..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "topič":

  1 2 3 4 5 6 ... 402      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
810....Jan Veselý: Já jsem fotoškolu nečetl, takže mi to nevadí a ke všemu žádný sloup ani strom vlak nezakrývá, takže nechápu, co jsi mi chtěl svým komentářem sdělit.16.05.17 - 15:53
TGV PBA 4539Astartoth: RTO je produktem počátku druhé poloviny 50. let 20. stol.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_706_RTO
na rozdíl od 103, která je opravdu ze 60. let :-)
15.05.17 - 14:09
810....no tak jo, snad už defitivně opraveno :-)09.05.17 - 12:44
810....Stalo se, systém automaticky nabídne Chrást nad Sázavou a já jsem to odklikl. :-)08.05.17 - 16:17
DvojexpoziceDale Cooper: Cosi starého? 3 měsíce zas tak dávno není (nebyl to jediný případ) a že se nechci s někým bavit je pouze a jedině moje věc. Odpovídat někomu, kdo se neveřejně neobtěžuje s odpovědí a veřejně se tváří jako vášnivý diskutér, mi přijde zhola zbytečné. Černochy si můžeš strčit za klobouk.07.05.17 - 21:39
DvojexpoziceDale Cooper: To zní velmi legračně, když to napíše člověk, který se ani neobtěžuje odpovědět na komentáře správců pod fotkami, které posílá do galerie, o následné editace nemluvě. Košťátko do ruky a zametat před vlastním prahem o 106. :-)07.05.17 - 21:04
Dvojexpozicezirecek: Vzhledem k tomu, že máš slušné zkušenosti s fotografováním a patříš k zastáncům věcných diskusí pod fotkou, tak mě tvůj první komentář překvapil a potvrdil jsi to svým druhým, kde se zmiňuješ o záležitostech, které jsi klidně mohl napsat už do svého prvního, což se bohužel nestalo.

Na svém vyjádření nic ironického ani osobního nevidím. Pokud to tak vnímáš, musíš se s tím vyrovnat sám.

post edit: Jelikož mne tento snímek příliš nezaujal a na kinofilm jsem nefotil, neměl jsem potřebu si o této technice zjišťovat více.
Film nebo digitál, to máš jak prašť jako uhoď. Na obojí dopadne dvojnásobek potřebného světla a výsledek bude obdobný, silně přeexponovaný snímek na vyhození do koše.
07.05.17 - 10:32
DvojexpoziceObecně: Vícenásobná expozice je velmi stará fotografická technika, která vznikla v 19. století.
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADcen%C3%A1sobn%C3%A1_expozice
https://cs.wikipedia.org/wiki/Animal_Locomotion

Jiří z Adamova, Sim: Tento snímek je vytvořen z jednoho, pomocí softwarové aplikace. Některé digitální fotoaparáty umožňují pořídit vícenásobnou expozici (3-5 snímků). Tento tak nevznikl, v té době jsem měl digitální přístroj, který to neumožňoval.

Miloš: Holý nesmysl.

zirecek: Zcela mylný závěr a velmi překvapivý od člověka, který má s fotografováním slušné zkušenosti. viz. odkaz na wikipedii. Co tak asi může vzniknout při nechtěné dvojexpozici (při nepřetočení filmu), pokud má fotografující dobře nastavené expoziční hodnoty na zamýšlený jeden snímek?

hortulana: Nenabízela. Místo, kde fotka vznikla k tomu není vhodné. Soudit bez znalosti podmínek je plácnutím do vody.

Le Hydrak: Trochu rozporuplné komentáře, nemyslíš?

Dale Cooper: K fabulacím podsouvačů myšlenek se vyjadřovat nehodlám. Škoda času a slov.

ostatním, co píší, že se to mělo udělat "lépe": Není nic lepšího než se pochlubit vlastním výtvorem.

Děkuji za komentáře i hodnocení. Jsou takové, jak jsem očekával.
07.05.17 - 8:43
BNSF 5119+5045+9092+5452PROST: Nééé, to je ve výhybně Puntíkatej kabát v Montaně, nedaleko města Browning, správního to centra indiánské rezervace Černonožců. :-)03.05.17 - 21:22
809.080-5Děkuji za názory a připojím k nim pár poznámek.
Akceptovat se dá názor na jiný ořez. Jak jsem psal v prvním komentáři, dalo by se zprava ubrat 20%. Vše navíc by, dle mého, způsobilo již trochu násilnou kompozici.
Já fotku vnímám jako krajinu se stafáží, kterou tvoří motorák. Není to prvoplánově fotka vlaku, ale krajiny.
Ideální kompozici bych si představoval tak, že by Házmburk byl v průsečíku LH zlatého řezu (ne třetin) a motorák v PD ZŘ.
Bohužel se tohle nedá vyfotit jako v ateliéru, kdy si člověk skladbu snímku může uspořádat. V plenéru si musí vystačit s tím co příroda a jízdní řád nabízí. Kdybych fotil jenom krajinu, počkal bych si ještě na nižší slunce a také bych stanoviště i kompozici volil trochu jinak. Vlak zde v podvečer jede jednou. Ten další jede již po setmění a předchozí v době, kdy je slunce příliš vysoko. Poslední vlak je možné fotit pár dní okolo letního slunovratu.
Výsledek je kompromisem možného a ne touženého. Také počasí hraje důležitou roli. Málokdy bývá v horkém létě tak výjimečně dobrá dohlednost. Motorák je od místa, kde jsem stál přes 900m daleko, Házmburk 23km. Kopce vzadu na obzoru přes 40km.
27.04.17 - 9:30