..: Fotogalerie - detaily fotografie Dvojexpozice :..
 

Dvojexpozice


DvojexpoziceInformace o fotografii:
 - Úsek: Petříkovice - Chvaleč
 - Datum: 4.12.2008
 - Autor: topič  Poslat email autorovi
 - Zobrazeno: 4492x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 1
 - Rating od uživatelů:
 0

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
08.05.2017 (23:31)  
Pro mě je to ve zdejší galerii jedna z mála fotek, kterou si asi nechám vytisknout na plakát a vyvěsím na zeď. Nemůžu si pomoct, ale její atmosféra mě pohlcuje, vzbuzuje ve mně fantazii a nutí na ní pořád něco hledat. Nemám potřebu, aby mi v pokoji viseli brejlovci vyfocení ze všech stran. Jediné, co mi na zdi visí, je jedna rytina párovky vyjíždějící z tunelu, kterou mi kdysi darovala ségra. Kreslila ji vlastní packou. Jediné, co by mohlo Topičovu dílu ještě pomoct, aby bylo ještě hezčí, je ta cedule na spodní mašině. Podle mně by měla být zakrytá horní kolejnicí a méně výrazná. Ale to je jen detail, který mě po delším čučení trkl do oka ;-)
07.05.2017 (21:45)  
Vzhledem k tomu, že se zajímám o fotografii a tak trochu i o film, bylo mi od začátku jasné, co je pointou této fotky. Navíc je to uvedené i v nadpisu. Pak jen zírám, co si zde přečtu. Ono někdy je lepší mlčet než ze sebe udělat totální trubku. ;)
Pokud se někomu tento záměr a provedení nelíbí, budiž, má na to nárok. Asi tak. ;)
07.05.2017 (21:39)  
Dale Cooper: Cosi starého? 3 měsíce zas tak dávno není (nebyl to jediný případ) a že se nechci s někým bavit je pouze a jedině moje věc. Odpovídat někomu, kdo se neveřejně neobtěžuje s odpovědí a veřejně se tváří jako vášnivý diskutér, mi přijde zhola zbytečné. Černochy si můžeš strčit za klobouk.
07.05.2017 (21:24)  
Nezklamal jsi. Místo odpovědi vytáhneš cosi starého. Nyní se ale bavíme o tvých zveřejněných fotkách.
Ale tak si to nech, nechceš odpovídat, neodpovídej. Jen jsi mi připomněl onen slavný vtip, když soudruzi z SSSR na odpověď na otázku ohledně výše mezd v tom jejich ráji Američanům odpoví "vy zase bijete černochy".
07.05.2017 (21:04)  
Dale Cooper: To zní velmi legračně, když to napíše člověk, který se ani neobtěžuje odpovědět na komentáře správců pod fotkami, které posílá do galerie, o následné editace nemluvě. Košťátko do ruky a zametat před vlastním prahem o 106. :-)
07.05.2017 (19:44)  
Škoda času a slov? Inu, proč ne. Zřejmě jsi se tímto řídil i u minulé fotky, že ty hnusné dráty s aurou zůstaly bez vysvětlení/objasnění.
Přeji dobré světlo.
07.05.2017 (14:23)  
zirecku, měl jsem na mysli tuto fotku:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/elektricke-lokomotivy/362/362273.html
Vysvětlení je v komentářích, vidím tam podobnost s Tvým komentářem. Srovnání s touto topičovou fotkou je podle mě dost mimo..
07.05.2017 (10:32)  
zirecek: Vzhledem k tomu, že máš slušné zkušenosti s fotografováním a patříš k zastáncům věcných diskusí pod fotkou, tak mě tvůj první komentář překvapil a potvrdil jsi to svým druhým, kde se zmiňuješ o záležitostech, které jsi klidně mohl napsat už do svého prvního, což se bohužel nestalo.

Na svém vyjádření nic ironického ani osobního nevidím. Pokud to tak vnímáš, musíš se s tím vyrovnat sám.

post edit: Jelikož mne tento snímek příliš nezaujal a na kinofilm jsem nefotil, neměl jsem potřebu si o této technice zjišťovat více.
Film nebo digitál, to máš jak prašť jako uhoď. Na obojí dopadne dvojnásobek potřebného světla a výsledek bude obdobný, silně přeexponovaný snímek na vyhození do koše.
07.05.2017 (10:21)  
Honzinus: Nevím, o které fotce mluvíš. Bylo myšleno obecně.
07.05.2017 (10:13)  
zirecku, myslíš nedávno zveřejněnou fotku někde od Tuklat, ne? To není úplně trefné přirovnání. Řekl bych, že tato multiexpozice je o něčem jiným..
Někteří jedinci by si mohli rozšířit obzory a podívat se trošku do historie focení.. neuškodilo by..
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko