..: Aktuality a články :..

T444.162 poblíž Stříbrné SkaliceKácov - Ve dnech 20. a 21.9. se konala na trati č. 212 Čerčany - Světlá nad Sázavou akce s názvem "100 let trati Kácov - Světlá nad Sázavou". Akce byla velice zdařilá hlavně díky skvělé práci organizátorů, kteří zajistili, aby na všech vlacích jezdily historické soupravy vedené stroji 433.001, T334.0896, T444.162, 720.016, 751.007, M131.1515, 820.114, 830.018, M262.045 a M262.0090. Po oba dny bylo i velmi hezké počasí, které akci jen přidalo na kráse.

budapest04.jpgBudapešť - V sobotu 20.9.2003 proběhla v Budapešti Locomotive Grand Prix 2003. Soutěžilo se v kategoriích malé lokomotivy a velké lokomotivy a v disciplínách Pošta, Pivo a Záchrana. Soutěžilo se po dvojicích a rozřazení probíhalo na základě sprintu lokomotiv na 100m (délka všech soutěží). Vítěze určily body za čas a chyby.

informaceVýluky na trati 091 ČD Praha - Kralupy - Včera skončila poslední dlouhodobá nepřetržitá výluka na koridorové části Praha Bubeneč - Kralupy n.Vlt. a zítra začne série denních výluk. Od neděle do středy vždy 8:10 až 14:10 bude vyloučena traťová kolej Bubeneč - Roztoky. Odhaduji, že bude probíhat nutné přebroušení hlav kolejnic.
Poté v pátek 8:30 - 15:30 bude probíhat výluka traťové koleje Roztoky - Libčice a od Soboty 27.IX 6:00 do úterý 30.IX. 13:00 bude probíhat nepřetržitá výluka traťové koleje Roztoky u Prahy - Libčice nad Vltavou.
Během poslední výluky jsou údajně zpoždění odhadována až na 30 minut.
Děkujeme Martinu Pavlíkovi za info.

20.9.2003 - 0:21 - Provoz u Chocně plně obnoven * devadesátitisící návštěvník

obrazekChoceň - Před několika minutami byl provoz u Chocně zřejmě plně obnoven, protože vlaky úsek projíždějí již normálně a zpoždění už nenabírají. Výjimkou je vlak R 703 Šohaj, který u Zábřeha nabral dalších 100 minut zpoždění. Michawel pro Vás opět připravil aktualizovaný seznam zpoždění dotčených vlaků - zde. Jen pro zajímavost. Vlak EC 77 "Comenius" má do Budapesti přijet v 22:48, ale se zpožděním přijede po třetí hodině ráno).
Také jsme ve 23:54 přivítali návštěvníka v pořadí již devadesátitisícího. Stal se jím náš kolega Kubze. Gratulujeme a děkujeme všem za úžasnou návštěvnost

obrazekChoceň - Dne 19.9.2003 krátce po druhé hodině odpolední došlo na brandýsském zhlaví žst. Choceň ke stržení troleje v délce asi 200 metrů vlakem EC 172 Vindobona směřujícím do stanice Hamburg Altona. V čele vlaku byla krysa 350 008-9, která přišla o zadní sběrač (nad stanovištěm 2). Bohužel se to stalo v úseku, kde je jedna kolej (nevíme, zda jen na zhlaví, nebo až do Brandýsa). Doprava mezi těmito stanicemi byla zastavena přes dvě hodiny a před oběma stanicemi se hromadily vlaky.

Kdo to mohl tušit, že jedna spadlá trolej způsobí takovou kalamitu. Ale stalo se. Provoz mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí byl zastaven přes dvě hodiny a v tu dobu mělo tímto úsekem projet celkem 17 vlaků osobní dopravy a také určitě nějaké náklady. Vlaky se hromadily před oběma stanicemi a hromadí se stále. řekl bych, že v tomto úseku se jezdí jednokolejně a dieselová mašina či mašiny jezdí kyvadlově Brandýs - Choceň (možná až Zámrsk, protože sudá skupina žst. Choceň je vyloučená z důvodu stavby koridoru).

Michawel připravil souhrn zpoždění vlaků, kterých se dotkla stržená trolej.

Také, aby toho nebylo málo, jedna krysa strhla trolej (v čele EC 172) a jedna údajně lehla na EC 173. Vlaky EC Vindobona prostě ČD dneska pěkně zatopily.

Zpoždění se bude rovnat k normálu zřejmě dlouho do noci či do rána.

Vlaky se postupně dostávají na řadu tak, jak před ono místo přijely. Například před chvílí přejela Bečva, expres 505 Jan Perner a R 705 z Prahy.

obrazekTrať 010 - Trať je již otevřená, ale mezi Chocní a Brandýsem n.O. je kvůli stržení troleje napěťová výluka. Vlak EC 172 strhnul trolej v délce asi 200 metrů a z místa byl odtažen dieselovou lokomotivou. Nikdo nebyl zraněn a ani souprava není poškozena. Drobné poškození může být na sběrači, který trolej strhl. Trolej bude opravena až v noci, kdy bude slabší provoz. Do té doby budou vlaky v tomto místě taženy dieselovými lokomotivami.
V pondělí byl na této trati zastaven provoz kvůli prověšené troleji ve stanici Záboří nad Labem.

obrazekTrať 010 - Dnes krátce po druhé hodině odpolední byla stržena trolej mezi stanicemi Choceň a Brandýs n.O. Strhnul jí vlak EC 172 Vindobona Wien Süd. - Praha - Hamburg Altona. V současné době již pokračuje dál - ale jak se dál dostal, to netušíme. České dráhy oznámily, že provoz by měl být již obnoven, ale není to potvrzeno. Vlaky EC, Ex a další, jedoucí přes inkriminované místo, jsou výrazně zpožděny. Například. EC 170 Hungaria Wien - Berlin 100 minut, EC 172 145 minut, R 706 145 minut, ... Vlak Ex Detvan se naposled hlásí ze stanice Ústí nad Orlicí v 16:02, tak tipuji, že ho zde odklonili.
Situace zde je asi dramatická a o to horší je, že je dnes pátek a je výrazná poptávka mimojiné po spojích Praha - Morava. Vlaky jsou také dle polohy vlaků zřejmě odstavovány na trati před Zámrskem. Zpoždění se bude rovnat zřejmě ještě několik hodin po zprovoznění.

informaceMladá Boleslav - Přibližně za tři hodiny (18.9.2003 ve 21:20) začíná čtyřicetidenní výluka mezi stanicemi Mladá Boleslav hlavní nádraží a Dolní Bousov. Během výluky bude napojeno nové kolejiště žst. Mladá Boleslav město na stávající trať a bude aktivováno nové zabezpečovací zařízení. Náhradní autobusová doprava bude zavedena v úseku Mladá Boleslav hl.n. - Dolní Bousov (třikrát až Sobotka) a také na trati Bakov n.J. - Dolní Bousov, ale jen v prac. dny, kdy budou přes Dolní Bousov odkláněny nákladní vlaky, mimo jiné pro vlečku Škoda Auto. Výluka bude ukončena 26. 10. 2003.

informaceKoridory - Dnes a zítra končí opět další nepřetržité výluky traťových kolejí. Například budou ukončeny nepřetržité výluky mezi Prahou-Bubenčí a Roztokami u Prahy. Výluky ale na trati do Kralup ještě nekončí. Do konce tohoto měsíce se ještě uskuteční několik výluk menšího rozsahu, ale 26. - 30 bude vyloučen úsek Roztoky - Libčice a dle informací mají být zpoždění vlaků až půl hodiny. V těchto dnech končí také výluky na II. koridoru. Konkrétně v úseku: Suchdol nad Odrou - Hladké Životice a končí výluky ve stanici Suchdol na Odrou. Naopak zítra začíná nepřetržitá výluka liché skupiny kolejí žst. Řečany nad Labem. Výluka skupiny bude ukončena 28.9. a 29.9. - 8.10. bude probíhat výluka sudé skupiny kolejí této stanice.

obrazekVENICE SIMPLON - ORIENT EXPRESS - Včera ve 13:15 odjel z Prahy po dvoudenní přestávce populární Venice Simplon - Orient express, který jede z Benátek přes Vídeň, Prahu a Paříž do Londýna. Vlak byl z Prahy veden odklonem přes Semmering, Kladno a Chomutov do Chebu a dále po své trase. Obyčejně vlak jezdí z Prahy do Chebu přímo, ale mezi Plzní a Chebem je až do pátku nepřetržitá výluka.

17.9.2003 - 21:01 - Lokomotiva 714.214 si užila cesty v čele rychlíku 675 do Brna

obrazekKuriozita - Dnes se kromě nehody stala i jedna kuriozita. Na rychlíku 675 se mezi stanicemi Úvaly a Český Brod porouchala lokomotiva 362.124. Vlak dojel až do Českého Brodu. Za vlakem 675 jel rychlík 441 Vsacan a ten si vzal cestující rychlíku 675. Soupravu R675 si zapřáhla Libeňská záloha 714.214, která obsluhuje žst. Český Brod a jela s tím až do Kutné Hory (cestou nabrala do Kolína dalších 10 minut)!!! V Kutné Hoře se konal opět přepřah, tentokrát zřejmě na laminátku.

Na ilustračním snímku každodenní řazení - souprava (na rychlík do Děčína) v čele s 714 mezi stanicemi Praha Bubny a Masarykovo nádraží.

foto -mh-

obrazekNákladní automobil se srazil v prostoru nádraží Praha-Čakovice s projíždějícím rychlíkem. - Nehoda se stala na přejezdu opatřeném výstražnou signalizací. Podle dosavadních zpráv utrpěl zranění řidič nákladního vozu, řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
Automobil se v 07:27 srazil s rychlíkem, který jel z Prahy do Tanvaldu. Výstražná signalizace byla v činnosti, uvedl. Cestující ve vlaku ani strojvedoucí podle dosavadních informací zranění neutrpěli.
Doprava na trati je přerušená, podle jízdního řádu však po ní zatím nemá projíždět žádný osobní vlak. České dráhy předpokládají, že by provoz mohl být obnoven každou chvíli. Škoda způsobená při nehodě zatím nebyla vyčíslena. Případ vyšetřuje policie.
Zdroj: novinky.cz
Pánové a dámy co usedáte za volant začněte se prosím chovat jako správní řidiči a neničte nám to co nás všechny zajímá a baví. Jestli to takhle pude dál nebude brzo už o čem psát než jen o nehodách proto si prosím dávejte na přejezdech velký pozor !!!

obrazek Královéhradecko a Přerovsko - Ve večerních hodinách se u Všestar na Královéhradecku střetl osobní vlak vedený strojem 852.006 s osobním automobilem, jehož řidička, která byla na místě mrtvá, údajně přehlédla značku STOP i blížící se vlak. Cestujícím ve vlaku se nic nestalo.
Druhá, bohužel stejně tragická, nehoda se stala dnes ráno mezi obcemi Vlkoš a Zářičí na Přerovsku, kdy řidička nerespektovala funkční výstražné zařízení a vjela na přejezd. Byla na místě mrtvá. Za poslední tři dny se i s těmito dvěma případy staly tři nehody na přejezdech a zemřeli čtyři lidé (nejtragičtější byl případ ne 14.9., kdy rychlík 265 smetl auto z přejezdu u Tlučné na Plzeňsku a zemřeli dva mladí lidé). Toto je již alarmující a mělo by se to nějak řešit. Minimálně by se měl každý řidič nad sebou zamyslet a nepřejíždět přejezd, který je ve výstražném režimu. Řidiči, vzpamatujte se! Vlak je opravdu silnější a i z nejsilnějšího auta se na přejezdu stanou trosky, pokud budete přejíždět přejezdy, které jsou ve výstraze a potká Vás vlak.
Na ilustračním snímku je zmíněný motorový vůz v Hradci Králové dne 10.9.2003.

obrazek Na nedobrovolné prodloužení cesty vlakem zřejmě ješte dlouho nezapomenou cestující, kteří dnes použili vlak Sp1712 a chtěli vystoupit v žst. Olovnice. Vlak Sp1712 jezdí z Prahy Masarykova nádraží do Mostu v sestavě 714 Btn Btn. A právě jeden z vozů Btn (053 018-8) se dnes postaral o mírné vzrušení všech cestujících. Pomineme fakt, že vozu nefungovala koncová světla, sedačky vypadaly, jako kdyby je někdo použil nejen k sezení, nelibá vůně ze záchodu se linula celým vozem a z 22 oken šly stáhnout pouhé 4... Horší bylo, že v Olovnici, kde chtěla z inkriminovaného vozu vystoupit skupinka pěti lidí, nešly otevřít dveře ani na jedné straně vozu!!! Než se zmatení lidé přesunuli přes celý vůz k druhým dveřím, výpravčí dala pokyn k odjezdu, a tak se tato skupina cestujících vydala na nedobrovolnou cestu do vedlejší zastávky, která je sice vzdálena jen 3 kilometry, ale věřím, že to byla v danou chvíli slabá útěcha... České dráhy se tak opět předvedly v tom nejlepším světle.

obrazekNěkolik nádraží hlavního města České republiky bude v sobotu 20. září hostit akce pořádané v rámci Pražského železničního dne.
železniční stanici Praha-Braník se uskuteční výstava historických kolejových vozidel. Bezesporu nejzajímavějším exponátem bude salonní vůz Ferdinand z roku 1909. Naopak moderním železničním vozidlům bude vyhrazeno nádraží Praha-Dejvice. Obě stanice propojí zvláštní vlaky tažené parní lokomotivou 434.2186 z roku 1917.
Na 19. až 21. září je do kulturního sálu Fantovy budovy pražského Hlavního nádraží připravena výstava železničních modelů a kolejišť; chybět nebude ani dvacet metrů dlouhé modulové kolejiště ve velikosti TT.
Na akce Pražského železničního dne naváže o týden později, tedy v sobotu 27. září, Den železnice, do kterého se zapojí řada železničních stanic Českých drah. V tento den nabídneme našim cestujícím možnost zakoupit si jízdenku za zákaznické jízdné i bez Karty Z.
Jízdní řád zvláštních parních vlaků v sobotu 20. září:
Praha-Braník (odj.) 10.05 14.00
Praha-Libeň (odj.) 10.40 14.35
Praha-Dejvice (příj.) 10.59 14.53
Praha-Dejvice (odj.) 12.05 17.46
Praha-Libeň (odj.) 12.25 18.06
Praha-Braník (příj.) 13.02 18.56
Na ilustračním snímku lokomotiva 434.2186 ve stanici Dobříš dne 17.5.2003. Vyfotil Ice-Bear
Zdroj zprávy: CD.cz

« Novšie správy | 1 ... 490 491 492 493 494 ... 502 | Staršie správy »    
ŽelPage - elektronický magazín o dráhach
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Verejné použitie obsahu bez výslovného súhlasu autora nie je dovolené.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Prihlásenieopen/close
 
 
  
 
Zabudnuté heslo   
Zaregistrovať sa   
:. Ponuka eShopuopen/close
:. Poloha vlakov CZopen/close
Poloha vlakov CZ
 
:. Vyhľadávanieopen/close

 
   
 
 
   
 
» Pridať odkaz
:. Info pre fotografovopen/close
Informácie o podmíenkach
na fotenie v ČR

Slnko
vychádza v 05:55
zapadá v 20:15

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek S „Jízdenkou na léto“ po rozpálených kolejích roku 2018 (2)
Druhá část mého putování začíná 23. července jízdou na druhou provozovanou úzkokolejku v České republice, trať Třemešná ve Slezsku - Osoblaha. Ta je spravována státní organizací SŽDC a (nepříliš čilá) ...

Poslední příspěvek Vydajte sa vlakom na Bardejovský jarmok!
V sobotu 25. augusta 2018 o 8:13 hod. odíde z košickej železničnej stanice nostalgický 'Jarmočný vlak' občianskeho združenia Košická detská železnica, ktorého cieľom je Bardejov. Tam na cestujúcich čaká ...

Poslední příspěvek Znáte naše „nenárodní“ osobní železniční dopravce?
Na naší železnici se již etablovala řada soukromých železničních dopravců, ať už provozujících osobní nebo nákladní dopravu. V tomto příspěvku se budeme věnovat dopravcům zajišťujícím osobní dopravu a ...