Chris Sawyer's Locomotion

Hry s železniční nebo všeobecně dopravní tematikou

Která hra je podle Vás lepší?

Transport Tycoon DeLuxe s patchem
30
71%
Chris Sawyer´s Locomotion
12
29%

Celkem hlasů : 42

Chris Sawyer´s Locomotion

Příspěvekod hanzalik » 10.10.2004 - 11:31:45

Podělte se s námi o vaše dojmy z nástupce Transport Tycoonu... Je podle vás lepší, nebo naopad nesahá TTDL ani po kolena? Máte problémy? Máte scénáře ke stažení? Znáte různé vychytávky? Podělte se o ně :D
!!! ZABIJ BOBRA, ZACHRÁNÍŠ STROM !!!
hanzalik
člen ŽelPage

Příspěvekod MirekM » 10.10.2004 - 15:06:57

Zatím jsem hrál demo (což je možné pouze pár minut :cry:). Připadá mi, že od Transport Tycoonu prodělala hra dost velký pokrok a přitom zůstala T.T. podobná. (Narozdíl třeba od Railroad Tycoonu 3, to prostě není ono.)
Akorát se mi v tom zatím nepodařilo postavit tunel. Ví někdo, jak na to? :?:
MirekM
generální ředitel

Příspěvekod MirekM » 10.10.2004 - 16:10:23

Tak už jsem na ty tunely přišel. Stavba je sice o něco náročnější než v Transport Tycoonu, ale zato si pod zemí můžete stavět co chcete (semafory, zatáčky, klesání), což mně v původním T.T. občas chybělo.
MirekM
generální ředitel

Příspěvekod hanzalik » 16.10.2004 - 08:23:59

A navíc lze postavit v podzemí i stanici, což může být výhoda ve větších měchtech, která se časem stanou nepřehledná... Jinak, osobně si myslím, že Locomotion má to ovládání trochu zkostnatělé, ale když do něj proniknete, neměl by být problém... Musím přiznat, že je to nyní nejčetněji hraná hra na mém počítači... A to už je co říct, že nevedou tradiční simulároty ze série Multi... :D
!!! ZABIJ BOBRA, ZACHRÁNÍŠ STROM !!!
hanzalik
člen ŽelPage

Příspěvekod MirekM » 16.10.2004 - 08:36:42

A v Locomotionu si klidně můžeme postavit i metro. :D
MirekM
generální ředitel

Příspěvekod Karel Chýla » 17.10.2004 - 19:21:54

Mě se teď také nejvíc líbí Locomoution... nejvíc využívám MHD, protože to pěkně vynáší...
Udělal jsem si mapu s několika velkými městy u sebe, v podzemí jezdí metro, nad zemí tramvaj a z některých bodů jezdí autobusy MHD a meziměstské do dědin...
Karel Chýla
administrátor

Příspěvekod MHD » 04.01.2005 - 22:42:02

Karel Chýla píše:Mě se teď také nejvíc líbí Locomoution... nejvíc využívám MHD, protože to pěkně vynáší...
Udělal jsem si mapu s několika velkými městy u sebe, v podzemí jezdí metro, nad zemí tramvaj a z některých bodů jezdí autobusy MHD a meziměstské do dědin...

Tak ja pekne vynasim, jo? Tak to jsem rad. :D
MHD
staniční dělník

Bydliště: Ostrava, když kouknu za barák vidím spoustu tramvají.

Locomotion

Příspěvekod NIcKON » 05.01.2005 - 09:12:02

Sice momentálně Locomotion hraju asi nejvíc (je to asi tak maximum, co spustím na svém NB), ovšem nemůžu jednoznačně říct, že by mě hra nadchnula. Oproti TTDL to tvůrci obrali o spoustu funkcionalit, nelze např. už nijak obchodovat s lokálními autoritami - reklamní kampaně, výhradní právo na dopravu, investice do zvelebení města. Trochu chudý je i vozový park, navíc kontinentální Evropan si mezi nimi sotva najde nějaký ten svůj oblíbený stroj. Nedomyšlené je i zobrazování - ve složitějších dopravních uzlech s trasami v několika podlažích často nelze nijak zobrazit a editovat tu spodní. Hodně ořezaný je i editor, který neumožňuje vytvořit krajinu přesně podle libosti - jen lze nastavit percentuální poměry kopců, vody, travnatých ploch atd. Největší zklamání je ale grafika - proti TTDL se zlepšila jen malinko, navíc výsledné scenérie nejsou ani tak pohledné, jako v TTDL. Souběžně vydaný podobný Transport Giant (který má ale zase jiné nedostatky) je na tom po grafické stránce o několik tříd líp. Už nelze skupovat konkurenty. Stále nelze postavit uhlopříčnou silnici a prakticky neřešitelným problémem je zorganizovat provoz na hlavní dvojkolejce, z níž odbočují vedlejší tratě. Lze sice nastavit waypointy, kudy má vlak přesně jet, ale ten se jimi často prostě neřídí a vznikají štrůdly. Vlak také nelze nijak donutit, aby nezastavoval v každé nácestné stanici - to v TTDL šlo a působí to velké komplikace typu předčasné samovolné vykládky ap. Odpadlo také rozbití auta na přejezdu vlakem. Lodím chybí základní inteligence a k cíli míří vždy vzdušnou cestou, nehledě na pevniny. Pokud ztratí cestu, začnou se bezmocně točit na místě.
O něco se zlepšily editační možnosti tratí, oblouky už jsou opravdu kulaté, přibyla propracovaná tramvajová doprava a atraktivní úzkokolejka. Trať je možné stavět přes několik druhů mostů, lišících se vlastnostmi jako největší povolená výška nad terénem, maximální rychlost či možnost stavět oblouky. Na druhou stranu, pro stoupání je nepochopitelně použitelný jen jediný - starý kamenný s omezenou maximální rychlostí na cca 100 km/h, což v případě vysokorychlostních jednotek s maximálkou kolem 300 docela vadí. Oproti TTDL odpadl monorail a maglev, na druhou stranu lze volit mezi vrchním a bočním el. vedením a podle toho pak provozovat příslušné vlaky; to vedení je tam dokonce vidět. Na druhou stranu, v roce 2050 je k dispozici pořád jediný stoletý typ příměstské jednotky s omezenou kapacitou i maximálkou.
Výborná je možnost stavět tratě do určité hloubky neomezeně i pod zemí - dá se postavit doopravdické neskutečně efektivní metro případně podzemní "TGV", jedoucí mezi velkými městy třeba z jednoho konce mapy na druhý a vydělávající velké peníze.
NIcKON

dobry, ale daly by se tomu vychytat naky chybky

Příspěvekod sersa » 05.01.2005 - 10:32:38

transport tycoon sem fakt miloval a proto sem se dost tesil i na tuhle hru. po graficky strance - rekl bych ze dost pokrok. na ty zmeny me porad udivuje ze bez nakych zasadnejsich problemu chodila i na PII - 266MHz.
co se tyce hratelnosti par vyhrad bych mel. asi nejvetsim problemem je, kdyz souperi stavi trate a silnice jak je stavi a pak proste neni kam jinam stavet nez do desítky metru vysokych viaduktu. je pak problem poradne odlisit co je niz a vys a co dal ale niz. dela to desnou neprehlednost. navic mi skutecne obcas chybi alternativa kameneho mostu pro klesani a stoupani - zkutecne tgv co jede na stoupani 96 kilaku za hodinu je dost divna - hlavne kvuli tomu jede takhle pomalu uz velkej kus pred stoupanim.¨¨
dalsi chybku bych videl ve vlacich. u staryho ttd nebyl problem udrzet stav - pocet useku na trati = pocet vlaku i kdyz netvrdim ze to neskripalo. tady je to proste nemozny. taky obcas nechapu, kudy ty vlaky chtej jet - jednou mi dokonce na vetsim nadrazi neustale vsechny vjizdely na nedostavenou kolej.
jinak je to v podstate kousek povedeny a pekny a pro milovniky stareho ttd jen doporucuju.
sersa

Příspěvekod MirekM » 01.06.2005 - 15:26:34

Na stránkách http://alfabyte.wz.cz nabízím ke stažení češtinu do této hry.
MirekM
generální ředitel

Příspěvekod Rodny » 26.10.2005 - 21:54:10

Tak musím říct že Locomotion nesahá TTDX s nejnovějším alfapatchem ani po palce u nohou,Grafika je prakticky totožná až na pár detailů(kulaté oblouky).Jediné co mě velmi potěšilo byla možnost stavby pod zemí,ikdyž postavist si pod městem stanici znamená nechtěně zbourat několik domů.Taky mi vadí nemožnost obchodování s městy.Kdyby se CHS trošku poučil u Patchmana tak by byl locomotion bezva.
S pozdravem Rodny
Rodny
staniční dělník

Příspěvekod Ross » 24.11.2005 - 20:48:06

TTDX je dobrá hra,možná se s Locomotionem nedá srovnávat :)
Ross
staniční dělník

Příspěvekod Návštěvník » 07.03.2006 - 23:37:28

Já bych měl dotaz prosím. Jak se dá docílit toho, aby ten Tycoon Deluxe vypadal tak jak je to na to gifu? Děkuji za odpověď.
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 07.03.2006 - 23:54:19

Moje ICQ je 159299242. Prosím o konzultaci.
Návštěvník

Příspěvekod Nick » 08.03.2006 - 01:35:55

Anonymous píše:Já bych měl dotaz prosím. Jak se dá docílit toho, aby ten Tycoon Deluxe vypadal tak jak je to na to gifu? Děkuji za odpověď.

No ja bych treba zkusil kouknout na adresu, ktera se objevi na konci toho gifu :roll:
Nick
administrátor

Příspěvekod Návštěvník » 09.03.2006 - 21:28:01

Děkuji, na tu stránku už jsem koukal, ale vůbec si nevím rady, jak to tam dostat, s tím bych potřeboval poradit a prokonzultovat. Díky 159299242 ICQ
Návštěvník

nazvy měst

Příspěvekod Aluvian » 21.03.2006 - 00:00:34

Nevíte někdo jesli vubec jde v locomotion menit nazvy měst???
Aluvian

Příspěvekod MirekM » 21.03.2006 - 18:10:03

Zkoušel jsem to a zdá se, že to jde jen v editoru. Tam se to udělá kliknutím na titulkový pruh v okně města.
MirekM
generální ředitel

Příspěvekod honzazl » 27.03.2006 - 14:46:25

Dá se nějak omezit růst měst? Docela mi vadí že po cca 10ti letech máte z meziměstské trati trat příměstskou a po 20ti letech je z ní MHD.
honzazl

Hodnocení

Příspěvekod Proky » 27.03.2007 - 04:41:22

Tak po dvouleté odmlce se zkusím odvážit sem napsat. Myslím si že Locomotion v dnešní době zažívá své BUM a je vidět jeho rozmach. Je to hlavně kvůli tomu že se ve velkém začaly objevovat sety českých i zahraničních tvůrců. Hlavně česká grafika nyní jen vzkvétá. Jinak myslím, že srovnávání TTD a LM je blbost, jsou to sice podobné hry, ale každá je svým způsobem unikát. To že má LM své mouchy to je jasné, ale která hra je neměla a kde by bylo dnes TTD bez patchů a různých grafických setů? Upadla by v zapomnění tak jak se to málem stalo s LM,ale v letošním roce jako by se svět jednohlasně dohodl, že LM povznese na světlo se začalo něco dít. Prodejci nestíhají LM objednávat, znovu je k dostání téměř v každém internetovém obchodě, samozřejmě za různé ceny. Do hry už dnes existuje tolik doplňků a vylepšení, že můžete skoro zapomenout na původní domy, vlaky, letadla, tramvaje a už i busy a i průmysl. Od Českých pivovarů, obchodů pošt,hotelů přes české sety vlaků, busů a tramvají si můžete dnes vše přidat do hry.
A proto vás nabádám jako dřívější pařmen TTD a nynější pařmen a grafik Locomotion, vytáhněte si je na světlo, oprašte, vložte do mechaniky a instalujte a stahujte jak diví. Uvidíte, že se to vyplatí. Je konec pixeláčka(TTD) :P :lol: Nastupuje nová éra pro Locomotion a myslím si za sebe, že si to ta hra zaslouží.
Všechny české sety jsou na mém webu a v odkazech na mých stránkách je spousta dalších setů od mých kamarádů spolutvůrců. Existuje ale i spousta kvalitních zahraničních setů. Stačí jen stahovat a našlapat LM až k prasknutí. :lol: Tak doufám, že se mi to tu po těch letech podaří oživit. 8)
Tvůrce mnoha setů budov pro Locomotion
Proky
staniční dělník

Další

Zpět na Hry