..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "danovy poradce":

ZdrojKomentářDatum
Zpráva 9221Děkuji za poučení - stejně jsem ovšem na jeho základě nepochopil, jak to ti Švýcaři dělají, že i když daně jsou u nich nepříliš podstatné, tak přesto mají skvělou veřejnou dopravu i dokonalé dálnice silnice (a taky za vlastní veřejné peníze 1x zachráněnou leteckou dopravu), ale to nevadí.

Ne vždy je daňová sazba ta nejvýznamnější:
1. Na Slovensku kolem roku 2006 se snížila korporátní daň z příjmů z 31 % na 19 % a přesto paradoxně vzrostl výběr této daně téměř o 40 %.
2. V ČR před lety třemi výrazně vzrostla spotřební daň z pohonných hmot a její výběr klesl, tohoto zvýšení si nevážili nejen zahraniční dopravci, ale i čeští a začali tankovat jinde v EU.
3. V posledních létech vzrostla nižší sazba DPH z 5% až a 15 %, a lidé si toho rovněž neváží, takže její výběr stále klesá.
Na druhou stranu:
4. ČR je v EU nejúspěšnější v zadávání veřejných zakázek bez výběrového řízení, výrazně lepší než balkánské státy. 6 státům se přitom nepodařilo bez výběrového řízení zadat téměř žádné zakázky, a v ČR prý 67 %!.
5. ČR se podařilo klesnout v žebříčku korupce za poslední rok z 54 na 57. místo (těch států je tam 175, tak ještě máme co dohánět, ale překonali jsme už mezi jinými Lesotho, Gruzii, Rwandu či Portoriko), zatímco Švýcarsko je 7. (V roce 1995 byla ČR na 25. místě)
A například v MHD si lidé rovněž neváží možnosti platit stále vyšší jízdné a jejich počet stále klesá.
Pro ověření mohu dodat internetové adresy
Zase mimo téma...
05.09.14 - 12:02
Zpráva 9221Rozdíl mezi mzdovými náklady a čistou mzdou jsou jen další odvody do státní pokladny. Způsob vyměření těchto odvodů zcela přesně odpovídá popisu daně.
Dobrý den, omlouvám se za odfláknutou práci.
Do odvodů jsem skutečně nezahrnul další položky, jako je pojistné na sociální zabezpečení, které zahrnuje pojistné na důchodové pojištění a pojistné na nemocenské pojištění, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, pojistné na veřejné zdravotní pojištění, jelikož jsem původně nepředpokládal, že by tyto položky mohly souviset se silnicemi a kolejemi.
Ani výši hrubé mzdy s nulovou daní jsem neurčil co nepřesněji, protože jsem nepředpokládal, že by to někdo přepočítával, a zdálo se mi to nepodstatné.
A měšci prosím úplně nevěřte, jsou tam také nepřesnosti. Obsah položek mzdové náklady, osobní náklady atd. je už úplně mimo tuto diskusi.
Ještě jednou se omlouvám za pochybení, snad se už nebude potřeba se k tomu vracet.
Zkrátka zkoušku bych asi tentokrát neudělal :(
04.09.14 - 11:46
Zpráva 9221pro arj:
tak už fakt naposled a stručně:
Ti Švýcaři se teda moc v českých daních nevyznají, proto že by věděli, že existuje ještě solidární daň z vysokých příjmů ve výši 7 % a potom sleva na dani, takže např. z hrubé měsíční mzdy 10.500 Kč je daň NULA. Rád jim poradím podrobnosti.
Ostatně neumí ani svoje daně, protože by věděli, že u nich je maximální výše daně v ústavě a je to max. 11,5 %.
howgh a šup k vlakům vysoké kvality
03.09.14 - 15:54
Zpráva 9221dovolím si poznámku mimo téma:
Celkové daňové zatížení ve Švýcarsku dosahuje 29 % HDP (v Německu 37 % HDP, ve Francii 42 % HDP, ve Velké Británii 34 % HDP).
Pro rok 2011 patří Švýcarsku dle publikace „Paying Taxes 2011“ 16. místo (ze 183 zemí světa), přičemž v první desítce žebříčku (přes Švýcarskem) jsou země, ve kterých se nevybírají téměř žádné daně (Maledivy, Katar, Spojené Arabské Emiráty, Saudská Arábie, Kuvajt, Hongkong či Singapur...).
Další podrobnosti
http://www.euroekonom.cz/podnikani-eu-clanky.php?type=pg-podnikani-dane-svycarsko

Daňové zatížení ČR - umístění
Daňové zatížení 122.
Časová náročnost 171.
Počet plateb 37.
CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ 121.
http://www.profispolecnosti.cz/rady-zkusenosti/96-studie-danoveho-zatizeni-a-agendy-hovori-jasne-ceska-republika-neni-k-podnikatelum-privetiva#ixzz3CFuPLYKw
03.09.14 - 14:40
Zpráva 6712to Andrew33:
to bude povinné jezdit s Regio a platit o 2 halíře na km více? no na to se teda můžu vy... to radši zaplatim příplatek za Pendolino.. taky nedám na ČD dopustit.... bo, když tam budou všude ty zasra... zásuvky, ä nedej bože ještě wifi, tak budu muset celou cestu makat, a tak si aspoň pospím....

to michawel: excelentní ekonom? ani náhodou...kdyby byl excelentní ekonom, už je dávno na Bahamách a nedělá problémy tomu dobrému ČD, aby konečně zbohatnul
18.05.10 - 10:35