..: Články :..

Ilustrační obrázekKladno - Organizace zapojené do přípravy jízdního řádu projednávají zavedení taktového grafikonu a navazujících spojení na trati 120. Zásadní zpřehlednění nabídky je spojeno s mírným navýšením počtu souprav a zpřehledněním časů odjezdů vlaků. České dráhy slibují nasadit "nejnovější" vozidla. Na změnách se ovšem musí shodnout s městem Praha, Středočeským krajem a Ministerstvem dopravy, které železniční dopravu v rámci objednávky veřejné služby subvencují. Podle zástupce organizátora pražské veřejné dopravy ROPID, Jiřího Prokela by železnice nabyla na důležitosti jako "páteřní dopravní systém v regionu".

11.7.2008 - 11:45 - Výpadky v provozu ICE3 pro technické prohlídky

Ilustrační obrázekBerlín - Poté, co ve středu došlo při odjezdu ICE 518 z Kolína nad Rýnem k defektu osy dvojkolí, došlo od dnešní půlnoci ke stažení části ICE3 z provozu. Část spojů je odřeknuta. Ve jménu bezpečnosti cestujících na prvním místě žádají německé dráhy (DB) o pochopení. DB pracuje intenzivně na maximálním zajištění náhradních spojení. Vozidla jsou podrobována technickým prohlídkám v depech ve spolupráci s výrobcem ve snaze zcela eliminovat riziko dalších problémů.

Zdroj: BahnTV

Ilustrační obrázekPraha - Právě byl, letos výrazně dříve, dotištěn kalendář ŽelPage pro rok 2009. Zájemci si mohou svůj výtisk objednat v našem elektronickém obchodě. Budeme se snažit i aby se dostal do obchodů a na akce, kde ho očekáváte. Pokud tomu můžete a/nebo chcete pomoci s distribucí či sháněním odbytu, máte zájem o jeho prodej, ozvěte se na kontaktním e-mailu. Budeme jen rádi!

Freital - Muzeální trať Windbergbahn, chráněná jako technická památka, je ohrožena. V zastupitelstvu města Freital leží návrh na odstranění tratě na území města. Jeho realizace by znamenala nejen nenávratné zničení technické památky, ale i zmaření snahy sdružení Windbergbahn o obnovení muzeálních vlaků, které by z Drážďan do Gittersee vozily turisty. Pokud chcete snahu sdružení překazit tento záměr podpořit, můžete podepsat připravenou petici.

Ilustrační obrázekStrasshof - Chystá se již třetí soutěžní festival amatérských a profesionálních videofilmů za podpory DB, ÖBB a ŽSR. Probíhá od června do září. Soutěž je letos připravena v několika kategoriích a připraveny jsou opět zajímavé ceny pro vítěze. Nejlepší filmy budou uvedeny na BAHN TV a vydány na DVD Bahnorama. Finále a slavnostní večer s vyhlášením výsledků se uskuteční 20. září 2008 v rakouském železničním muzeu ve Strasshofu u Vídně.

Uzávěrka přihlášek filmů je v pátek 13. června 2008!

Ilustrační obrázekChemnitz - srdečně zveme na netradiční výlet ŽelPage, tentokrát dálkovým kloubovým Ikarusem pana Milana Jiroše. Cíle naší cesty ale budou ryze železniční - návštěva jubilující zrušené trati Wüstenbrand - Neuölsnitz a muzeální expozice na zastávce Ursprung v blízkosti Chemnitz a další lahůdky Krušnohoří. Jízda se koná o víkendu z 31. května na 1. června. Zpáteční jízdenka z Prahy bude k dispozici za 400 - 500 Kč. Ubytování ve vlastním příslušenství možné v prostoru zastávky, případně lze fakultativně zajistit. Na akci se prosím přihlašte.

18.5.2008 - 7:00 - Devitalizace maďarských lokálek odložena

Ilustrační obrázekBudapešť - Podle aktuálních informací maďarského ministerstva dopravy přistoupila vláda k přehodnocení původního záměru ukončit provoz na dvanácti místních tratích a prodloužila tak jejich fungování minimálně do konce letošního roku. Právě úvahy o uzavření až třiceti osmi vysoce ztrátových tratí přispěly již v listopadu loňského roku k rozsáhlé stávce, která paralyzovala vnitrostátní i mezinárodní vlakovou dopravu. Maďarský ministr dopravy, telekomunikací a energetiky Pál Szabó 6. května rozhodl, že chystané ukončení provozu na 12 tratích nenastane dříve než 31. prosince 2008. Původně se přitom počítalo s tím, že poslední osobní vlaky na tyto tratě vyjedou už 1. března letošního roku. Na nátlak odpůrců škrtů v železniční dopravě byl poté termín přesunut na konec května a v této chvíli dostávají všechny strany dalšího půl roku na případná pokračující jednání. Ve hře pořád zůstává možnost, že na provozu lokálek se bude finančně podílet přímo samospráva.

Zdroj: Petr Mirčev, Karel Beneš

Ilustrační obrázekPraha - 8. května bude slavnostně otevřeno prodloužení linky C pražského metra. V souvislosti s tím bude od 9. května výrazně reorganizován (a zpravidla zjednodušen) provoz především autobusových linek v celé oblasti (sahající až po Zahradní Město). Bližší informace najdete v podrobném rozpisu změn.

Ilustrační obrázekPraha - Drážní společnost při ČVUT FD je zájmovou odbornou organizací, sdružující především studenty ČVUT v Praze, fakulty dopravní. Vznikla za účelem pořádání pravidelných tematických seminářů, příležitostných přednášek externích hostů a odborných exkurzí, např. do dopravních podniků nebo k výrobcům a opravcům kolejových vozidel. Počet, rozsah, úroveň i návštěvnost jednotlivých akcí za uplynulé dva roky trvale vzrůstá. Společnost by ráda touto cestou přizvala i další zájemce, nejen z řad studentů ČVUT.

3.4.2008 - 15:51 - Sbohem Richarde

Ilustrační obrázekPraha - Nebývá zvykem sdělovat skrze aktuality ŽelPage osudy členů našeho sdružení. Nicméně jsou situace, které pro svou nehoráznou krutost vyžadují pravidla překonat. Včera jsme přišli o hrdého zakladatele našeho sdružení, pokladníka, člena výboru a především výborného kamaráda do nepohody. Po krátkém, ale těžkém stonání náhle v nedožitých třiatřiceti letech zemřel Richard Vyhlídka.

Richard se řadu let věnoval pořádání výměnných setkání cestovatelů na pražském Masarykově a později hlavním nádraží. Každoročně pak pro přátele organizoval Vyhlídkovou jízdu s Vyhlídkou. Té poslední na Lomnický štít se však již zúčastní jen v našich vzpomínkách. Aktivně se zúčastnil všech zvláštních jízd ŽelPage, ještě na té poslední připravoval občerstvení. Richarde díky za všechno, budeš nám chybět.

Ilustrační obrázekKamenický Šenov - tzv. "skupina KŽC" nám zaslala stanovisko k dohadům kolem nabytí lokálky v závěru minulého roku. Jeho obsah potvrzuje nemožné dorozumění mezi dosavadním provozovatelem Klubem přátel lokálky a novým majitelem dráhy. S ohledem na emoční náboj problému ho publikujeme, podobně jako předchozí zprávy, v původním znění. Není v silách redakce ověřovat uvedené informace. V tuto chvíli vyhrocený souboj osobností již nemůže skončit bez poražených, nezbývá tedy než doufat, že alespoň trať má budoucnost zajištěnu.

Ilustrační obrázekZvolen/Košice - Zatímco v živé paměti ještě rezonují příjemné zážitky z vydařené narozeninové jízdy ŽelPage s jediným vážnějším škraloupem v podobě sobotního zpoždění (mimochodem na obratem podanou stížnost na jednání výpravčí žst. Čížkovice České dráhy doposud nijak nezareagovaly) a v redakci se sešly dvě pozvánky na zvláštní vlaky slovenských partnerů. První jízda se koná již 29. března (tedy za 14 dní) pod taktovkou webu RAILPAGE.NET a zvláštní vlak zaveze účastníky ze Zvolena přes Lučenec, Kalondu, Ipolytarnóc, Nógrádszakál a Malé Straciny do Velkého Krtíše a zpět. Druhá akce, na kterou vás dnes pozveme, je již tradiční květnová jízda VLAKY.NET, která vás 3. května doveze z Košic přes Plešivec do Slavošovců.

Ilustrační obrázekKralupy nad Vltavou - Obě víkendové jízdy pod Říp a Házmburk proběhly i přes tou dobou ve střední Evropě řádící ničivou vichřici podle plánu. Ve vozech víkendového speciálu panovala pohoda a dokonce se občas podařilo nafotit soupravu i nasvícenou. Kromě působivého krajinného divadla nezůstali účastníci bohužel ušetřeni ani divadla modrogumního, když nám v sobotu neobjednané hodinové nudné monodrama sehrála výpravčí v Čížkovicích. V neděli byl naštěstí tento propadák již stažen z repertoáru. Prozatím jménem objednatele vlaku se za tím vzniklé zpoždění účastníkům upřímně omlouváme.

Ilustrační obrázek Kralupy nad Vltavou - Děkujeme všem, kteří si již rezervovali své místo na výletní jízdu k sedmým narozeninám ŽelPage, na kterou jsme vás nedávno pozvali. Zájem nás mile překvapil, sobotní i přidaná nedělní jízda je již téměř plně obsazena. Pokud ještě s přihláškou váháte, jsou k dispozici poslední volná místa. Další posílení vlaků již není plánováno. Náš tým nyní připravuje průvodce a občerstvení tak, abyste se na akci cítili dobře. Těšíme se naviděnou.

Ilustrační obrázek Praha - Možná tě taky napadá nejčastější odpověď. Proč právě JÁ? Co za to? Jak to tedy vlastně je?

ŽelPage je nekomerční a práce pro ni dobrovolná. Žádný z příspěvků na ŽelPage nebyl, není a prozatím ani nebude jakkoliv honorovaný. Provoz je hrazen z příspěvků, nenajdete tu ani žádnou klasickou reklamu. Každý autor, i každý z týmu správců a redaktorů, vše dělá z dobré vůle ve svém volném čase a jedinou „odměnou“ mu je zobrazení jména a reakce čtenářstva. Mnohdy jde o zapálené amatéry pracující ve zcela jiných oborech, mnohdy jde o lidi v oboru teprve studující nebo dokonce jen se o železnici zajímající. Po práci či škole jdou a bez honoráře hledají zdroje, překládají tiskové zprávy. Je od nich často nesmyslně očekávána dokonalá znalost železnice a praxe v novinařině – a přesto se o ni všichni v rámci svých možností snaží.

« Novější zprávy | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13 | Starší zprávy »    
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:52
zapadá v 20:09

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Jak se staví most
Před relativně nedlouhou dobou jsme na tomto místě zveřejnili reportáž ze snášení mostu na celostátní trati v hlavním městě České republiky a dnes přinášíme článek o ději v zásadě právě opačném – o usazování ...

Poslední příspěvek Gruzínské železnice rozkročeny mezi Západem a Východem
Gruzie a Gruzínské železnice (საქართველოს რკინიგზა, Sakartvelos Rkinigza v gruzínštině) ...

Poslední příspěvek Naše téma: (Ne)soutěže na železniční dopravce
V poslední době média přinesla několik zpráv týkajících se nadcházející změny dopravců na železničních linkách státních i krajských, některé očekávané a přinejmenším jednu překvapivou. Nicméně všechny ...