..: Aktuality a články - ČR Plzeňský :..

23.7.2008 - 15:59 - Lokomotiva řady 380 bude představena zítra, ŽelPage bude u toho

Ilustrační obrázekPlzeň - Moment, na který česká železniční veřejnost s napětím čeká již několik let, se přibližuje. Plzeňská Škoda Transportation zítra oficiálně představí první kus nové třísystémové lokomotivy typu 109E, známé též jako řada 380 ČD. Jedná se o první elektrickou lokomotivu z dílny plzeňské škodovky v uplynulém desetiletí. Výrobce si od jejího uvedení slibuje návrat českého průmyslu mezi světovou špičku v oblasti železniční techniky; České dráhy, první uživatel řady 380, zase od dvaceti objednaných kusů očekávají výrazný přínos v dálkové dopravě. Díky důkladnému utajení se výrobci dařilo prototyp před veřejností úspěšně skrývat a ačkoli oficiálního představení světu se Škoda 109E dočká až na podzim na berlínském InnoTransu, již zítra novou vlajkovou loď Škoda Transportation ukáže médiím. A ŽelPage bude u toho.

Ilustrační obrázek Česká Kubice - V železniční stanici Česká Kubice na Domažlicku začíná rekonstrukce za cca 170 milionů korun. Stanice získá nové koleje, nástupiště, výhybky a hlavně zabezpečení. "Zvýší se bezpečnost, vstup do ČR bude důstojnější, což zajistí nárůst turistů ze západu," říká Václav Šťastný, ředitel Stavební správy Plzeň. Stavba, která skončí příští rok v květnu, je financována z 85 % z evropského operačního programu Doprava.

Ilustrační obrázekPlzeň - Společnost Student Agency zdražila od dubna jízdné svých autobusů mezi Prahou a Plzní. Cena tzv. otevřené jízdenky (není předem prodána na konkrétní datum) se zvedla na 90 korun. Dle slov majitele Radima Jančury k tomu mělo dojít již v lednu, kdy se zvedala DPH z pěti na devět procent, ale na tuto trasu se jaksi "zapomnělo".

Ilustrační obrázek Praha, Plzeň - České dráhy mají nový způsob získání prostředků od krajů - slibují jim dosud zapovězená desira. Dráhy chtějí nabídnout nové soupravy s tím, že se kraj bude podílet na jejich spolufinancování. Příkladem může být Plzeňský kraj, který od nasazení nízkopodlažních jednotek Siemens Desiro dělí částka 40 milionů korun na regionální spoje mezi Plzní a Domažlicemi. "České dráhy už nám daly vědět, že pokud na to najdeme peníze, zajistily by od příštího roku deset moderních vlaků", uvedl krajský radní pro dopravu Miroslav Jaroš. O nasazení souprav Desiro jednal kraj s drahami už od loňského podzimu.

Ilustrační obrázekPlzeň - V pondělí 7.4.2008 České dráhy a Múzeum Slovenského Národného Povstania v Plzni otevírají putovní výstavu, která nabízí možnost seznámit se s osudy Židů a Romů, deportovaných do koncentračních táborů. V jednom z vozů mohou návštěvníci na vlastní kůži pocítit atmosféru židovských transportů, kterou navodí kromě jiného i čtvrthodinový film, který donutí k zamyšlení i ty nejotrlejší.

Plzeň/Kadaň — První změna jízdního řádu, platná od 3. března 2008, přinesla pozitivní změnu na trati z Kaštic do Kadaně, kde Ústecký kraj od roku 2007 neobjednává pravidelnou osobní dopravu. Navzdory všem očekáváním se situace pomalu mění. V pátek 7. března vyjel na osiřelé koleje první pravidelný osobní vlak.

Ilustrační obrázek Plzeň - Od pátku 7.3.2008 do ukončení prací dne 6.6.2008 bude mezi stanicemi Kozolupy a Stříbro na trati 170 namísto vlaků zavedena náhradní autobusová doprava. Nepřetržitá výluka v délce tří měsíců je součástí modernizace a optimalizace tohoto traťového úseku, jakožto III. železničního tranzitního koridoru. Většina vlakových spojů tak bude již z Plzně odřeknuta. Aby se eliminovala a zmenšila případná zpoždění pojedou náhradní autobusy i zbývající osobní vlaky v pozměněných časových polohách. Část vlaků tak bude mezi Plzní a Kozolupy pro snazší výlukový provoz zrušena. Cestující místo nich mohou využít rychlík, který pojede v přibližně stejné časové poloze. Odbavení bude probíhat jako ve spěšném vlaku. Rychlík bude zastavovat ve stanicích a zastávkách jako osobní vlak.

Ilustrační obrázekHrozňatov - Na zrušené železniční trati Cheb - Slapany chybí mezi Chebem a Hrozňatovem čtyřmetrový železný most. Na tento fakt přišel všímavý občan, který zakrátko informoval policii. Bez zajímavosti ovšem není, že se na krádež přišlo až po měsíci a není ani možné určit datum krádeže. Čtyři tuny vážící konstrukci nejspíš rozmontovali a odtransportovali zloději starého železa. Kriminální živly na svůj kousek pravděpodobně použily těžkou techniku, jak sdělila tisková mluvčí policie v Chebu, Martina Hrušková. Zatím ale není úplně jasné, jak se na místo dostala, protože nejbližší silnice je od inkriminovaného místa vzdálena tři sta metrů.

Ilustrační obrázekPlzeň - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypracuje do září letošního roku Strategický obchodní plán železniční dopravy, který nejméně na 15 let stanoví základní potřeby železniční infrastruktury v ČR. Po konzultaci se všemi kraji zahrne dvousetstránkový materiál dlouhodobé přepravní potřeby obyvatel a firem využívajících železnici. Podobný dokument, který zahrne požadavky krajů, je v ČR zpracováván poprvé, řekl dnes ČTK Ivan Doležal z pražské SŽDC.

Ilustrační obrázekChodová Planá - V tomto západočeském městě, ležícím na trati 170, místní radnice uvažuje o přesunu zdejšího nádraží blíže ke středu obce. Nynější nádraží je od centra Chodové Plané vzdáleno zhruba kilometr a nachází se na okraji města. Kromě stavby silničního obchvatu a mnohých dalších plánů se radnice snaží navrhnout i tuto myšlenku k realizaci. Přesunem nádraží blíže ke středu města by se tak ulevilo mnohým občanům. Někteří nyní musí na vlak absolvovat cestu prakticky přes celé město. "S přesunem počítáme v rámci optimalizace železniční trati," sdělila pro Deník místostarostka Chodové Plané Jana Batrlová. Obratem dodala: "V našem územním plánu máme dokonce už vyčleněno místo, kam bychom nádraží přesunuli. Nyní nás ale čekají dlouhá jednání."

Ilustrační obrázekRokycany - Obyvatelé rokycanské čtvrti Borek by se mohli dočkat nové železniční zastávky. Celý návrh inicioval spolek SPVD, jehož nápad vzbudil na rokycanské radnici nečekanou odezvu. Město chce nyní prozkoumat detaily a už v únoru rozhodnout, zda zastávku opravdu postaví. Stát by měla okolo pěti milionů, přičemž až 85 procent z této částky by město chtělo hradit z prostředků EU.

Ilustrační obrázekŽelezná Ruda - Jízda začala na pražském hlavním nádraží, kde pod Bondyho stoletou střešní konstrukcí čekala souprava rychlíku s lokomotivou připravenou se vydat do západních Čech a s rekonstruovanými vozy čekajícími na delší jízdu do Bavorska. Na nástupišti jsme se seznámili s jedním z oslavenců a poté usedli do příjemného kupé. Společnost mně a mé drahé polovičce dělal dřímající Asiat a manželský pár z Tennessee, který se vydal na návštěvu Evropy – první v jejich životě. Jízda příjemně ubíhala a vlak se blížil k západočeské metropoli.

Ilustrační obrázekPlzeň - Západočeský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation vyrobí a dodá do ruského Petrohradu části 300 vozů metra za 4,5 miliardy korun. Jde o největší exportní kontrakt v této oblasti v samotné historii firmy. Smlouvu na dodávky dílů pro prototypový šestivozový vlak a dohodu o společné vývojové a výrobní spolupráci 4. listopadu podepsali generální ředitel Škoda Transportation Tomáš Krsek s předsedou představenstva petrohradské ZAO Vagonmaš, Sergejem Nikolajevičem Kijaškem.

Ilustrační obrázekFrýdek Místek/Žihle - Tři zraněné si v sobotu v noci ve Frýdku-Místku vyžádala srážka osobního vlaku se stromem. Ten se na koleje vyvrátil vlivem silného větru. Nehoda asi na dvě hodiny zastavila provoz na trati mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem na Karvinsku. O den dříve se ve stanici Žihle vzňal motorový vůz 842.023, cestující naštěstí stihli vystoupit.

Ilustrační obrázekŠumperk - České dráhy si řídicí vozy 954 objednaly v šumperské firmě Pars Nova i v provedení s velkoprostorovým oddílem první třídy. Ta je od 2.třídy oddělená skleněnou přepážkou a dveřmi. Vozy by se měly objevit na trase Plzeň - Chomutov - Most.

« Novější zprávy | 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11 | Starší zprávy »    
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:12
zapadá v 18:09

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Seminár SVTS: Ing. Ladislav Olexa ''Vývoj integrovaného dopravného systému v Košickom regióne do roku 2020''
Slovenská vedeckotechnická spoločnosť dopravy, v gescii riaditeľa Odboru obchodu GR ŽSR Ing. Miroslava Matúška a s podporou magazínu VLAKY.NET, si vás dovoľujú pozvať na ďalšiu zo série odborných prednášok, ...

Poslední příspěvek Nové trendy v interiérech vozidel aneb Cestující v zajetí designérů
Nejen technické parametry a vnější design, ale také interiér vozidel prochází postupnou proměnou. Vznikají nové návrhy, vycházející ze dvou protichůdných požadavků – na jedné straně nabídnout cestujícím ...

Poslední příspěvek Nová turistická sezóna na (nejen) středočeských kolejích
Vládní salonek pražského hlavního nádraží byl včera dějištěm tiskové konference, na níž odpovědní představitelé Českých drah, hlavního města Prahy a Středočeského kraje seznámili zástupce médií s novinkami ...