..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "hank":

ZdrojKomentářDatum
Zpráva 9526topič: Aha... čtu v těch odkazech vyjádření postojů a názorů, to se nesmí? Proto používáš označení někoho jako levičáka místo nadávky? A tomu říkáš tolerance?28.09.15 - 17:31
Zpráva 9526topič: Nevím, kdes z příspěvku Petra budvara vyčetl něco o jeho levicových názorech. O toleranci jiných k cizím názorům můžeš mluvit, až nařčení z levicovosti nebudeš sám používat jako nadávku.28.09.15 - 17:12
Zpráva 6304M: Za barevny televize nebo sluzebni auta k soukromym ucelum - kvuli tomu se taky krvave bojovalo? Nebo za rozvoz pizzy?

Umíš číst? Kdo to tu kde napsal? Já to nevidím ani mezi řádky. Zato vidím napsáno, že jde o PRINCIP, což ty nehodláš pochopit, ani když ti to několik lidí napíše velkým písmem.

A ty tvoje dva milióny stávkujících řeckých idiotů (tvůj příspěvek 26. 02. 15:07) jsou nejen daleko za hranicí slušného chování, ale i na hraně zákona. Kdybych byl zdejší admin, už máš ode mě dávno doživotní ban. Jak víš, že nejsem Řek? Víš vůbec, že idiot je původně řecké slovo, které znamená někoho, kdo se nezajímá o veřejné věci? Víš vůbec, kolik Řeků a proč žije v Čechách a na Moravě? Víš vůbec, že Řekové vynalezli demokracii, takže i jim vděčíš za to, že někde nemakáš 20 hodin denně na poli za prasečí šlichtu a nocleh ve chlívě a za každý křivý pohled na pohůnka nemáš odměnu bičem?

Za tu urážku nejstaršího evropského národa přinejmenším všem Řekům, kteří umí česky (jsou nás určitě desítky tisíc) dlužíš veřejnou omluvu. Teda jestli víš, co to je...
26.02.10 - 23:10
Zpráva 6304Drážní odboráři jsou jediní nepřiposraní zaměstnanci v této zemi, kteří dokážou účinně bojovat za své zájmy. Na tu stávku právo mají a nikdo jiný než oni nemá morální právo posuzovat, jestli tento konkrétní zájem jim za tu stávku stojí nebo ne. Oni se rozhodli, že ano, a svého práva využili. Zaměstnanec vždycky tahá za kratší konec. Právo a schopnost zorganizovat se pro obhajobu svých zájmů je to jediné, co zaměstnanci mají v ruce, aby ty zájmy prosadili.

Všechny "analytické úvahy" a "účetní kalkulace" na téma "však nepřijdou o tolik" nebo "jiní takové výhody taky nemají" jsou naprosto irelevantní. Zaměstnavatelé zaměstnance v této zemi odírají ve srovnání s tou "lepší" Evropou natolik drze, že jakákoli připomínka síly solidarity a organizace je velice užitečná výchovná lekce pro zaměstnavatele, aby nezapomínali, že bez zaměstnanců by se mohli jít akorát tak vycpat.

Kolik vás - kritiků této stávky jste také zaměstnanci? Jak víte, že nikdy takový prostředek nebudete pro prosazení svých zájmů potřebovat?

Některé fráze, které tady zaznívají, jsou jakoby opsané z českého tisku, který naprosto neomaleně straní jednomu politickému názoru a jediné společenské vrstvě, z lidí jiných názorů se snaží dělat blbce a z lidí jiných společenských vrstev socky nebo rovnou společensky nebezpečné teroristy. Jestli se dnešnímu režimu za dvacet let něco povedlo dokonale, tak to bylo vymytí mozků většiny zaměstnanců, kteří s nadšeným masochismem hájí to, jak hajzlovsky s nimi zaměstnavatelé zacházejí. Sociolog by řekl "klasický rozpor mezi subjektivním postojem a objektivními zájmy".

Bohužel jen pár lidí tady (namátkou ážetďák, vousáč, Drahoš Švestka, M. Zikmund) chápe, o co jde. Těm ostatním přeju, aby jejich deziluze, až oni sami při hájení svých práv a zájmů narazí na opačné zájmy svého zaměstnavatele, nebyla existenčně likvidační.
24.02.10 - 20:18