..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "Lapil":

  1 2 3 4 5 ... 62      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
2062.018 + 2062.017Voda bylo to první, čeho bych se tady bál. Koukal jsem do mapy a podle vrstevnic to vypadá, že tímhle údolím jde voda z poměrně rozsáhlého kusu hřebene, tak doufám, že jsou dole patřičné propustky. Nebo že je násep stavěný jako příležitostná přehrada, proč ne. Pořádná bouřka dokáže divy.
Materiální a lidské zdroje jsou pro velké stavby často hodně určující. V ve všelijakých Indiích a Afrikách má často smysl zaměstnat nosiče místo jeřábů a náklaďáků, a to vlastně nemusíme až tak daleko - Brněnská přehrada je stavěná skoro ručně; státně investorské zadání ve 30. letech. O petřínské Hladové zdi nemluvě.
A když se porozhlédnete po historii jinak luxusního viaduktu v Dolních Loučkách, zjistíte, že se jedná o celkem nedobrovolný světový rekord ohledně výšky bednění ze stavebního(!) lešení a ty cihelné klenby po stranách že je v kombinaci se železobetonovým obloukem vysloveně anachronická cesta z materiálové nouze.
16.01.18 - 6:40
CN 2630 + 2143Když jsme u té závisti - pane autore, co jste zač? Buď nevíte, co s dědictvím, a jezdíte fotit, kam vás srdce táhne, nebo - co za práci člověk musí dělat, aby tohle stíhal?
Připomínám: zlá vlastnost je nepřejícnost, nikoliv závist. Já závidím, až se mi kroutí palce u nohou, ale díky za to, že se na ta místa podívám aspoň prostřednictvím bohem (talentem?) takhle obdařeného oka.
25.12.17 - 12:36
754.026-3Božíčku, ono je tam po stranách moře...
Vidím dobře, že tři vozy ze sedmi jsou první třída? A je to v Polsku normální, nebo je to podobný případ, jako když mezi Kladnem a Prahou jezdil v posledních záchvěvech klasických vlaků osobák "co jsme našli v kopřivách" příležostně složený ze samých vozů první třídy?
21.12.17 - 9:01
742.037-5Díky. Kvůli týhle jsem se přihlásil, abych mohl bodovat.19.12.17 - 10:30
Nová služba ČD Boat?Fotka přímo fascinující.

Farkač Karel: neřekl bych, že byli extra pod vlivem. Ono tu loď musíte přenášet a pádlovat a řídit loď taky dokážete, jen když jste jakž takž při smyslech.
Samozřejmě nehody se stávají a tahle situaci si o nějakou přímo koleduje. Vím, že na dopravu účastníků Libušínské bitvy místní (kladenská) MHD nasazovala a nepochybně dodnes nasazuje zvlášť vybrané vozy, protože když se sjíždí mnoho set šermířů včetně těch obrněných, dopravní prostředek (slovo autobus raději nepoužívám, abych neurazil :-)) k nějakému tomu šrámu prostě přijde.
Mimochodem vřele doporučuju: https://libusin.org/CS/. Je to s přehledem největší akce toho druhu v Čechách, a tudíž velmi pravděpodobně na světě.
Souvislost s železnicí: nějakých 5km od místa bitvy je železniční stanice, která se kdysi jmenovala Libušín (dnes Kamenné Žehrovice). Pěkná cesta lesem.
Při té příležitosti úplně OT: k návštěvě doporučuji kladenský hornický skanzen Důl Mayrau.
18.12.17 - 7:19
464.202Díky za upozornění na slečnu, ale radši jí neříkejte, že Vysoké Mýto je vesnička. Ledaže by se jednalo o principiální důvody vlakového fanouška :-).
http://www.iveco.com/czech/spolecnost/pages/o-spole%C4%8Dnosti.aspx
11.12.17 - 16:43
380.017-475 až 76 let - proč ne? To už je slušnej veterán...
Pořád mi ale vrtá hlavou: z googlu mi vyšlo, že problém je v dynamických účincích. Ty dokonce snad ani nejsou "absolutně velké", ale jde tam o nějakou rezonanci v kombinaci s celým vlakem, čili problém bude ve vlastní frekvenci. Maximální povolená rychlost mi naznačuje, že bych mohl mít pravdu.
Jasně - dynamika umí všelijaké sviňárny a postihnout ji u takhle složitého systému výpočtem nejde úplně přesně, ale to není možné tu mašinu nějak přeladit, ne-li rovnou rozladit? Ztužit nebo změkčit pérování? Tuší někdo něco konkrétního?
Protože i když věřím, že Němci nejsou z konkurence nadšeni (kdo by byl), tak nevěřím, že by si problém vysloveně vymysleli...
A je-li tu někdo přiměřeně zkušený - pozná se to atypické chování za jízdy? Že by se nějak neobvykle houpala nebo tak něco...
28.11.17 - 17:49
Stroj časuNo... Nad dobrými fotkami obvykle jásám, u téhle mi do jásání nějak není. Jestli ono to nebude tím, že je to hodně dobrá fotka.
Tedy přinejmenším v tom smyslu, že mě chytla za osrdí.
26.11.17 - 11:31
193.295-3Díky. Já si říkal, že to bude nějaká reklamní akce, ale nenapadlo mě, kdo by touhle dobou něco takového podnikal.23.11.17 - 10:01
193.295-3Fotka úžasná, ale mein Gott - co je to za vlak? To nejinteligentnější, co mě napadá, je mimořádné řazení osobáku do Berouna, ale i to je nejspíš nesmysl. Takže nějaká soukromá jízda? Včera ráno, nepletu-li si světové strany?23.11.17 - 8:18