..: Aktuality a články :..

obrazek Anketa - Dnes vyhlašujeme novou anketu na téma: "Myslíte, že Viamont přetáhne cestující mezi Sokolovem a Karlovými Vary na svou stranu?"
Hlasovat můžete minimálně čtrnáct dní.
Stará anketa: "Který z těchto motorových vozů je dle Vás nejlepší?"
Bezkonkurenčně vyhrála motorová jednotka DESIRO s 219-ti hlasy, na druhém místě se umístila rekonstrukce motorového vozu 810 na řadu 812 "Esmeralda" - 77 hlasů, na třetím místě se umístila motorová jednotka z ruského Mytišči zvaná Ingot či Marfuša s 33 hlasy a poslední je motorová jednotka GTW od firmy Stadler, kterou si zakoupily slovenské dráhy ŽSSK.
Ankety se celkem zúčastnilo 352 lidí. Děkujeme.

obrazekPraha-Hlubočepy - Dle výsledků vyšetřování drážní inspekce může za páteční srážku nákladního vlaku s automobilem Škoda felicia na přejezdu v Praze Hlubočepích je odpovědný strojvedoucí nákladního vlaku. Ze stanice Praha Hlubočepy odjel totiž proti návěsti stůj a navíc údajně jel místo 50 km/h rychlostí 70 km/h. Přejezd tak nebyl vybaven a nezareagoval na jízdu vlaku. Za nehodu by však měl být odpovědný i řidič felicie, který nepřizpůsobil jízdu přehlednosti přejezdu, což mu udává silniční zákon.
Celá aféra bude mít zřejmě ještě velkou dohru a můžeme se dočkat ještě velkých překvapení. Foto iDNES: Jiří Meixner.

obrazekSokolovsko a Karlovarsko - Společnost Viamont plánuje zavedení dvou párů vlaků v trase Zwickau - Karlovy Vary, přičemž vlaky budou jezdit pouze o víkendu s odjezdem ze Zwickau po 8. a 11. hodině a z K. Varů v 15 a 19 hodin. Na těchto spojích mají být nasazeny německé vozy RegioSprinter, jezdící u společnosti Vogtlandbahn. Cena v úseku Sokolov - Karlovy Vary bude u těchto vlaků shodná se zákaznickým jízdným ČD. Zatím se však bude jednat pouze o zkušební provoz.
Na ilustračním snímku od Karla Chýly je zachycená jednotka RegioSprinter společnosti Vogtlandbahn ve stanici Hof Hbf. dne 12.7.2003.

bleskovkaKarlovarsko - Od 24.9.2003 probíhá výluka na trati Nejdek - Nové Hamry. Dnes zde ale měli opravdu veselo, protože pracovníkovi soukromé firmy, který pracoval na trati s dvoucestným bagrem s přívěsným vozíkem, se utrhl právě vlečný vozík bagru. Pracovník naštěstí duchapřítomně vysílačkou kontaktoval stanici v Nejdku, že vozík se jim řítí do stanice, a signalista pohotově postavil cestu vozíku na obsazenou kolej, kde stály nákladní vozy, do kterých narazil a bylo tak zabráněno případnému neštěstí. Pracovník firmy může být obviněn za trestný čin obecného ohrožení. Škoda na majetku ČD, která vznikla na lampě, kterou vůz přerazil, je asi 90 tisíc korun. Výluka na trati trvá až do 13.10.2003 23:59 hodin. Vozík při své cestě urazil několik kilometrů.

obrazekNehoda - Dnes krátce před osmou ráno v opavské čtvrti Kylešovice narazil Ford Tranzit do projíždějícího osobního vlaku (810 069). Nehoda se stala na přejezdu, který je chráněn pouze kříži. Při nehodě byli zraněni řidič a jeho spolujezdec. Řidič byl transportován do Ostravské nemocnice s velmi vážným zraněním. Spolujezdec je v nemocnici hospitalizován s mírnějším zraněním, ale i tak vážným. Viník sobotní nehody, kdy do zadní části mikrobusu narazil osobní vlak 5502 bude potrestán až pěti lety vezení. Viníkem je jednoznačně řidič mikrobusu, který nerespektoval návěst pozor, kterou dával strojvedoucí vlaku. Vlak jel v té době 50 km/h.

informaceVýluka - Možná, že jste se také pozastavili nad jednou menší nesrovnalostí ve výlukách na tratích ČD. 6. - 10. a 13. - 17.10. se koná výluka mezi Chebem a Schirndingem a ČD píší, že vlaky R 352/353 budou odkloněny přes Domažlice. ALE na trati Plzeň - Domažlice bude probíhat také výluka (viz příspěvek níže).
Pokud tedy nebudou vlaky nahrazeny autobusy, budou asi z Plzně vedeny odklonem přes Klatovy - Janovice nad Úhlavou a dále z Domažlic (R 353 samozřejmě naopak) po plánovaném odklonu.

informaceVýluka - Dvacetidenní výluka na mezinárodní trati Plzeň - Domažlice začne v pondělí v 7.30 a potrvá až do neděle 26. října do 16.15. V úseku Holýšov - Stod budou po celou dobu jezdit náhradní autobusy, nákladní doprava bude odkloněna přes Klatovy a Kdyni. Během výluky budou zpevňovány svahy u Hradce u Stoda ve směru na Holýšov, které byly poškozeny při lednových přívalových deštích. Ty mají spád ke trati, resp. k níže položené řece Radbuze. Jde o poslední opravu po loňských povodních a letošní přívalové vodě na této trati. Podle předběžných odhadů si veškeré práce po povodních na železnicích v Plzeňském kraji vyžádaji zhruba 400 milionů korun.

obrazekVýstava - Dnes (5.10.) v 16:00 Prahy ONJ odjede jednotka 471 013 na výstavu do Vrútek. Trasa vlaku: z ONJ do Vršovic jako zvl. Sv 10505 (16:05 - 16:15) - Praha Běchovice (16:30) a dále jako Sv 1.nsl 141 přes Kolín (17:05); Českou Třebovou (18:20); Olomouc hl.n. (19:33), výhybna Polanka n.O. (nastoupí strojvedoucí s poznánín trati; Ostrava Vítkovice (20:45 - 21:15) naložení schůdků apod.; Český Těšín (21:50); Čadca ŽSR (22:22) střídání lokomotivní čety, dále četa žsr a do Vrútek dorazí v 23:50.
Na cestu zpět se po výstavě vydá dne 10.10.2003 v 5:50 jako Sv 1.nsl 140 s lokomotivní četou ŽSR. Pojede po trase Čadca (6:30 - 70:00) dále vede lok. četa ČD a vlak pojede jako Sv 1.nsl 142; Ostrava Vítkovice (8:17 - 8:45) vyložení schůdků apod.; Výh. Polanka n.O. (8:53) vystoupí strojvedoucí s poznáním trati; Olomouc hl.n. (10:05); Česká Třebová (11:20); Kolín 12:35); Praha Běchovice (13:05) dále jako Zvl. Sv 10504 do Vršovic (13:25 - 13:35). z Vršovic do ONJ bude číslo vlaku zavedeno dodatečně. Díky -bp- za info.

obrazekAktualizováno (23:52) - Osobní vlak 5502 řazený 742.144 a 1Btn jedoucí z Hradce Králové do Turnova smetl na přejezdu u Karlovic-Sedmihorek (5 km od Turnova) mikrobus s německými turisty, kteří jeli ze stejnojmenných lázní. V mikrobuse cestovalo asi dvacet pasažérů. Pět lidí zraněno těžce, jeden z nich nehodu nepřežil. Nehoda se stala na přejezdu, který není vybaven přejezdovým zabezpečovacím zařízením (PZZ). Podle předběžných závěrů může za nehodu řidič mikrobusu, když nedal přednost vlaku a ten naboural do zadní části mikrobusu. Zraněni byly pouze cestující ze zadních sedaček. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Provoz na železnici byl zastaven, na silnici spojující Jičín a Turnov se jezdí stále.

obrazekNepřetržitá výluka - 6. - 10.; 13. - 17.10.2003 vždy od pondělí do pátku se uskuteční nepřetržitá výluka mezi stanicemi Cheb - Schirnding (DB). Vlaky IC 150/151 Karlštejn a 152/153 Egrensis budou během výluky nahrazeny autobusy v úseku Cheb - Marktredwitz, respektive Mariánské Lázně - Cheb - Marktredwitz. Rychlíky 352/353 pojedou z Plzně odklonem přes Domažlice a Furth im Wald. Cestující, kteří pojedou z/do Mariánských Lázní a Chebu budou přepraveni náhradní soupravou. Osobní vlaky společnosti Vogtlandbahn budou v úseku Cheb - Schirnding přepraveni autobusy.

obrazekHradec Králové - Je 13:35 a já letím ze školy na nádraží, protože tam stojí perla rychlíkových lokomotiv - 151.001 Duhová energie. Stála na jižní části nádraží mezi nástupišti na odstavné koleji. Kolem ní stál hlouček studentů čekajících na svůj vlak, kteří obdivovali krásu této lokomotivy. Okolo stojící lokomotivy řady 130 mohly jen závidět. Krása této první reklamní lokomotivy je opravdu úžasná, zejména na hradeckém nádraží. Byla zde zřejmě poprvé a naposled. Řada 150 běžně do Hradce Králové zajíždí, ale 151.001 nikoliv. Před lokomotivou 151 stála žehlička 111.025-3, které vedle duhovky, jak se jí běžně říká, vypadala oprýskaně a neudržovaně. Na kolemjdoucích byl vidět úžas z této lokomotivy, ale také věnujme pozornost soupravě, co stála na koleji vedle nástupiště 1a. Od staniční budovy byla v řazení: vůz SR Apee Bpee, avizované vozy TÚDC jsem nikde neviděl. Souprava byla zamčená a opuštěná. Jen v duhovce seděl obědvající fíra. Pro Hradec to byla, doufám, že ne poslední, zvláštní návštěva. Bohužel nevlastním digitální fotoaparát, tak Vás prosím, kdo jste ji v Hradci nebo kdekoli na cestě vyfotil, pošlete nám Vaše fotografie na info@zelpage.cz. Fotografů tam bylo hodně, tak doufám, že se někdo podělí s ostatními.

obrazek Nehoda - Na železničním přejezdu v Praze Hlubočepích, který je vybaven světly i závorami, došlo dnes cca. v 11:00hodin k nehodě, když projíždějící nákladní vlak (v čele 742 292) smetl felícii se svatebčany, kteří jeli na svatbu. Nehoda se stala na velmi nepřehledném úseku (není vůbec vidět, zda se blíží vlak či ne). Co je ale na případu strašné, je fakt, že dle očitých svědků selhala signalizace. Ale vina je údajně na řidiči, který měl dát pozor a ověřit si, zda se neblíží vlak. To je ale v tomto místě nemožné, vlak je možné vidět na 50 metrů, ale až když auto stojí čelem již na přejezdu. V autě cestovali čtyři lidé, tři ženy byly zraněny těžce a řidič utrpěl jen menší zranění. Z felicie zbyly jen trosky. Hrozné je i to, že přes přejezd jezdí i autobusy ze Smíchovského nádraží na Sídliště Barrandov a naopak. Foto iDNES: Jiří Meixner

obrazekBrno - Ve čtvrtek 18.9.2003 jsem navštívil součást Mezinárodního strojírenského veletrhu - 2. ročník veletrhu Transport a Logistika, který se konal na brněnském výstavišti od 19.9. do 19.9. Přesto, že jsem věděl, že se na letošním ročníku nechystá žádné velké překvapení, bylo přeci jen pár věcí, na které jsem se těšil. Dlužno dodat, že co do kvality vystavovaných novinek nás jednoznačně předčili Slováci, což je opravdu smutné. Buď opravdu nemáme co nabídnout, nebo se s tím odmítáme prezentovat. Kdo ví?

