Fotografové a fotografie

Vše, co se týká fotografování a železnice

Re: Fotografové a fotografie

Příspěvekod miropiro » 08.09.2010 - 10:51:07

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká jsou přesně autorská práva na fotografie na ŽelPage? Jde mi o to, že když nafotím nějaké EC vlaky a nahodím je do Commons na Wikipedii (včera jsem vytvořil kategorii EuroCity a přidal tam dvě fotky ze své tvorby), tak tam hodím licenci Creative Commons a fotka tak může být použita i na ostatních Wikipediích. Na ŽelPage jsou dávány i fotky vlaků EuroCity a myslím, že by na Commons byly vhodné ;-). Ale nechci je jen stáhnout a nahodit tam, protože nevím, jak je to na tomto serveru s autorskými oprávněními. Případně jsem ochoten vysvětlit princip nahrávání fotek na Commons, pokud by to někoho zaujalo.

Předem děkuji za osvětu.
miropiro
člen ŽelPage

Příspěvekod EightyFour » 09.09.2010 - 00:32:21

Princip je takový, že musíš oslovit jednotlivé autory fotografií. Pokud souhlasí, nic nebrání v užití snímků - pochopitelně s uvedením autora.
Obrázek
EightyFour
správce galerie

Příspěvekod skautik » 16.10.2010 - 21:07:22

Ahojte :-)
Tak jsem se nehorázně těšil na tento víkend, kdy měl po naší 276 jezdit "Hurvajs." Vše jsem měl hezky naplánované - míst, odkud fotit, je na naší trati víc než dost. Stromy se také zbarvily na prima barvy a teď už chtělo nachystat stroj a vyrazit. Bohužel mi mé plány zkřížilo počasí. Po asi 14 dnech, kdy bylo celkem slušně a o víkendech počasí jedna báseň, se nám ve středu zatáhlo a od té doby ani kousíček sluníčka. Zkrátka, mlha, vlhko atd....Něco málo sice nafocené mám, ale stojí to za houby.
Nicméně, měl jsem tu možnost se Hurvínkem svést a musím říct, že jsem velmi rád, že se tady po letech něco konalo. Když jsem byl malý, pamatuju, že jezdívaly po této trati "Jarní country expresy" a pamatuju i jeden "Podzimní." Od této doby (tedy asi deset let zpátky) tady jezdili jen a jen naše motoráčky a je škoda, že páru nemá kdo zacálovat. Nějak to prostě k té železnici patří :-)
Přeju hodně hezkých snímků, snad se vám bude dařit více, než dneska mě :-)
$kaut
skautik
staniční dělník

Příspěvekod CernyLukas » 02.11.2010 - 18:23:49

Zdravím prosím nemá tu někdo nějaké fotografie nádraží Hradec Králové hl.n. děkuji předem
CernyLukas
staniční dělník

Příspěvekod loko86 » 14.12.2010 - 17:26:33

Může mi někdo poradit,proč se moje fotografie nepřidají do fotogalerie a přitom vše splňují??Dal jsem 5 fotek a ani jedna se nepřijala,kde je chyba?http://www.zelpage.cz/admin/photo_comment.php?id=u349012
loko86
staniční dělník

Příspěvekod Chary » 14.12.2010 - 21:43:11

Nojo, to ale musíš dát fungující odkaz, aby se ostatní mohli podívat a napsat ti, jestli na těch fotkách není něco třeba špatně. Ať už kompozičně, expozičně nebo editačně. Třeba se tu něco dozvíme, přinejhorším bychom něco z toho mohli dát do šturcu, prakticky stačí zavřít oči a ukázat prstem

http://www.chary.own.cz/loko86/ sedm fotek, dočasně
Mistr Vavřena, malíř pokojů. Lepší kvartýr řádně vybílený, než to tam mít pěkně vykradený.
Chary
správce galerie

Příspěvekod Michal Šimek » 14.12.2010 - 23:29:33

Chary píše:Nojo, to ale musíš dát fungující odkaz, aby se ostatní mohli podívat a napsat ti, jestli na těch fotkách není něco třeba špatně. Ať už kompozičně, expozičně nebo editačně. Třeba se tu něco dozvíme, přinejhorším bychom něco z toho mohli dát do šturcu, prakticky stačí zavřít oči a ukázat prstem

http://www.chary.wu.cz/loko86/ sedm fotek, dočasně

Nojo, ale ty taky. Nic na tom odkazu nevidím a píše to: "Error 404 - Soubor nenalezen nebo stránka neexistuje."
:)
Michal Šimek
řadič

