..: Články :..

Ilustrační obrázekKladno - Organizace zapojené do přípravy jízdního řádu projednávají zavedení taktového grafikonu a navazujících spojení na trati 120. Zásadní zpřehlednění nabídky je spojeno s mírným navýšením počtu souprav a zpřehledněním časů odjezdů vlaků. České dráhy slibují nasadit "nejnovější" vozidla. Na změnách se ovšem musí shodnout s městem Praha, Středočeským krajem a Ministerstvem dopravy, které železniční dopravu v rámci objednávky veřejné služby subvencují. Podle zástupce organizátora pražské veřejné dopravy ROPID, Jiřího Prokela by železnice nabyla na důležitosti jako "páteřní dopravní systém v regionu".

11.7.2008 - 11:45 - Výpadky v provozu ICE3 pro technické prohlídky

Ilustrační obrázekBerlín - Poté, co ve středu došlo při odjezdu ICE 518 z Kolína nad Rýnem k defektu osy dvojkolí, došlo od dnešní půlnoci ke stažení části ICE3 z provozu. Část spojů je odřeknuta. Ve jménu bezpečnosti cestujících na prvním místě žádají německé dráhy (DB) o pochopení. DB pracuje intenzivně na maximálním zajištění náhradních spojení. Vozidla jsou podrobována technickým prohlídkám v depech ve spolupráci s výrobcem ve snaze zcela eliminovat riziko dalších problémů.

Zdroj: BahnTV

Ilustrační obrázekPraha - Právě byl, letos výrazně dříve, dotištěn kalendář ŽelPage pro rok 2009. Zájemci si mohou svůj výtisk objednat v našem elektronickém obchodě. Budeme se snažit i aby se dostal do obchodů a na akce, kde ho očekáváte. Pokud tomu můžete a/nebo chcete pomoci s distribucí či sháněním odbytu, máte zájem o jeho prodej, ozvěte se na kontaktním e-mailu. Budeme jen rádi!

Freital - Muzeální trať Windbergbahn, chráněná jako technická památka, je ohrožena. V zastupitelstvu města Freital leží návrh na odstranění tratě na území města. Jeho realizace by znamenala nejen nenávratné zničení technické památky, ale i zmaření snahy sdružení Windbergbahn o obnovení muzeálních vlaků, které by z Drážďan do Gittersee vozily turisty. Pokud chcete snahu sdružení překazit tento záměr podpořit, můžete podepsat připravenou petici.

Ilustrační obrázekStrasshof - Chystá se již třetí soutěžní festival amatérských a profesionálních videofilmů za podpory DB, ÖBB a ŽSR. Probíhá od června do září. Soutěž je letos připravena v několika kategoriích a připraveny jsou opět zajímavé ceny pro vítěze. Nejlepší filmy budou uvedeny na BAHN TV a vydány na DVD Bahnorama. Finále a slavnostní večer s vyhlášením výsledků se uskuteční 20. září 2008 v rakouském železničním muzeu ve Strasshofu u Vídně.

Uzávěrka přihlášek filmů je v pátek 13. června 2008!

Ilustrační obrázekChemnitz - srdečně zveme na netradiční výlet ŽelPage, tentokrát dálkovým kloubovým Ikarusem pana Milana Jiroše. Cíle naší cesty ale budou ryze železniční - návštěva jubilující zrušené trati Wüstenbrand - Neuölsnitz a muzeální expozice na zastávce Ursprung v blízkosti Chemnitz a další lahůdky Krušnohoří. Jízda se koná o víkendu z 31. května na 1. června. Zpáteční jízdenka z Prahy bude k dispozici za 400 - 500 Kč. Ubytování ve vlastním příslušenství možné v prostoru zastávky, případně lze fakultativně zajistit. Na akci se prosím přihlašte.

18.5.2008 - 7:00 - Devitalizace maďarských lokálek odložena

Ilustrační obrázekBudapešť - Podle aktuálních informací maďarského ministerstva dopravy přistoupila vláda k přehodnocení původního záměru ukončit provoz na dvanácti místních tratích a prodloužila tak jejich fungování minimálně do konce letošního roku. Právě úvahy o uzavření až třiceti osmi vysoce ztrátových tratí přispěly již v listopadu loňského roku k rozsáhlé stávce, která paralyzovala vnitrostátní i mezinárodní vlakovou dopravu. Maďarský ministr dopravy, telekomunikací a energetiky Pál Szabó 6. května rozhodl, že chystané ukončení provozu na 12 tratích nenastane dříve než 31. prosince 2008. Původně se přitom počítalo s tím, že poslední osobní vlaky na tyto tratě vyjedou už 1. března letošního roku. Na nátlak odpůrců škrtů v železniční dopravě byl poté termín přesunut na konec května a v této chvíli dostávají všechny strany dalšího půl roku na případná pokračující jednání. Ve hře pořád zůstává možnost, že na provozu lokálek se bude finančně podílet přímo samospráva.

Zdroj: Petr Mirčev, Karel Beneš

Ilustrační obrázekPraha - 8. května bude slavnostně otevřeno prodloužení linky C pražského metra. V souvislosti s tím bude od 9. května výrazně reorganizován (a zpravidla zjednodušen) provoz především autobusových linek v celé oblasti (sahající až po Zahradní Město). Bližší informace najdete v podrobném rozpisu změn.

Ilustrační obrázekPraha - Drážní společnost při ČVUT FD je zájmovou odbornou organizací, sdružující především studenty ČVUT v Praze, fakulty dopravní. Vznikla za účelem pořádání pravidelných tematických seminářů, příležitostných přednášek externích hostů a odborných exkurzí, např. do dopravních podniků nebo k výrobcům a opravcům kolejových vozidel. Počet, rozsah, úroveň i návštěvnost jednotlivých akcí za uplynulé dva roky trvale vzrůstá. Společnost by ráda touto cestou přizvala i další zájemce, nejen z řad studentů ČVUT.

3.4.2008 - 15:51 - Sbohem Richarde

Ilustrační obrázekPraha - Nebývá zvykem sdělovat skrze aktuality ŽelPage osudy členů našeho sdružení. Nicméně jsou situace, které pro svou nehoráznou krutost vyžadují pravidla překonat. Včera jsme přišli o hrdého zakladatele našeho sdružení, pokladníka, člena výboru a především výborného kamaráda do nepohody. Po krátkém, ale těžkém stonání náhle v nedožitých třiatřiceti letech zemřel Richard Vyhlídka.

Richard se řadu let věnoval pořádání výměnných setkání cestovatelů na pražském Masarykově a později hlavním nádraží. Každoročně pak pro přátele organizoval Vyhlídkovou jízdu s Vyhlídkou. Té poslední na Lomnický štít se však již zúčastní jen v našich vzpomínkách. Aktivně se zúčastnil všech zvláštních jízd ŽelPage, ještě na té poslední připravoval občerstvení. Richarde díky za všechno, budeš nám chybět.

Ilustrační obrázekKamenický Šenov - tzv. "skupina KŽC" nám zaslala stanovisko k dohadům kolem nabytí lokálky v závěru minulého roku. Jeho obsah potvrzuje nemožné dorozumění mezi dosavadním provozovatelem Klubem přátel lokálky a novým majitelem dráhy. S ohledem na emoční náboj problému ho publikujeme, podobně jako předchozí zprávy, v původním znění. Není v silách redakce ověřovat uvedené informace. V tuto chvíli vyhrocený souboj osobností již nemůže skončit bez poražených, nezbývá tedy než doufat, že alespoň trať má budoucnost zajištěnu.

Ilustrační obrázekZvolen/Košice - Zatímco v živé paměti ještě rezonují příjemné zážitky z vydařené narozeninové jízdy ŽelPage s jediným vážnějším škraloupem v podobě sobotního zpoždění (mimochodem na obratem podanou stížnost na jednání výpravčí žst. Čížkovice České dráhy doposud nijak nezareagovaly) a v redakci se sešly dvě pozvánky na zvláštní vlaky slovenských partnerů. První jízda se koná již 29. března (tedy za 14 dní) pod taktovkou webu RAILPAGE.NET a zvláštní vlak zaveze účastníky ze Zvolena přes Lučenec, Kalondu, Ipolytarnóc, Nógrádszakál a Malé Straciny do Velkého Krtíše a zpět. Druhá akce, na kterou vás dnes pozveme, je již tradiční květnová jízda VLAKY.NET, která vás 3. května doveze z Košic přes Plešivec do Slavošovců.

Ilustrační obrázekKralupy nad Vltavou - Obě víkendové jízdy pod Říp a Házmburk proběhly i přes tou dobou ve střední Evropě řádící ničivou vichřici podle plánu. Ve vozech víkendového speciálu panovala pohoda a dokonce se občas podařilo nafotit soupravu i nasvícenou. Kromě působivého krajinného divadla nezůstali účastníci bohužel ušetřeni ani divadla modrogumního, když nám v sobotu neobjednané hodinové nudné monodrama sehrála výpravčí v Čížkovicích. V neděli byl naštěstí tento propadák již stažen z repertoáru. Prozatím jménem objednatele vlaku se za tím vzniklé zpoždění účastníkům upřímně omlouváme.

Ilustrační obrázek Kralupy nad Vltavou - Děkujeme všem, kteří si již rezervovali své místo na výletní jízdu k sedmým narozeninám ŽelPage, na kterou jsme vás nedávno pozvali. Zájem nás mile překvapil, sobotní i přidaná nedělní jízda je již téměř plně obsazena. Pokud ještě s přihláškou váháte, jsou k dispozici poslední volná místa. Další posílení vlaků již není plánováno. Náš tým nyní připravuje průvodce a občerstvení tak, abyste se na akci cítili dobře. Těšíme se naviděnou.

Ilustrační obrázek Praha - Možná tě taky napadá nejčastější odpověď. Proč právě JÁ? Co za to? Jak to tedy vlastně je?

ŽelPage je nekomerční a práce pro ni dobrovolná. Žádný z příspěvků na ŽelPage nebyl, není a prozatím ani nebude jakkoliv honorovaný. Provoz je hrazen z příspěvků, nenajdete tu ani žádnou klasickou reklamu. Každý autor, i každý z týmu správců a redaktorů, vše dělá z dobré vůle ve svém volném čase a jedinou „odměnou“ mu je zobrazení jména a reakce čtenářstva. Mnohdy jde o zapálené amatéry pracující ve zcela jiných oborech, mnohdy jde o lidi v oboru teprve studující nebo dokonce jen se o železnici zajímající. Po práci či škole jdou a bez honoráře hledají zdroje, překládají tiskové zprávy. Je od nich často nesmyslně očekávána dokonalá znalost železnice a praxe v novinařině – a přesto se o ni všichni v rámci svých možností snaží.

« Novější zprávy | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13 | Starší zprávy »    
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:55
zapadá v 20:15

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek S „Jízdenkou na léto“ po rozpálených kolejích roku 2018 (2)
Druhá část mého putování začíná 23. července jízdou na druhou provozovanou úzkokolejku v České republice, trať Třemešná ve Slezsku - Osoblaha. Ta je spravována státní organizací SŽDC a (nepříliš čilá) ...

Poslední příspěvek Vydajte sa vlakom na Bardejovský jarmok!
V sobotu 25. augusta 2018 o 8:13 hod. odíde z košickej železničnej stanice nostalgický 'Jarmočný vlak' občianskeho združenia Košická detská železnica, ktorého cieľom je Bardejov. Tam na cestujúcich čaká ...

Poslední příspěvek Znáte naše „nenárodní“ osobní železniční dopravce?
Na naší železnici se již etablovala řada soukromých železničních dopravců, ať už provozujících osobní nebo nákladní dopravu. V tomto příspěvku se budeme věnovat dopravcům zajišťujícím osobní dopravu a ...