Na doprovodném snímku motorový vůz 812 008 LUX, který vzbudil pozornost. Zajímavostí je, že sedačky dodala firma BORCAD a jsou velice podobné s těmi, které jsou v našem pendolinu.

obrazekDuhová lokomotiva - Zítra, tedy 3.10.2003, v 9:49 vyrazí z Prahy Holešovic měřící vlak, v jehož čele bude 151 001. Vlak pojede do Hradce Králové hl.n. a zpět. Z Holešovic pojede do Poříčan jako vlak služ 1.nsl 79; Poříčany (10:16) - Nymburk hl.n.(10:32) služ 1.nsl 1901; Nymburk - Hradec Králové hl.n. - 1. nást.(11:38) služ 1.nsl 551. Na cestu zpět do Prahy vyjede měřící vlak v 16:38 jako 1.nsl 756 HK hl.n.- Nymburk hl.n. (17:40); Nymburk hl.n. - Poříčany (17:58) jako 1.nsl 1900 a z Poříčan jako 1.nsl 76. Libní má projet cca v 18:20 a v Holešovicích bude v 18:28. Lokomotivu 151 001 dodá DKV Praha (pohotovost již od 7:30 v PJ Praha Libeň), v soupravě bude dále řazeno: dva vozy Apee (možno i Apee Bpee) vůz TÚDC (Technická ústředna dopravní cesty) Bohumín a vůz TÚDC Jaroměř. Vlak bude doprovázen též vlakvedoucím SVČ Praha. Díky -bp- za info.

obrazekKoridory - Opět se trošku pohnuly stavby železničních koridorů v ČR a hned je to trošičku znát. Například včera přijel Ex 140 Detvan do Prahy hl.n. úplně načas. V pondělí skončila výluka 1. TK odb. Chvaletice - Řečany n.L. a navázala výluka 2.TK. Stejně se stalo v žst. Řečany, tady byla ukončena výluka liché skupiny kolejí a navázala sudá skupina, která potrvá do 8.10. a traťová kolej bude ukončena 7.11.2003. Dále bude ukončena první část výluk staničních a traťové koleje v úseku Bohumín Vrbice - Ostrava hl.n. Na tyto výluky naváží zítra výluky sudých skupin a 2. traťové koleje mezi těmito stanicemi. Letošní série výluk bude ukončena dne 2.12.2003, kdy budou ukončeny stavby v okolí Hladkých Životic.

« Novější zprávy | 1 ... 487 488 489 490 491 ... 501 | Starší zprávy »    
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 07:52
zapadá v 16:34

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Pozvánka na výstavu železničních modelů v Chrudimi
Chrudimští železniční modeláři připravili svou tradiční, každý druhý rok se opakující velkou výstavu kolejišť, železničních modelů a fotografií se železniční tématikou, tentokrát na oba poslední únorové ...

Poslední příspěvek Za úzkokolejkami do Szobu a pohoří Börzsöny
V horách rozkládajících se podél slovensko-maďarských hranic v minulosti existovaly desítky lesních železnic. Některé se dochovaly dodnes a v následujícím příspěvku se podíváme na tři z nich – v Nagybörzsöny ...

Poslední příspěvek Jiný svět ve stínu helvétského kříže (3. díl: Südtirol – okolí Bolzana)
Hlavní náplní tohoto dílu bude poznávání blízkého okolí Bolzana, plného lanových drah. Nejzajímavější z nich vede do Oberbozen/Soprabolzano, kde se nabízí přestup na úzkorozchodnou tramvaj. Den zakončíme ...