..: Články - ČR Jihočeský :..

M 400.001 pod siluetou města Tábor, foto: Václav ŠimandlTábor, Bechyně — Již od soboty 4. června až do 28. srpna připravily České dráhy letní nostalgické jízdy s historickými lokomotivami po nejstarší elektrifikované trati ve střední Evropě. Po všechny víkendy v tomto období bude na denní vlaky nasazována tzv. bobinka, lokomotiva řady E 422.0, s dvojicí červených kořistních vozů DR. U příležitosti doprovodných akcí v Táboře a v Bechyni pak o vybraných sobotách vyjede i motorový vůz M 400.001, který se dochoval z dob počátků této dráhy.

JHMDJindřichův Hradec - V sobotu vrcholí oslavy stého výročí úzkokolejné trati Jindřichův Hradec - Obrataň. Do Kamenice nad Lipou pojede parní vlak s přípoji z Prahy a z Českých Budějovic, které odvezou účastníky i večer zpět. Oslavy probíhají ale celý týden od Dne železnice až do 1.10. Bližší informace o programu a reportáže z uplynulých dnů najdete na webu JHMD. Účast můžeme jen doporučit.

zdroj: JHMD

balmČeské Velenice - Občanské sdružení Posázavský pacifik v pátek u příležitosti převzetí nově lakovaného přípojného vozu Bix s barovou úpravou uspořádalo veřejnou jízdu z Prahy do Českých Velenic a zpět spojenou s exkurzí do areálu společnosti ŽOS České Velenice.

Asi 60 zájemců zcela zaplnilo motorový vůz M 262.045 a využilo tak příležitosti ke svezení se po zajímavých tratí a pořízení několika záběrů během připravených fotozastávek v krásném podzimním dni.

LinzRakousko - Z důvodu rozsáhlého poškození železničních tratí v Rakousku (viz mimořádnosti v zahraničí), vstupuje v platnost od 25.srpna 2005 na ČD toto dočasné opatření:
přímý lehátkový vůz Praha - Zürich a zpět (č. 373), řazený na ČD pravidelně ve vlacích R 273 a R 272 (Praha hl.n. - Č.Budějovice - Linz a zpět) je od 25.srpna 2005 dočasně provozován pouze v úseku Linz Hbf. - Zürich a zpět. V úseku Praha hl.n. - Linz Hbf. (R 273) cestující mohou využít náhradního vozu 2. třídy.
lehátkový vůz je mezi stanicemi Linz - Zürich a zpět veden vlaky EN 466/467 po odklonové trase takto: Linz - Salzburg - München - Augsburg - Günzburg - Ulm - Karlsruhe - Kehl - Basel - Zürich a zpět. Zpoždění vlaků EN 466 / 467 po projetí odklonové trasy dosahuje pravidelně cca 240 minut.
toto opatření bude v platnosti přibližně 30 dnů. Po zprovoznění tratí v Rakousku bude pravidelné přímé spojení lehátkovým vozem v úseku Praha - Zürich a zpět opět obnoveno.
www.cd.cz

Jindřichův Hradec - Doplněno 23:25 - Dnes okolo desáté hodiny došlo k vykolejení rychlíku R 667 Junák v obvodu žst. Jindřichův Hradec. Ze stanice vede směr Jihlava kolejová splítka normálního a úzkého rozchodu. Vlaky směr Jihlava odjíždějí kolem cestového návěstidla po splítce, ze které se u St.4 (Dolní Skrýchov) odděluje trať na Obrataň a u St.5, zvaného Kanclov, se odděluje úzká směr Nová Bystřice. Právě na St.5 signalista zazmatkoval s zapomněl přestavit výhybku směr Jihlava a nechal ji směr Nová Bystřice.
Přes výhybku se jezdí maximálně čtyřiceti kilometrovou rychlostí a tou přibližně jel i vlak před vykolejením.
Mimo trať skončila lokomotiva 242.251-7 DKV České Budějovice a vůz A150.
Strojvedoucí lokomotivy utrpěl pouze lehká zranění, ale signalista se zhroutil a byl převezen do nemocnice. Z cestujících nebyl nikdo zraněn.
V současnosti je zavedena NAD mezi Jindřichovým Hradcem a Jarošovem nad Nežárkou, na úzké je NAD zajištěna mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí.
Kolem šesté odpoledne na místo dorazil nehodový jeřáb, který nakolejil vůz A150, ale lokomotivu nakolejí někdy kolem půlnoci. Poté "dráteníci" navěsí trolej, kterou museli kvůli vyprošťování snést, a během zítřejšího dopoledne se začne s opravou poškozené trati. Vlaky by místem mohli začít jezdit zítra odpoledne...

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:09
zapadá v 21:06

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Naše téma: Stav našich koridorů
SŽDC má v blízké době investovat 23 miliard korun do opravy osmi úseků koridorů, které už v 90. letech jednou opravené byly. Jedinou výjimkou je doposud nemodernizovaný úsek Brandýs nad Orlicí – Ústí nad ...

Poslední příspěvek Vlakem do Brna jen s komplikacemi
Pondělí 16. července. Pro někoho obyčejný pracovní den, pro někoho den dovolené, pro brněnské nádraží první den půldruhého roku trvajících dopravních omezení. Na jeho konci bude nádraží, schopné provozu ...

Poslední příspěvek Vlakom do Dobšinskej ľadovej jaskyne
Pozývame vás na nostalgickú jazdu vlakom do Dobšinskej ľadovej jaskyne 21. júla 2018 o 7:45 hod. z hlavnej železničnej stanice v Košiciach. Nostalgická jazda najromantickejšou železničnou traťou Slovenska ...