..: Photo Gallery - Photo details 163.243-9 :..
 

163.243-9


163.243-9Informace o fotografii:
 - Section: Dobšice nad Cidlinou - Sány
 - Datum: 19.6.2017
 - By: Chary  Send mail
 - Zobrazeno: 2452x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 10
 - Rating od uživatelů:
 8

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

09.11.2017 (8:08)  
A.N.:
Díky, kolem Tábora ještě fotí Kubar a R206, tak jsem nevěděl koho myslíš :) U Padařova je právě ten můj vyhlídnutý flek - https://www.k-report.net/discus/obrazky/45/98/1134598.jpg
09.11.2017 (5:49)  
SimyV: to si ber :)) já si při psaní nemohl vzpomenout na nick. Nicméně na tvoje fotky se vždy podívám rád, ať už je to z těch lokálek kolem TA nebo z hl. tratě. Blbý je, že Mn zde jezdí výhradně v noci a osobka je rok od roku fádnější. Nicméně ten Mn na Milevsko stojí za foto, i když na to je jen pár dní v roce. Letos se mi povedl Sepekov, 731, balíky sena a mechanika, navíc Mn vezl i sypáky z Balkovky. Když by se býval ještě zdržel, tak by foto nevyšlo, resp. bych čekal další rok. Ještě bych potřeboval Padařov u zastávky směr TA, tam vyleze celkem i slušné pozadí.
08.11.2017 (20:13)  
A.N.: Ten večerní náklad Tábor - Milevsko si beru osobně:) Ale je to přesně tak, jak píše Nickon: Mám tam vyhlídnutý jeden zajímavý flek na dlouhé sklo. Když je slunce, je horko a fotka by byla roztetelená. A když je chladněji, tak zase není večer slunce. Tak holt snad příští rok :)
08.11.2017 (12:37)  
Nickon: takto se svého času v létě čekávalo na Pn DC-RBK za Markvarticema. Když už bylo období dlouhých dnů, pak to zase kazila oblaka nad kopcem za zády a neúprosně padající slunce za kopec nebo do mraků. O uhlí v noci nemluvě, až sem to jednou musel vzít do vlastních rukou a domluvit dřívější jízdu. A kdo by nakonec čekal, že uhlí začne jezdit přes den, tehdy to byla utopie. Jenže při dnešním pohledu si říkám, že vlastně o nic nešlo, protože na té trati se dalo vždy něco vyfotit, byť na těch více provařených místech.

Při dnešním pohledu zjistíme, že je u nás mnoho tratí, kde se buď nefotí vůbec nebo ze "zoufalství" třeba mv 814 nebo 844 a jiné...Ovšem při troše štestí, lze zjistit, že na takových tratích lze fotit při nejdelších dnech i něco zajímavějšího než dnešní moderní vozidla.

Příkladem bych mohl zmínit večerní náklad Tábor - Milevsko, letos s méně známou ř 731 (něco fotek od místního fotiče lze najít i zde na žp). Pak třeba trať Boskovice - V.Opatovice, stejný příklad. Za zmínku stojí moc hezký pohled nad Telčí na podvečerní krajinu, když kolem 20h tudy pouze několikrát za měsíc projede nákladní vlak, a když se sejde pěkná loko, zátěž, je na co koukat.
V neposlední řadě bych zmínil třeba Bečov nad Teplou, který svírají kopce a časně ranní mlhy, takže pořízení pěkného vlaku lze opět při nejdelších dnech časně ráno, podobně jako známá božíkovská esíčka...

A závěrem mě napadl večerní pohled na Bukovou horu a její vysílač, kde lze pořídit hezký snímek čehokoliv, co zde po 19h projede...
08.11.2017 (12:27)  
...a úplně jiné kouzlo to má kolem polárního kruhu, kde si kolem půlnoci vyfotíš ze severu jedoucí vlak v pěkném násvitu :-D
08.11.2017 (11:42)  
A jsou fleky, které jinak než v tomto období vyfotit s násvitem nejdou vůbec. Jeden takový mi už několik let uniká. Když jede tak nesvítí, když svítí, tak nejede, když jede a svítí, tak přijede kratší a špinavá souprava nebo z kompozice najednou vyleze nějaká zásadní větev. A když svítí, jede a kompozice je na jedničku, tak nastoupí volšový ruce. Protože je flek poměrně obtížně dostupný, už se to tak táhne několik let. Zato mám perfektně zdokumentováno, jak roste tamější vegetace rok po roce.
08.11.2017 (9:03)  
Období kolem letního slunovratu je pro fotografy obzvláště zajímavé. Umožňuje totiž fotografovat z úhlů, které nejsou po zbytek roku dostatečně nasvícené, nebo se tam v zimě slunce nedostane vůbec. Jde o tzv. focení ze severu. Když si představíte mapu a na na ní sluneční hodiny, v létě (za letního času) svítí v jednu hodinu odpoledne slunce přímo z jihu, „ze šesté hodiny“, a v osm večer potom „z desáté hodiny“, ze západoseverozápadního směru, tak jako tomu je na této fotografii. Pro ilustraci, dnes (8.11.) by se na tomto místě dalo pohodlně fotografovat tak do dvou hodin odpoledne, ovšem z druhé strany trati. Kolem čtvrté hodiny odpolední se slunce bude kulit za obzor a svítit v tomto místě víceméně na čelo.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Registered Photograph or Member of ŽelPage, - Gallery or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2018 ŽelPage - Webmaster - Frequently Asked Questions


Info
informacni okenko