..: Aktuality a články - Litva :..

EJ 575 pro Litvu, foto: CharyOstrava — Ostravská Škoda Vagonka vyrobí další patrové elektrické soupravy pro Litevské dráhy (LG). Dodávky vozidel v hodnotě necelých 39 milionů eur (zhruba 950 milionů korun) jsou naplánovány na roky 2012 až 2014. Celkem půjde o pět souprav, přičemž tři z nich budou shodné s již provozovanými jednotkami řady 575 v trojvozové verzi. Zbývající dvě dodá výrobce jako dvouvozové v provedení s hnacím dílem ř. 211 a řídicím vozem ř. 307, tedy bez středního dílu ř. 444. Stejně jako u předchozích čtyř dodaných souprav půjde o patrové jednosystémové jednotky (25 kV/50 Hz) se širokorozchodnými podvozky s maximální rychlostí 160 km/h. Kapacita souprav bude 304 sedících cestujících v trojvozové a 170 v dvojvozové verzi.

15.1.2009 - 13:00 - Společnost AŽD získala milionový kontrakt pro Litvu

AŽD Praha, s.r.o.Praha - Česká společnost AŽD Praha získala zakázku na více než 260 milionů korun v Litvě. Jedná se o kontrakt na instalaci zabezpečovacího zařízení na 100kilometrový úsek koridorové tratě Kaunas – Kybartai. Samotnou smlouvu před několika dny spolu podepsali zástupci AŽD Praha a společnosti UAB FIMA. Ta patří mezi nejvýznamnější stavební firmy podnikající na litevském železničním trhu. Celková hodnota zakázky na instalaci devíti stavědel typu ESA 11 a automatického bloku ABE-1 včetně stavebních úprav je odhadována na necelou 1 miliardu korun. Realizace projektu je připravena na 3,5 roku. Tímto úspěchem se Čechům otevírají dveře k účasti při projektu "Baltica", který má za úkol rekonstrukci a modernizaci koridorových tratí v pobaltských státech.

Zdroj: TZ AŽD Praha

Ilustrační obrázekOstrava - Na základě kontraktu z 15. prosince 2006 mezi ČKD VAGONKA a.s. a Lietuvos geležilenkiai (LG) na výrobu dvou třívozových elektrických dvoupodlažních jednotek řady 575 byla na podzim loňského roku zahájena v Ostravě jejich výroba. První z dvojice objednaných vozidel se nyní nachází v pokročilém stádiu stavby, výroba druhého kusu započala v březnu. Do poloviny roku 2008 by se první z nich měla objevit na ŽZO v Cerhenicích a její předání zákazníkovi má proběhnout v září. Druhá jednotka má být dodána do Litvy na počátku roku 2009.

Rekonstrukce řady 770 pro Sokolovskou uhelnou Česká Třebová - Zakázku na dalších devět modernizací řady ČME3 získala česká strojírenská společnost CZ Loko. I tentokrát půjde o rekonstrukci pro železnice v Litvě. Podle informací Hospodářských novin navazuje smlouva za 6,5 milionu eur (přes 163 milionu korun) na loňskou zakázku na modernizaci pěti lokomotiv za 3,7 milionu eur (93 milionů korun). Další lokomotivy chce CZ Loko dodávat na ruský a ukrajinský trh, tam však zatím zůstalo u jediného kusu. Vedení společnosti však tvrdí, že k expanzi na gigantický ruský trh zbývá jen krůček.

20.12.2006 - 11:08 - ČKD vagonka dodá elektrické jednotky do Litvy

Ostrava - V pátek 15.12.2006 byl slavnostně podepsán kontrakt mezi ČKD VAGONKA a Litevskou železnicí na dodávku nových příměstských elektrických jednotek řady 575. Tato zakázka představuje dodávku 2 ks dvoupodlažních elektrických jednotek odvozených od stávajících souprav řady 471, dodávaných nyní Českým drahám. Třívozové soupravy pro rozchod kolejí 1.520 mm a napájecí napětí 25 kV/50 Hz budou mít 300 až 330 míst první a druhé třídy a maximální rychlost zvýšenou na 160 km/h. Soupravy budou nasazeny do zkušebního provozu ve 2. polovině roku 2008 a budou provozovány na trati mezi městy Vilnius a Kaunas v Litvě.

zdroj: ČKD VAGONKA

10.8.2005 - 16:02 - Siemens vyhrál soutěž na výrobu lokomotiv pro Litvu

Erlangen - Siemens Transportation Systems dodá litevské železnici 34 dieselových lokomotiv v celkové hodnotě 120 milionů €. Smlouva, která byla uzavřena koncem července obsahuje také opci na dodávku dalších 10 lokomotiv. Tyto dieselové lokomotivy (typu DE 20) vyvinou výkon až 2000 kW a umožňují jezdit rychlostí 120km/h. Všechny lokomotivy budou vyrobeny v dílnách Siemensu v Mnichově. Objednávka by měla být dokončena k předání do roku 2007, resp. 2009. Lokomotivy budou využívat novou platformu „Eurorunner“, která byla vyvinuta Siemensem.

22.6.2005 - 16:33 - Spojení mezi Varšavou a Kaunasem/Vilniusem značně zredukováno

Warszawa / Vilnius - 29. května bylo jediné noční spojení (bez přestupu) mezi Varšavou a Kaunasem/Vilniusem zrušeno. Noční vlak již jezdil pouze 3x týdně a v posledních týdnech provozu pouze se 2 lůžkovými vozy PKP. Mezi oběma metropolemi zůstalo tedy jediné denní spojení, které umožňuje cestovat z/do Litvy bez nutnosti obstarání víz (tedy cesty přes Bělorusko). Jedním z možných důvodů zrušení je i fakt, že vlak musel měnit podvozky kvůli jinému rozchodu kolejí.

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2017 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:50
zapadá v 18:56

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Naše téma: Jména vlaků
Johan Gregor Mendel, Bezdrev, Košičan, Slovenská strela, Brněnský drak, PANTA RHEI.SK, Chopok ... Jména vlaků Českých drah i Železniční spoločnosti Slovensko. Již jsem se jimi zabýval v jednom článku, ...

Poslední příspěvek Vlečkové lokomotivy a „Jízdenka na léto 2017“ (5)
Dnes vám předkládám poslední pokračování své cestovatelské ságy. Moje objevování vlečkových lokomotiv Lovochemie skončilo v její předchozí části, přesto i v této poslední jsem nějaké vlečkové lokomotivy ...

Poslední příspěvek Běloruská překvapení (1. díl)
Bělorusko není zrovna častým cílem turistů, spíše naopak. Jedná se přitom o velice příjemnou zemi, která má návštěvníkovi co nabídnout, a přitom doposud nezkaženou masivním turismem. Má též svou dobře ...