..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "Vlad":

  1 2 3 4 5 ... 74      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
475.101Duhy, excelentní!16.05.17 - 18:48
854.005-6Stoupo, je vidět, že v Berlínovicích nad Sprévou neznáš současné české reálie. Teď když se začne u nás bouřit nějaký sedlák, tak si na něj došlápnou právníci Agrocosi. Armády netřeba.

Ale z tamější lokality kdysi zásoboval zdejší galerii Puly. Kam se ten pohodář ztratil? Kam založil svůj fotoaparát?
13.05.17 - 13:16
854.005-6Puly Bahn! To už tady dlouho nebylo. :-)13.05.17 - 10:36
M 131.1266(OT) Jazykové zákampí (pro BBvK)

Autor: Helena Hudečková
Novodobá “ruralita” představuje v moderním globálním světě tendenci projevovanou životním stylem, který usiluje o vyrovnání pociťovaných nedostatků urbánního žití způsobem znovuobnovování venkovského stylu života. Nejde o romantizující návrat k rolnické kultuře, ale o oživování těch venkovských tradic, které lze zasadit a rozvíjet v kontextu (kultury) žití moderní společnosti konce 20. století. V odborné literatuře bývá jev, který tuto tendenci výrazně vyjadřuje, nazýván neovenkovanstvím a je v něm spatřována možnost významně přispívat k integrovanému endogennímu rozvoji venkovských obcí, potažmo regionů.
02.05.17 - 18:05
193.206Tak žlutý si dovolí jezdit mezi Šalingradem a Prahou mimo MuN (a tím pádem tam nezastavovat)? No to si tedy dovolil hodně! :-D29.03.17 - 18:44
T 47.011Že lozíte po stromech (a bůh ví po čem ještě), že si s sebou nosíte štafle, pořizujete si drony - na to už jsem si zvykl.
Ale mobilní fotobudka, aby na vás při nepříznivém počasí nepršelo? To snad vidím poprvé a neustále žasnu nad tím, co vše jste ochotni pro pořízení pěkných záběrů z okolí železnice vymyslet.
03.03.17 - 13:34
Kdesi v nebi...Topiči, jo - ty jsi už zkušený fotograf a mnohé věci sis už vyzkoušel, víš jak na to. Jan Zelenda je proti Tobě fotografickým nováčkem a hledá způsob, jak zachytit to, co "vidí". Tentokrát to zkusil tímto způsobem, třeba příště, až bude obodobná konstelace počasí a on bude mít zrovna čas vyrazit s foťákem, to zkusí jinak.

Je fajn říkat někomu, až něco vyfotí, že to měl fotit jinak. Postavit se v Bezpráví k patce sloupu a zkusit vlak vyfotit znovu (svätobrána) je možné skoro každý den. Ale když se Ti nepovede ideálně vyfotit hustá mlha, tak zkusit to znovu - jinak, lépe, to nejde každý den.

Ty máš daleko lepší přehled po galerii než já - určitě vytáhneš nemálo fotek v mlžném oparu, ranní pře, či dokonce mlze. Nechtěl bys, až budeš mít někdy chvíli čas, dopsat další díl Fotoškoly s radami jak fotit v mlze? Možná by to bylo - pro některé fotografy ochotné naslouchat - přínosné. Je lepší si to přečíst před pokusem fotit mlhu...
03.01.17 - 10:28
Kdesi v nebi...HMaH mně nahrál svým tvrzením: "Nejde o to, jestli jsem já zažil vlak v mlze. Jde o to, že přes většinu fotky je šedobílý haluz.."

Ale o tom to přece je! Co je vidět v mlze? Skoro nic! Bílou stěnu. Protijedoucí auta, byť svítí jako vánoční stromeček, se před vámi objevují na poslední chvíli (jen neinteligentní blbci v té době předjíždějí), to, co je kolem cesty, většinou nevidíte, spíše jen tušíte. Takováto konstelace se sejde (naštěsí) jen párkrát za rok.

Já vím, mnozí zde hledají mašinku, někteří si chtějí přečíst na ní i číslo. To tady nemohou - lokomotivu mohou jen tušit. Ale za to vše může Matka Příroda, která to tak namíchala. (Ostraváci by řekli, že je konečně vidět, co dýchají.)

V takovém počasí jsem raději doma. O to větší obdiv patří Janu Zelendovi, že vyrazil s foťákem ke trati. Ne fotit vlaky, ale zachytit tu okamžitou náladu, atmosféru. Vyfotit, že není skoro nic vidět.

Vzpomínáte na první fotky, které ve zdejší galerii před 10 lety představil Payus? Taky se na něj tehdy sesypaly dosti negativní komentáře, protože to, co představil, bylo jiné, než prezentovala většina fotografů. Ale nevzdal to. A vypracoval se, zdokonalil to. "Težký industriál" v jeho podání je špičkový. Jan Zelenda je teď tam, kde byl Payus před deseti lety. Jane, vydržte!
03.01.17 - 7:41
Kdesi v nebi...Jouda: Díky. Jet v tomto 140 je pro mne nepředstavitelné. Na druhou stranu - na vaší koleji se nemůže objevit v protisměru blbec, který se rozhodne předjíždět a přitom téměř nic nevidí.02.01.17 - 21:51
Kdesi v nebi...Procházím komentáře a ze všech si vypůjčím jeden: "To je zvláštní fotka. Je tam vlak v mlze a koleje směrem k divákovi. Dobře, ale co z toho?"

Vy jste nikdy nezažili jízdu v mlze? Já mezi Bruntálí a Opavou často. V klidu, 30, s očima na bílé lajně pravé krajnice - a proklínal silničáře, když na opraveném úseku 30 - 50 m chybělo. Když jsem se jednou večer vracel z vernisáže, kterou organizoval prof. Štreit, tak ta mlha by se dala krájet. (Bylo ztěží vidět od patníku k patníku.) Na výjezdu z Bruntále stála dvě auta a řidiči přemýšleli, jestli jet dál. Když viděli, že jedu, vyrazili taky a drželi se mne jako klíšťata... Až do Malých Heraltic, kde mlha začínala mizet.

Taková fotka mně vybavuje dávné vzpomínky. Nikdy by mne ale nenapadlo to zkusit vyfotit.

A můj dotaz na fíry. Jak se jezdí v takové mlze? Já s autem mohu pomalu, nemusím dodržovat jízdní řád... Nebo návěstí tu mlhu prozáří? Když ji prozáří mlhová světla protijedoucích aut jen na krátkou vzdálenost?
02.01.17 - 20:33