..: Aktuality a články :..

17.6.2003 - 21:44 - Přehled nostalgických jízd také na ŽelPage

obrazekPraha - Občas nám chodily dotazy, zda budeme také zpracovávat seznam nostalgických akcí, že na ŽelPage dosti chybí. Toto jsme si uvědomovali i my proto jsme toto začali řešit. Zkoušeli jsme dělat seznam vždy na aktuální víkend, ale moc se nám to nevedlo. Jednoho dne se ale ozval Zdeněk Michl - místopředseda Klubu železničních cestovatelů a nabídl nám spolupráci. Tu jsme nemohli odmítnout a výsledkem bude, že budeme mít možnost čerpat z jejich databáze nostalgických jízd. Velice KŽC děkujeme. Věříme, že tato novinka přispěje k rozšíření informací získaných z našich stránek. Nostalgii najdete v menu skutečná železnice.

obrazekLiberec - Dne 8. června pořádal Mladoboleslavský železniční spolek dopravně-nostalgickou akci "Za tramvajemi do Liberce". Šlo o akci vskutku všeobecně - dopravní, protože v programu nebyla jen jízda vlakem, ale (především) historickými vozidly MHD - tramvají a autobusem. Odjezd historického motorového vozu M131.1081 byl plánován z mladoboleslavkého hlavního nádraží v 8.35; vzhledem k čekání na příjezdy a odjezdy všech pravidelných vlaků jsme vyjeli krátce před devátou hodinou ranní.

obrazekobrazekPraha hl.n. - Jan Linger předevčírem navštívil hlavní nádraží za účelem pořízení dalších fotek rekonstrukce severního zhlaví žst. Praha hl.n. Stavba opět pokročila hodně dopředu. Již je zbourán jižní pilíř, který bude posunut na jih a budovy, místo kterých bude širší silnice. My Vám nabízíme fotky.

Během focení objevil také, že se děje něco zvláštního na prvním a druhém nástupišti. Našel zde filmaře, kteří proměnili Prahu hl.n. na nádraží Paris Est.

15.6.2003 - 15:15 - Czech Raildays 2003 v Ostravě již od této středy

informaceOstrava - Letos se koná již čtvrtý ročník mezinárodního veletrhu Czech Raildays - Dny kolejové dopravy Ostrava. Výstava se koná v blízkosti ostravského hlavního nádraží v komerčním obvodu. Na výstavě bude k vidění drážní technika, vozidla drážní ale také něco z městské hromadné dopravy. Veletrh se koná od středy do soboty (18.-21.6.2003), ale v sobotu bude přístupná pouze venkovní část expozice. Redakce Želpage zde zřejmě nebude, ale možná, že se zde něco z této akce objeví díky kamarádům :)

informaceNa R 636 hořela lokomotiva - Dnes odpoledne na vlaku R 636 z Českých Budějovic do Prahy začala hořet vlaková lokomotiva 363.111 DKV České Budějovice. Stalo se tak kousek od železniční zastávky Čtyřkoly. Důsledkem bylo zpoždění vlaku R 636 o asi 90 minut, což mělo za následek předjetí vlakem R 638, který vyjíždí z Č. Budějovic o hodinu později a zpoždění několika osobních vlaků až o 25 minut. Pro rychlík si nakonec přijela lokomotiva 363.113 taktéž DKV České Budějovice.

obrazekTIP na fotovýlet - Dnes již legendární Čmeláci, tedy lokomotivy řad 770 a 771, se pomalu vytrácejí z našich kolejí. O to více potěšující je počin pracovníků DKV Louny, PJ Kralupy nad Vltavou, kteří se rozhodli zprovoznit a udržet v provozuschopném stavu několik lokomotiv řad 770 a 771, které jim byly přiděleny z jiných PJ, převážně ze Všetat. Lokomotivy bohužel nedostaly nový lak, ale jsou den co den k vidění právě v Kralupech nad Vltavou. Dvojice čmeláků je již letmo nasazena do provozu. Během tohoto týdne se čmeláci vydaly i na sólo jízdu do Roudnice nad Labem. Celkově je tedy k vidění 6 kusů (2 v červeno-žlutém nátěru a 4 v nátěru zeleno-bílém).
Ale Kralupy nad Vltavou vynikají i jinými zajímavými fotoobjekty. Na velmi pohledném nádraží lze spatřit prakticky všechny druhy vlaků, vyjma SC a IC. Ve dvouhodinovém taktu zde projíždějí vlaky EC ve směru Praha - Děčín a zpět, rychlíky na témže rameni 1. tranzitního koridoru jezdí v taktu hodinovém. Je sem zaústěno i několik trati regionálního charakteru a u pražského zhlaví najdete i poměrně velký ranžír. Na kolejích tak můžete spatřit lokomotivy řad 110, 111, 121, 122, 123, 141, 162, 163, 371, 372, jednotky 451, 452, 460 a jednou denně i 471, dieselové lokomotivy 708, 714, 720, 721, 730 (ext.dopravce), 740, 742, 749, 751 (dvě nové teď přišly z DKV Č. Budějovice), prototypový 752.001-8, 753.7 (OKD) a nově i provozní 770 a 771. Motorové vozy 809, 810, 820, 843, někdy i 852, 853 a 854. Jde tedy o velmi širokou plejádu lokomotivního parku ČD, která rozhodně stojí za vyfocení. A navíc: rychlíkem jste z Prahy v Kralupech za necelých třicet minut!

obrazekVelké Popovice - Trochu opožděně, ale přeci jen jsme zpracovali reportáž z 11. dne Kozla, který se konal 7.6.2003 ve Velkých Popovicích. Z Prahy byl vypraven zvláštní vlak. Na akci se podílely lokomotivy 423.094 a 555.0153 spolku KHKD a 464.102 z depa Praha Vršovice. Vlak jel v trase Praha - Strančice a ze Strančic jezdily zvláštní vlaky na vlečku pivovaru a zpět do Strančic.
Večer jel vlak opět do Prahy..

informaceČeské dráhy a PID -Tuto neděli, tedy 15.6.2003, vstoupí v platnost druhá a zároveň letos poslední změna jízdního řádu Český drah 2002/2003. Změněny byly hlavně časové polohy vlaků a zkvalitnění některých přípojů. Tento den také dojde k plné integraci na trati 120 Praha - Kladno a na trati 093 Kladno - Kladno Ostrovec. Plnou integrací se rozumí, že cestující budou smět cestovat na této trati i na jízdenky za 12/6 Kč. Jízdenky za 8/4 Kč ve vlacích neplatí!!!
Dále by měla být od tohoto dne (15.6.) v prodeji síťová jízdenka Junior Tour, ale kvůli tarifním změnám od 1.7.2003 již v prodeji nebude !!! Změnu v tištěné podobě si můžete vyzvednout v žst. proti odevzdání kuponu číslo 2 z jízdního řádu ČD 2002/2003.

obrazekAnkety - Právě byla ukončena anketa "Jaké jsou podle Vás nové ceny za jízdu vlakem ČD?. Odpovídali jste: 31 - výhodnější; 56 asi výhodnější; 12 stejné; 3 vyšší; 3 daleko vyšší;3 vlakem nejezdím a 8 vlakem už jezdit nebudu.
Další anketa se týká vozového parku ČD a jeho obnovy. Těšíme se na Váš názor. Anketu naleznete na obvyklém místě pod menu.

bleskovkaPardubicko - Včera jsme Vás informovali o nálezu nálože pod železniční tratí a o nařízlé kolejnici. Dnes policie informovala, že na místě byly nálože dvě. Jedna dokonce udělala nějakou reakci pod vlakem, který toto aktivoval, ale nebylo nijak silné, aby to narušilo naříznutou kolejnici. Pyrotechnici poté bombu zneškodnili. Provoz na trati byl omezen celkem pět hodin. Na chvíli byl provoz zastaven úplně a vlaky byly odkloněny přes Týniště n.O. a Hradec Králové. Od roku 1999 je to jedenáctá nálož. Letos je to již pátá nálož.

bleskovkaDeutsche Bahn AG - V pravé poledne se dnes srazily dva vlaky na regionální trati, kde vlaky jezdí osmdesátikilometrovou rychlostí, v spolkové zemi Bádensko - Württembersko. Při nehodě zemřeli oba strojvedoucí a čtyři cestující - mezi nimi i dva školáci, 25 lidí bylo zraněno, někteří i těžce. DB zatím nezná přesnou příčinu nehody, ale podle soudu některých expertů selhala signalizace. Jedna souprava byla údajně pouze manipulační a jeli v ní jen dva lidé a strojvedoucí. Jedno z hnacích vozidel spadlo z náspu na silnici napříč. Zatím není znám ani přesný počet cestujících obou vlaků.

informaceJadran Express - pohodlná cesta vlakem do Splitu - Cestovní kancelář Českých drah zavádí ve spolupráci s akciovou společností Jídelní a lůžkové vozy od 20. 6. do 14. 9. 2003 nové sezónní spojení na Jadran. Naši zákazníci tak mohou využít jediného přímého vlakového spojení z České republiky do Chorvatska. Zvláštní vlak do Splitu bude odjíždět každý pátek z Prahy hlavního nádraží v 9.40 hodin s příjezdem do Splitu v sobotu v 10.11 hod. Ze Splitu se bude vracet vždy v sobotu v 16.35 s nedělním příjezdem do Prahy v 17.25. Jadran Express pojede po trase Praha hlavní nádraží - Kolín - Pardubice - Česká Třebová - Brno - Břeclav - Graz - Maribor - Zagreb - Split. Cena zpáteční jízdenky pro dospělé činí 1990, - Kč, pro dítě do 12 let 1600.- korun. Při zajištění lehátka je to 3500.- Kč, resp. 2800.- Kč. K dispozici jsou i lůžka. Do Splitu je možné sebou přepravit auto, motocykl a přívěs - jejich naložení a vyložení je možné v Praze a Splitu. Za přepravu dopravního prostředku a jízdenku pro řidiče s lehátkem zaplatí náš zákazník 3990, - Kč. Jídelní a lůžkové vozy, a. s., zajistí po cesté ubytovací a cateringové služby. V předprodeji je možné zakoupit si menu na celou cestu (obědy, snídaně a večeři), ale totéž lze učinit i na místě. Ve vlaku je zabezpečena přeprava větších zavazadel, kol, surfů i psů. Děti do 4 let věku bez nároku na místo pocestují zdarma. Zákazníci si mohou zakoupit i jednosměrnou jízdenku. Do soupravy je zařazen jídelní vůz se speciálním ceníkem. V cílové stanici je možné využít autobusové transfery do 23 nejznámějších letovisek Dalmácie.

informacePardubicko - Dnes dopoledne byla u Kostěnic na trati Praha - Česká Třebová nalezena funkční nálož a nařízlou kolejnici. Objevil to pochůzkář kolem desáté hodiny a provoz na této traťové koleji mezi Pardubicemi a Chocní byl ihned zastaven. Provoz v druhé koleji byl zastaven také v době, když pyrotechnici likvidovali nálož, která byla funkční. Podle některých údajů dokonce explodovala na místě, ale nezpůsobila větší škody. Vlaky dálkové dopravy byly vedené odklonem přes Hradec Králové a Týniště nad Orlicí.
Provoz byl obnoven v jedné koleji před třetí odpoledne a normální provoz byl obnoven v půl čtvrté. České dráhy i Policie zatím mlčí o dalších podrobnostech. Mají být k dispozici zítra. Vlaky během odpoledne nabírali desítky minut zpoždění a ČD se cestujícím omlouvají.

obrazekKroměřížsko - Dne 7.6. zahynuli na železničním přejezdu rodiče s dcerou při srážce osobního motorového vlaku sr Škodou octavií. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Podle policistů byla rodina ze Vsetínska. Řidič zřejmě přehlédl výstražná světla PZS bez závor. Strojvedoucí se ihned podrobil zkoušce na alkohol, ale ten byl negativní. Škoda byla vyčíslena jednak jako nevyčíslitelná (na životech) a na technice na 200 000 Kč.

obrazekTrať 231 - V období od 9. června do 8. července 2003 se na trati Praha - Lysá nad Labem v úseku Praha-Horní Počernice - Mstětice uskuteční výluky vždy jedné z traťových kolejí, které si vyžádají odklon některých vlaků dálkové dopravy. Nepřetržité výluky jsou mezi oběma stanicemi plánovány na dny 9. až 11. června a 23. až 26. června. Práce začnou první den v 7.00 a skončí poslední den v 19.00 hod. Ve zbývajících pracovních dnech v období mezi 9. červnem a 8. červencem a v sobotu 14. června potrvají vždy od 7.00 do 19.00 hod. V uvedených dnech pojedou rychlíky 255 a 752 a expresy 550 a 551 Krakonoš v úseku Praha hl. n. a Nymburk hl. n. odklonem přes Poříčany. Během výluk se v obou traťových kolejích mezi železničními stanicemi Praha-Horní Počernice a Mstětice zrekonstruuje železniční svršek. Bližší informace získají cestující na vývěskách v příslušných železničních stanicích. České dráhy se omlouvají za případné komplikace.

« Novější zprávy | 1 ... 498 499 500 501 502 503 | Starší zprávy »    
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 07:48
zapadá v 16:00
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...