..: Fotogalerie - detaily fotografie Kdesi v nebi... :..
 

Kdesi v nebi...


Kdesi v nebi...Informace o fotografii:
 - Místo focení: Vlečka VUZ Velim
 - Datum: 20.2.2015
 - Autor: Jan Zelenda 
 - Zobrazeno: 3825x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 6
 - Rating od uživatelů:
 4

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2 3      Zpráv na stránku:   
03.01.2017 (11:34)  
Když už se tu přetřásá high key, tak by bylo dobré si uvědomit, že toto není fotka příliš vhodná pro úpravy technikou high key, protože objekty, které by měly být výrazné (koleje a lokomotiva) jsou od sebe ve směru pohledu fotografa (diváka) poměrně vzdálené. High key je vhodnější používat pro portréty a jim podobné fotky, kdy jsou zvýrazněné objekty v jedné rovině.
03.01.2017 (11:00)  
Já bych přitlačil do stínů, vylezly by trošku nějaké detaily… to obvykle dělám já u fotek v mlze… takhle tam nejsou žádné stíny.. a high key to moc teda taky není..
03.01.2017 (10:57)  
Vlad: Já neříkám, že to měl vyfotit jinak. Já bych to na fleku vyfotil podobně (stejně). Jenom bych to jinak zeditoval (zmiňoval to už Matouš Vinš) a také jsem to autorovi psal, když měli fotku správci "na stole".

Takže řeč není o tom, že to měl fotit jinak (ex post) a že nemá zkušenosti, ale že se to dá (dalo) zeditovat jinak, což je záležitost odlišná. Máš pravdu v tom, že mám zřejmě víc zkušeností a proto jsem se mu před schválením fotky snažil poradit. On si zvolil tuto verzi. :-)

post edit: Fotce chybí tonální kontrast a tudíž, při její koncepci chybí i kontrast významový (obsahový).
akreditovaný fotograf nebo člen ŽP Vlad  mail  
Počet komentářů uživatele814 »fotek 0
03.01.2017 (10:28)  
Topiči, jo - ty jsi už zkušený fotograf a mnohé věci sis už vyzkoušel, víš jak na to. Jan Zelenda je proti Tobě fotografickým nováčkem a hledá způsob, jak zachytit to, co "vidí". Tentokrát to zkusil tímto způsobem, třeba příště, až bude obodobná konstelace počasí a on bude mít zrovna čas vyrazit s foťákem, to zkusí jinak.

Je fajn říkat někomu, až něco vyfotí, že to měl fotit jinak. Postavit se v Bezpráví k patce sloupu a zkusit vlak vyfotit znovu (svätobrána) je možné skoro každý den. Ale když se Ti nepovede ideálně vyfotit hustá mlha, tak zkusit to znovu - jinak, lépe, to nejde každý den.

Ty máš daleko lepší přehled po galerii než já - určitě vytáhneš nemálo fotek v mlžném oparu, ranní pře, či dokonce mlze. Nechtěl bys, až budeš mít někdy chvíli čas, dopsat další díl Fotoškoly s radami jak fotit v mlze? Možná by to bylo - pro některé fotografy ochotné naslouchat - přínosné. Je lepší si to přečíst před pokusem fotit mlhu...
03.01.2017 (10:15)  
Vlad: Já si číslo mašiny přečíst nechci a fotky v mlze mám rád a přesto nepovažuji fotku za příliš povedenou. Dle mého subjektivního soudu by při jiném postupu editace byla působivější a dalo by se z ní "vytřískat" víc než je předložená verze. :-)
03.01.2017 (7:49)  
Větve stromů tam vidět jsou. Osobně by se mi líbil trochu větší ořez a mírně zřetelnější Kyklop.
Fotka je to pěkná. Je dobře, že ji autor zveřejnil.
akreditovaný fotograf nebo člen ŽP Vlad  mail  
Počet komentářů uživatele814 »fotek 0
03.01.2017 (7:41)  
HMaH mně nahrál svým tvrzením: "Nejde o to, jestli jsem já zažil vlak v mlze. Jde o to, že přes většinu fotky je šedobílý haluz.."

Ale o tom to přece je! Co je vidět v mlze? Skoro nic! Bílou stěnu. Protijedoucí auta, byť svítí jako vánoční stromeček, se před vámi objevují na poslední chvíli (jen neinteligentní blbci v té době předjíždějí), to, co je kolem cesty, většinou nevidíte, spíše jen tušíte. Takováto konstelace se sejde (naštěsí) jen párkrát za rok.

Já vím, mnozí zde hledají mašinku, někteří si chtějí přečíst na ní i číslo. To tady nemohou - lokomotivu mohou jen tušit. Ale za to vše může Matka Příroda, která to tak namíchala. (Ostraváci by řekli, že je konečně vidět, co dýchají.)

V takovém počasí jsem raději doma. O to větší obdiv patří Janu Zelendovi, že vyrazil s foťákem ke trati. Ne fotit vlaky, ale zachytit tu okamžitou náladu, atmosféru. Vyfotit, že není skoro nic vidět.

Vzpomínáte na první fotky, které ve zdejší galerii před 10 lety představil Payus? Taky se na něj tehdy sesypaly dosti negativní komentáře, protože to, co představil, bylo jiné, než prezentovala většina fotografů. Ale nevzdal to. A vypracoval se, zdokonalil to. "Težký industriál" v jeho podání je špičkový. Jan Zelenda je teď tam, kde byl Payus před deseti lety. Jane, vydržte!
02.01.2017 (23:34)  
02.01.2017 (23:31)  
Vidíte, jak to tady tak čtu, tak bych skoro došel k názoru, že je ta fotka špatná.

Mně ovšem přijde naprosto fantastická.

Fantastická tím, že je jiná, a že autor měl dost voči na to, to vidět.

Nemusí se líbit všem, ani nemůže. Ostatně, není to snad jedna z definice toho pravýho "umění", že vyvolává pocity různé?

Kdyby se všem líbilo všechno, tak by to byla nuda.

Kdyby tu byly jen fotky kyklopů v předpisovém násvitu v předpisové kompozici, byla by to snad ještě větší nuda.

U této fotky se mi nejvíc líbí její neotřelost v kombinaci s celkem velmi povedenou kompozicí, ale to jsem autorovi šeptal ještě na stole.

A jako správce jsem tisíckrát raději za fotku právě takovou, na jakou se teď díváme, než za nějakou "se zaručeným úspěchem".
02.01.2017 (22:15)  
Nejde o to, jestli jsem já zažil vlak v mlze. Jde o to, že přes většinu fotky je šedobílý haluz..
Low key to pochopitlně není, to spíš high key.. Kdyby tam bylo ještě něco dalšího, tak pak možná, ale takhle nevím nevím...
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko