..: Pozvánka do výletního vlaku Křivoklátsko :..

851 v Městečku u Křivoklátu, foto: Václav Toušek (Wendy)Rakovnicko a Berounsko - Nechte se pozvat na výletní jízdu historickým motorovým vlakem do oblasti Křivoklátska. Protože loňská jízda výletního vlaku Český kras se vcelku vydařila, pořádám v neděli 14.6., opět s mediální podporou ŽelPage, obdobnou akci. Znovu nabízím vyhlídkovou jízdu motorovou soupravou s bufetem, fotozastávky, výjezd po vlečce na Čertovy schody a možnost lehké turistiky. Novinkou bude svezení historickými autobusy a první veřejné projetí vlečky šamotky v Lužné. Tentokrát se na Vás těší motorový vůz řady M 286.1 a přívěsný vůz řady Balm.

Po osmé hodině ranní odjede vlak z Prahy-Smíchova (severního nástupiště) po "Pražském Semmeringu", další cestující mohou přístoupit v Praze-Zličíně nebo v Hostivici. Pojedeme potom prakticky bez zastavení do Lužné u Rakovníka, kde je možnost návštěvy železničního muzea. Druhou možností je projít se přes známou Merkovku zpět do Řevničova, kam se vlak vrátí a poté při jízdě do Lužné zastaví na focení u Merkovky. Dalším bodem programu je první veřejná jízda po vlečce šamotky dnešního Lasselsbergeru, která odbočuje z širé tratě mezi Lužnou a Rakovníkem. Potom následuje klesání malebným údolím Rakovnického potoka a Berounky do Křivoklátu, Zbečna a Nižbora, kde budou čekat historické autobusy (svezení je v ceně). Kdo bude mít zájem o krátký výlet na zříceninu Jenčov, sveze se nahoru k hájence Skalka u Bělče. Po procházce budou čekat autobusy na rozcestí V Koutech, aby dovezly výletníky do Zbečna, kam se mezitím vlak vrátí. Přes Nižbor pojedeme do Berouna a vzhůru po dlouhé sklonově náročné vlečce na Čertovy schody. Zřejmě nás opět vyveze místní motorová lokomotiva, která se během fotozastávky odvěsí a schová se do zářezu. Po návratu z vlečky již bude čas na rychlou jízdu Českým krasem podél Berounky do Prahy, kam přijedeme kolem devatenácté hodiny.

Stejně jako u loňské jízdy, k dispozici jsou jak jízdenky pro celý okruh (automaticky s místenkou), tak úsekové jízdenky. Není problém s přepravou psů, kočárků a kol. Po celou jízdu bude otevřený vlakový bufet v motorovém voze, opět objednáme kromě obvyklé nabídky nápojů i něco na zub. Další informace o vlaku, včetně ceníku jízdenek, návrhu jízdního řádu a plánku volných míst, najdete na nových webových stránkách, kde je k dispozici formulář pro objednání jízdenek. Komunikace je také možná přes e-mail, registrovaní uživatelé ŽelPage mohou využít vzkazník. S těmi, kteří budou mít o svezení zájem, se budu těšit na setkání na palubě motorového vlaku.

Více informací o jízdě naleznete na stránkách pořadatele akce vyletnivlak.cz


Tomáš Kraus Poslat mail autorovi | 21.3.2009 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Pozvánky

Další z regionu ČR Středočeský

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko