to jsou nevinní, kteří jeli dle pravidel, a byli smeteni. "Nemaj se motat na zelenou, když jedu já," že? Dobře jim tak.
Co se týče majáčků, tak to byla nadsázka jak vyšitá, škoda.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko