..: Aktuality a články :..

obrazekAktualizováno (23:52) - Osobní vlak 5502 řazený 742.144 a 1Btn jedoucí z Hradce Králové do Turnova smetl na přejezdu u Karlovic-Sedmihorek (5 km od Turnova) mikrobus s německými turisty, kteří jeli ze stejnojmenných lázní. V mikrobuse cestovalo asi dvacet pasažérů. Pět lidí zraněno těžce, jeden z nich nehodu nepřežil. Nehoda se stala na přejezdu, který není vybaven přejezdovým zabezpečovacím zařízením (PZZ). Podle předběžných závěrů může za nehodu řidič mikrobusu, když nedal přednost vlaku a ten naboural do zadní části mikrobusu. Zraněni byly pouze cestující ze zadních sedaček. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Provoz na železnici byl zastaven, na silnici spojující Jičín a Turnov se jezdí stále.

obrazekNepřetržitá výluka - 6. - 10.; 13. - 17.10.2003 vždy od pondělí do pátku se uskuteční nepřetržitá výluka mezi stanicemi Cheb - Schirnding (DB). Vlaky IC 150/151 Karlštejn a 152/153 Egrensis budou během výluky nahrazeny autobusy v úseku Cheb - Marktredwitz, respektive Mariánské Lázně - Cheb - Marktredwitz. Rychlíky 352/353 pojedou z Plzně odklonem přes Domažlice a Furth im Wald. Cestující, kteří pojedou z/do Mariánských Lázní a Chebu budou přepraveni náhradní soupravou. Osobní vlaky společnosti Vogtlandbahn budou v úseku Cheb - Schirnding přepraveni autobusy.

obrazekHradec Králové - Je 13:35 a já letím ze školy na nádraží, protože tam stojí perla rychlíkových lokomotiv - 151.001 Duhová energie. Stála na jižní části nádraží mezi nástupišti na odstavné koleji. Kolem ní stál hlouček studentů čekajících na svůj vlak, kteří obdivovali krásu této lokomotivy. Okolo stojící lokomotivy řady 130 mohly jen závidět. Krása této první reklamní lokomotivy je opravdu úžasná, zejména na hradeckém nádraží. Byla zde zřejmě poprvé a naposled. Řada 150 běžně do Hradce Králové zajíždí, ale 151.001 nikoliv. Před lokomotivou 151 stála žehlička 111.025-3, které vedle duhovky, jak se jí běžně říká, vypadala oprýskaně a neudržovaně. Na kolemjdoucích byl vidět úžas z této lokomotivy, ale také věnujme pozornost soupravě, co stála na koleji vedle nástupiště 1a. Od staniční budovy byla v řazení: vůz SR Apee Bpee, avizované vozy TÚDC jsem nikde neviděl. Souprava byla zamčená a opuštěná. Jen v duhovce seděl obědvající fíra. Pro Hradec to byla, doufám, že ne poslední, zvláštní návštěva. Bohužel nevlastním digitální fotoaparát, tak Vás prosím, kdo jste ji v Hradci nebo kdekoli na cestě vyfotil, pošlete nám Vaše fotografie na info@zelpage.cz. Fotografů tam bylo hodně, tak doufám, že se někdo podělí s ostatními.

obrazek Nehoda - Na železničním přejezdu v Praze Hlubočepích, který je vybaven světly i závorami, došlo dnes cca. v 11:00hodin k nehodě, když projíždějící nákladní vlak (v čele 742 292) smetl felícii se svatebčany, kteří jeli na svatbu. Nehoda se stala na velmi nepřehledném úseku (není vůbec vidět, zda se blíží vlak či ne). Co je ale na případu strašné, je fakt, že dle očitých svědků selhala signalizace. Ale vina je údajně na řidiči, který měl dát pozor a ověřit si, zda se neblíží vlak. To je ale v tomto místě nemožné, vlak je možné vidět na 50 metrů, ale až když auto stojí čelem již na přejezdu. V autě cestovali čtyři lidé, tři ženy byly zraněny těžce a řidič utrpěl jen menší zranění. Z felicie zbyly jen trosky. Hrozné je i to, že přes přejezd jezdí i autobusy ze Smíchovského nádraží na Sídliště Barrandov a naopak. Foto iDNES: Jiří Meixner

obrazekBrno - Ve čtvrtek 18.9.2003 jsem navštívil součást Mezinárodního strojírenského veletrhu - 2. ročník veletrhu Transport a Logistika, který se konal na brněnském výstavišti od 19.9. do 19.9. Přesto, že jsem věděl, že se na letošním ročníku nechystá žádné velké překvapení, bylo přeci jen pár věcí, na které jsem se těšil. Dlužno dodat, že co do kvality vystavovaných novinek nás jednoznačně předčili Slováci, což je opravdu smutné. Buď opravdu nemáme co nabídnout, nebo se s tím odmítáme prezentovat. Kdo ví?

Na doprovodném snímku motorový vůz 812 008 LUX, který vzbudil pozornost. Zajímavostí je, že sedačky dodala firma BORCAD a jsou velice podobné s těmi, které jsou v našem pendolinu.

obrazekDuhová lokomotiva - Zítra, tedy 3.10.2003, v 9:49 vyrazí z Prahy Holešovic měřící vlak, v jehož čele bude 151 001. Vlak pojede do Hradce Králové hl.n. a zpět. Z Holešovic pojede do Poříčan jako vlak služ 1.nsl 79; Poříčany (10:16) - Nymburk hl.n.(10:32) služ 1.nsl 1901; Nymburk - Hradec Králové hl.n. - 1. nást.(11:38) služ 1.nsl 551. Na cestu zpět do Prahy vyjede měřící vlak v 16:38 jako 1.nsl 756 HK hl.n.- Nymburk hl.n. (17:40); Nymburk hl.n. - Poříčany (17:58) jako 1.nsl 1900 a z Poříčan jako 1.nsl 76. Libní má projet cca v 18:20 a v Holešovicích bude v 18:28. Lokomotivu 151 001 dodá DKV Praha (pohotovost již od 7:30 v PJ Praha Libeň), v soupravě bude dále řazeno: dva vozy Apee (možno i Apee Bpee) vůz TÚDC (Technická ústředna dopravní cesty) Bohumín a vůz TÚDC Jaroměř. Vlak bude doprovázen též vlakvedoucím SVČ Praha. Díky -bp- za info.

obrazekKoridory - Opět se trošku pohnuly stavby železničních koridorů v ČR a hned je to trošičku znát. Například včera přijel Ex 140 Detvan do Prahy hl.n. úplně načas. V pondělí skončila výluka 1. TK odb. Chvaletice - Řečany n.L. a navázala výluka 2.TK. Stejně se stalo v žst. Řečany, tady byla ukončena výluka liché skupiny kolejí a navázala sudá skupina, která potrvá do 8.10. a traťová kolej bude ukončena 7.11.2003. Dále bude ukončena první část výluk staničních a traťové koleje v úseku Bohumín Vrbice - Ostrava hl.n. Na tyto výluky naváží zítra výluky sudých skupin a 2. traťové koleje mezi těmito stanicemi. Letošní série výluk bude ukončena dne 2.12.2003, kdy budou ukončeny stavby v okolí Hladkých Životic.

obrazek Již včera, tedy 30.9.2003 ve 13:00 měla být ukončena série několikadenních výluk na trati 091 Praha - Kralupy n. V. v úseku Libčice nad Vltavou - Roztoky u Prahy. Hlavní náplní výluky byla oprava propustku, který poškodily loňské katastrofální povodně v úseku, který již prošel optimalizací v rámci výstavby I. tranzitního koridoru. Praxe byla taková, že ješte v podvečer si vlaky z této trati přivážely až padesátiminutová zpoždění, čímž byly logicky zpožděny i obraty těchto vlaků. Vyvrcholením všeho bylo odřeknutí vlaku Os 9636 (odj. Praha Mas. n. v 17:43) z provozních důvodů. Vlak R 778 (odj. Praha Mas. n. v 17:26) sice čekal až téměř do pravidelného odjezdu vlaku Os 9636, ale použít ho mohli pouze cestující do Kralup n. Vlt. Ostatní cestující na mezilehlých zastávkách měli smůlu a aniž by je kdokoliv informoval, museli vyčkat příjezdu následujícího vlaku (ten však jede až o hodinu později). Tímto opatřením byly logicky opožděny i návazné vlaky v žst. Kralupy n. Vlt. Dnes se zdálo, že je již vše v pořádku, takže výluky byly zřejmě definitivně ukončeny. Přejme tedy již kompletně dokončené severní větvi I. tranzitního koridoru mnoho šťěstí, bezproblémový provoz a tisíce vlaků plných spokojených cestujíchích.

obrazekTrať 210 - Dnes v 8:15 začala výluka na trati Praha - Dobříš v úseku Měchenice - Dobříš. Na Dobříši je odříznuto od sítě ČD sedm zamračených 749 a sedm vozů řady Bmto. Pro zajištění vozby vlaků na čerčance (Praha - Vrané Čerčany), v nichž jsou řazeny patrové vozy byly do Prahy zapůjčeny tři Brejlovci a jedna zamračená. Od dnešního rána tak na Dobříšském nádraží nepotkáte nic jiného, než zamračené a modrá patra. Vozbu zahájily zamračené 749 006 (bez tlumiče) a 749 247 (zapůjčená od DKV České Budějovice). Pravidelně Vás budeme informovat o aktuální dopravní situaci na trati 210.

obrazekÚstí nad Labem - Akce 145 let depa Ústí nad Labem se konala od 26.9. do 28.9. v rámci oslav Dne železnice. Žst. a DKV Ústí nad Labem připravily velmi zajímavé akce, o které byl vždy velký zájem široké veřejnosti. Už od odpoledne 26.9. jezdila po ústeckém železničním uzlu jednotka 471.007 po trase: Ústí n/L. hl. n. - Hrabovice - Ústí n/L vj. n. - Ústí n/L-Střekov - Ústí n/L západ - Ústí n/L jih - Ústí n/L hl. n. Zároveň jezdila do místního DKV z hlavního nádraží i souprava ve složení 704.009 2* Btx761 704.010. Obě výše zmíněné soupravy jezdily pro návštěvníky zdarma.

obrazekŠumpersko - Dnes před půl osmou ráno došlo na železničním přejezdu v Novém Malíně ke srážce motorky s osobním vlakem 3633, vedeným dle řazení vlaků řadou 851 Bmx. Motocyklista naštěstí nespadl pod kola vlaku a vyvázl pouze se zlomeninou klíční kosti. Po srážce začal motorový vůz hořet kvůli závadě na elektroinstalaci. Požár uhasili šumperští hasiči a další hlídaní přenechali hasičům ČD. Motorák byl po vyproštění motorky odtažen z tratě, aby mohl být obnoven provoz. Stalo se tak před desátou hodinou dopolední. Při vyšetřování příčiny nehody bylo zjištěno, že motocyklista mel v krvi zvýšenou hladinu alkoholu a signalizace dle posledních zpráv fungovala.

obrazekPendolina - Takto jsem pojmenoval zprávu úmyslně, protože se nám podařilo zjistit, že s jednotkou 681/682 001 nepokračují testy proto, že Drážní úřad Praha nemá k dispozici technickou dokumentaci v Českém jazyce. Vskutku úsměvný důvod, ale jelikož je technická dokumentace k této řadě jistě velice obsáhlá, bude překlad z originální Italštiny do cílového Českého jazyka. Doufejme, že tento problém bude co nejdříve odstraněn a zkoušky jednotky budou pokračovat tak, aby ČD mohly dodržet slib, že provoz pendolin na některých vlacích EuroCity zahájí 12./13.6.2004. Na závěr ještě dodám, že dle magazínu ČD pro Vás měla tato jednotka zahájit zkušební provoz bez cestujících již tento měsíc...

informaceNový jízdní řád 03/04 - Před malým okamžikem jsem měl k dispozici jakýsi přehled vlaků s vyjmenovanými hnacími vozidly (návrh vydaný 4.9.2003) Co jsem z toho vyčetl, mě částečně příjemně překvapilo a částečně mě nepříjemně překvapilo. Například na vlacích 70/71 (již nespojený Antonín Dvořák), 72/73 (Smetana) bude v čele řada 362 ČD. naopak na vlaky Polonia a Sobieski bude nasazována řada 350 (Sobieski do teď řada 362). U řady 362 konkrétně na vlacích EC 104/105 Sobieski je ten problém, že polské vozy si s lokomotivou 362 špatně rozumí a dlouho trvá, než klimatizace naběhne po zdvižení pantografu. Na ČD je míst typu "stáhněte sběrač" opravdu dost, takže klimatizace v Sobieskim, jako by nebyla... Dále jsem v návrhu zaznamenal, že končí vlaky EC 77/76 Comenius a Ex 572/573 Chomutovský expres. Také je zajímavé, že ČD již počítají s pravidelným provozem řady 340ČD a samozřejmě také řadou 680 na vlacích EC 1275/1278/1279/1274.

informaceHradec Králové - Již tuto neděli bude ukončena výluka severního zhlaví žst. Hradec Králové hlavní nádraží. Původně se tak mělo stát až 1.10.2003. Během výluky byl snesen železniční svršek a odtěžen železniční spodek, byla zrušena odkalovací jáma u prvního nástupiště. Poté bylo zavezeno nové kamení a na něj byl položen svršek.

informaceLounsko - Až do 5.11.2003 (14:10hod.) potrvá nepřetržitá výluka na trati Louny - Postoloprty mezi stanicemi Březno u Postoloprt - Postoloprty, která trvá od 22.9. 2003. Během výluky budou opraveny železniční mosty v tomto úseku. Během výluky budou vlaky 710 - 714 a 890/891 "Bezdrev" mezi stanicemi Obrnice - Louny / Louny předměstí odkloněny přes Břvany.
Do / ze stanice Březno u Postoloprt budou cestující přepraveni náhradní vlakovou soupravou. Ostatní vlaky budou v úseku Březno u P. - Postoloprty nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

« Novšie správy | 1 ... 489 490 491 492 493 ... 502 | Staršie správy »    
ŽelPage - elektronický magazín o dráhach
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Verejné použitie obsahu bez výslovného súhlasu autora nie je dovolené.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Prihlásenieopen/close
 
 
  
 
Zabudnuté heslo   
Zaregistrovať sa   
:. Ponuka eShopuopen/close
:. Poloha vlakov CZopen/close
Poloha vlakov CZ
 
:. Vyhľadávanieopen/close

 
   
 
 
   
 
» Pridať odkaz
:. Info pre fotografovopen/close
Informácie o podmíenkach
na fotenie v ČR

Slnko
vychádza v 06:47
zapadá v 19:01

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Nejkratší reportáž z nejdelšího tunelu
V pátek 21. 9. ve 13 hodin navštíví premiér Andrej Babiš společně s ministrem dopravy Danem Ťokem stavbu nejdelšího železničního tunelu v České republice. Za přítomnosti generálního ředitele SŽDC Jiřího ...

Poslední příspěvek Tokajský expres vás odvezie nielen za vínom
Pozývame vás na už tradičnú nostalgickú jazdu do východoslovenského Čerhova za tohtoročným Tokajským vinobraním. Odchádzame v sobotu 29. septembra o 9:30 z hlavnej železničnej stanice v Košiciach. Cestovné ...

Poslední příspěvek Ukrajinské elektrické lokomotivy
Jeden ingot jako druhý, chtělo by se říci při spatření ukrajinských elektrických lokomotiv, charakteristických svým mohutným vzhledem a bočnicemi s prolisy. I u Ukrajinských železnic (Ukrzaliznycja) však ...