Příspěvekod Chary » 14.12.2010 - 23:55:07

Chary píše:Nojo, to ale musíš dát fungující odkaz,
http://www.chary.own.cz/loko86/ sedm fotek, dočasně

Michal Šimek píše:Nojo, ale ty taky. Nic na tom odkazu nevidím a píše to: "Error 404 - Soubor nenalezen nebo stránka neexistuje."
:)

Nojo, to je tak když má člověk dva weby k užívání, naleje na jeden a napíše druhej ;)
Už by to mělo bejt cajk.
Mistr Vavřena, malíř pokojů. Lepší kvartýr řádně vybílený, než to tam mít pěkně vykradený.
Chary
správce galerie

Příspěvekod jspetrak » 15.12.2010 - 01:45:57

Na ja, jasná šotoštur...

Obecně jsou ty fotky do jedné neostré a nekontrastní, u některých ujetý jas, hlavní problém je ale s kompozicí – hlavně ta deformovaná čumákovka se tady přijímala max. před 6-7 let.
jspetrak
administrátor

Příspěvekod diamant2 » 22.08.2012 - 19:27:02

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na následující dotaz. Jsem fotograf vlaků a obecně věcí se železniční tématikou, především se pak zaměřuji na železnici na trati Praha-Kolín-Česká Třebová. V poslední době řeším problém vyfocení "řídícího vozu řady 961 Sysel". Především bych vás chtěl požádat o pomoc v nalezení fotografie této soupravy se jménem "Romana". Tato jednotka v našem úseku pravděpodobně nejezdí a tak nemám možnost ji fotograficky zachytit. Byl bych Vám nesmírně vděčný za jakoukoliv pomoc při nalezení této konkrétní fotky (odkazy na spolehlivé fotografy, fotky, weby). Tak trochu se na tyto stroje zaměřuji a takto pojmenovaná souprava mi chybí. Sbírku fotek těchto souprav mám již dosti bohatou avšak např. na vytvoření kalendáře na téma řídící vůz řady 961 Sysel je to stále málo.
Budu vám vděčný za jakoukoliv pomoc
Předem děkuji za odpověď
diamant2
staniční dělník

Příspěvekod petr-714 » 14.09.2012 - 10:44:32

Zdravím přátelé,

měl bych jeden dotaz. Už nějakou dobu mě velmi zajímají staré a historické fotky ŽST Stará Paka - jsem zdejší rodák - , některé jsem sice našel na internetu, ale bylo jich nemnoho, nebo spíše ne právě z let 50-90tých, z kteréhož období
mě ve "sbírce" především chybí.
Proto tímto moc prosím a žádám kohokoliv, kdo nějaké tyto fotky může poskytnout, anebo alespoň má kontakt na někoho takového. Fotky mám do sokromé sbírky, nikde je prezentovat a kopírovat nebudu, budu vděčný třeba i za záměrně znehodnocenou fotografii, jde mi pouze o její dokumentační hodnotu.
Jedná se samozřejmě o naskenované papírové fotografie, nebo dia, případně i první digitální snímky.
Mnohokrát děkuji a těším se na odpověď.

Petr
petr-714
staniční dělník

Příspěvekod alexandra7 » 30.09.2012 - 17:13:18

Pěkná práce...
alexandra7
staniční dělník

Příspěvekod martin14785 » 27.10.2012 - 15:01:54

Zdravím, chtěl bych poprosit zde diskutující jestli by nebyli ochotni mi poslat fotky z ukončení muzejní sezóny v Lužné na mail martin14785@gmail.com. Fotky bych použil jako dokumentační na neoficiálním facebookové fanpage muzea v Lužné této akce. Mám na této facebookové stránce fotky ze všech hlavních letošních akcí (všechny sou moje) ale dokumentace této akce mi bohužel chybí (nemohl jsem se jí zúčastnit).
Předem děkuji za odpovědi.
administrátor neoficiální facebookové fanpage železničního muzea ČD Lužná u Rakovníka
martin14785
staniční dělník

Příspěvekod PSkala » 13.09.2013 - 23:28:25

Hezké fotky
PSkala
staniční dělník

Předchozí

Zpět na Fotografování