Otázky - odpověz, kdo víš a znáš

To, co se jinam nevešlo...

Re: Otázky - odpověz, kdo víš a znáš

Příspěvekod jirka1302 » 12.08.2014 - 14:37:38

videox2 píše:Zdravím,
taky položím jednu otázku.

Jaké je maximální povolené stoupání na železnici a jakou max. rychlostí se smí v takovém stoupání jet? (Mám samozřejmě na mysli obyčejnou trať pro osobní provoz, žádnou zubačku ani žádné extrémy...)

Vyhláška 177/1995 Ministerstva dopravy, kterou se vydává stavební a technický řád drah

Celostátní a regionální: § 13 (8) Kolej se výškově zřizuje s jednotným sklonem a v co nejdelších vodorovných úsecích, pokud možno jako trasa konstantního odporu. Největší sklon koleje se určuje s ohledem na požadovanou největší hmotnost a rychlost jízdy vlaků tak, aby zajišťoval plynulý rozjezd i bezpečné zastavení vlaků. Koleje v železničních stanicích se zřizují ve vodorovné, je-li to nezbytné s přihlédnutím k místním podmínkám nejvýše ve sklonu 1 ‰. Na kolejích, kde se nepředpokládá stání a odstavování drážních vozidel anebo je to z technologického hlediska nutné, je možno zřídit kolej o větším sklonu. Podrobnosti obsahuje technická norma uvedená v příloze č. 5. (odkaz na normu ČSN 73 6360-1. Jiné zdroje: Největší dovolený podélný sklon na železniční trati nemá přesáhnout 40 ‰ (pokud je sklon větší než 40 ‰, musí být stanoveny podmínky provozování dráhy)).
(9) Koleje s větším sklonem než 40 ‰, nestačí-li tažná síla adhezních lokomotiv k překonání jízdních odporů, se vybavují ozubnicí.
Tramvajové: § 54 (2) Podélný sklon koleje dráhy tramvajové nesmí být větší než 70 ‰. S ohledem na bezpečné provozování dráhy a drážní dopravy je nutno volit podélný sklon koleje co nejmenší.
Speciální: § 31 (4) Podélný sklon koleje na trati v tunelu nebo v zakrytém prostoru nesmí být větší než 40 ‰ a nesmí být menší než 3 ‰. Podélný sklon koleje na povrchu nesmí být větší než 25 ‰.
Jiří Hovorka
jirka1302
vrchní přednosta stanice

Příspěvekod samkral » 29.09.2014 - 13:59:19

Dobrý den na Želpage.
Píši s dotazem zda-li máte někdo zkušenosti informace, zda-li lze získat do pronájmu, os. vlasnictví vyřazené lokomotivy či vagóny pro komerční využití (kavárna ap..)
Psal jsem poptávku před několika dny na ČD, avšak zajímá mě zda-li už někdo má zkušenosti na takovémto poli...
Děkuji mile za případné odpovědi. Pěkný den.
Královič
samkral
staniční dělník

Ex ČD

Příspěvekod kakov » 02.10.2014 - 19:44:31

Zdravím, má někdo prosím přehled, jak cirka bývají obsazeny expresy ČD na trase Pha-Ova?

děkuji
kakov
signalista

Studenti z ČR na Slovensku zdarma?

Příspěvekod baalast » 18.01.2015 - 22:19:31

Mám trvalé bydliště v ČR a studuji v ČR, na několika webech, že se i na mě vztahuje bezplatné cestování na Slovensku, na webu ZSSK jsem ale našel dost rozporuplné informace.

Ví někdo, jak to je a co k tomu případně potřebuji, kde to zařídit a tak?

Díky. :)
baalast
staniční dělník

Příspěvekod chovanecm » 07.02.2015 - 18:41:57

Je nutno v pokladně ZSSK nebo na jejich webu stáhnout příslušný formulář, dojet si ho do školy v ČR potvrdit, přivézt fotku a přidat si mezi českou oranžovou kartičku a ISIC kartu další kartičku, tentokrát od ZSSK.
Pikantní je, že ZSSK uznává ISIC karty, ale jen ty vydané slovenskými školami.

Suma sumárum, je s tím tolik práce, že je snad lepší zaplatit a nedojit slovenské daňové poplatníky.
chovanecm
staniční dělník

Příspěvekod ato_cz » 12.04.2015 - 13:41:36

Zdravím příznivce železnice,
chtěl bych poprosit zda někdo z přítomných neví, kde lze najít časovou řadu statistických dat o plnění grafikonu osobní železniční dopravy? Na stránkách SŽDC jsem našel pouze orientační plnění.
Děkuji za případnou odpověď.
ato_cz
staniční dělník

Příspěvekod ato_cz » 12.04.2015 - 13:46:42

Zdravím příznivce železnice,
chtěl bych se prosím zeptat, zda někdo z přítomných neví, kde lze najít dlouhodobá statistická data o plnění grafikonu české osobní železniční dopravy? Na stránkách SŽDC jsem našel pouze ,,obecné hodnoty" a ostatní zdroje toto také neuvádějí.
Děkuji za případnou odpověď.
ato_cz
staniční dělník

Předchozí

Zpět na Ostatní