..: Aktuality a články :..

FotosoutěžBeroun - Dnes vám přinášíme druhou část výsledků soutěže o Fotografii roku 2011 - hlasování odborné poroty. Soutěž letos probíhá ve spolupráci s časopisem FotoVideo. Odborná porota hlasovala ve složení: Alžběta Jungrová, Ondřej Neff, Pavel Scheufler, Jiři Siostrzonek, Rudolf Stáhlich, Jindřich Štreit, Miro Švolík a Kateřina Žlebková. Krátká představení porotců najdete v aktualitě.

Porotci vybírali mezi všemi fotografiemi nerozlišenými dle kategorií. Každý porotce dostal počet hlasů, který byl stejný jako počet nominovaných fotografií (tj. 233), a které dle svého soudu rozdělil mezi fotografie. Maximální počet bodů, které mohla dostat jedna fotografie nebyl nijak limitován. Stejně tak nebyl limitován počet snímků, které mohl porotce ohodnotit. Snímek, který obdržel nejvíce bodů, získal Cenu odborné poroty.

FotosoutěžBeroun — Do letošního ročníku již tradiční fotografické soutěže bylo přihlášeno celkem 233 fotografií. Stejně jako loni probíhalo paralelní hlasování odborné poroty i uživatelů ŽelPage. Dnes zveřejňujeme výsledky hlasování uživatelů ŽelPage. Díky malému počtu přihlášených snímků do kategorií Modelová železnice a Řídící vozy se nakonec hlasovalo jen ve dvanácti kategoriích a bylo možno vybírat z 228 fotek. Hlasování poroty bude zveřejněno v další aktualitě za několik málo týdnů.

23.5.2012 - 2:00 - Fotografie roku 2011 - hlasování

Fotosoutěž Beroun — Od dnešního dne až do 12. června 2012 23.59 mohou všichni registrovaní uživatelé portálu ŽelPage hlasovat v tradiční fotografické soutěži. V každé kategorii může každý uživatel přidělit vždy jeden hlas jedné fotografii. V letošním ročníku je možno vybírat z 228 nominovaných snímků rozdělených do 12 kategorií. Pro malý počet přihlášených fotek byly pro letošní rok zrušeny kategorie Řídící vozy a Modelová železnice. Hlasovat je možno přes rozhraní, které je aktivní po přihlášení pod přímým odkazem do formuláře nominovaných smínků. Mediálním partnerem letošního ročníku soutěže je časopis FotoVideo.

749.250-7, Branná - Ostružná, foto: Pavel Martoch Rožnov pod Radhoštěm — Zdá se, že Valašsko je snad jediným regionem v Česku, který je přívětivý k železniční dopravě. Již v minulém roce jsme vás informovali o tom, že se připravuje pravidelné spojení mezi Valašským královstvím a Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska s hodinovým intervalem. Nyní se nám podařilo získat podrobnosti o dalším železničním projektu, který se připravuje, a ŽelPage (na rozdíl od Rádia Impuls) vás o této události informuje opět jako první.

Nově vznikající společnost Forejtar Railways (FR) se připravuje na zahájení provozu. Na rozdíl od současných nováčků na trhu – RegioJetu a LEO Expressu – se nechce s Českými drahami přetahovat o cestující na údajně jediné ziskové lince mezi Ostravou a Prahou, ale své první linky nabídne na Valašsku a v jeho bezprostředním okolí. Inspirací pro trasování byla například stávající spojení: Rožnov pro Radhoštěm – Vsetín – Velké Karlovice nebo Bystřice pod Hostýnem – Vsetín – Bylnice. Pro pojmenování pak spěšné vlaky 1730 / 1731. (Naštěstí ČD nemají pojmenování těchto vlaků chráněno ochrannou známkou.) Pojďme tedy trošku poodhalit roušku tajemství.

Ilustrační obrázek Podještědí - Neděle 11.května 2008. Velmi časné slunečné ráno, chvilku po šesté hodině. Na prostranství před nádražní budovou žst. Česká Lípa stojí podezřelé množství automobilů a kolem nich se potlouká několik desítek lidí, kteří po sobě pokřikují, zdraví se či jen prostě hulákají.. Zatím se neděje nic nezákonného, jenom pár pošuků s fotoaparáty a videokamerami se dostavilo na fotoakci pořádanou sdružením Posázavský pacifik. Servírovat se bude sergej, praotec brejlovec a k tomu několik Bamů s hytlákem a zetkou.

« Novější zprávy | 1 2   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:58
zapadá v 17:33

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Olomouc láká na výstavu modelů, železniční muzeum a parní vlak mezi nimi
O víkendu 2. - 4. března se v Olomouci koná výstava modelů a sběratelství For Model 2018. Při této příležitosti bude v sobotu zpřístupněna místní expozice historických vozidel Muzea ČD a na trať z hlavního ...

Poslední příspěvek RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach
RegioJet vypraví v sobotu 24. februára v Bratislavy špeciálny vlak, ktorí odvezie cestujúcich po tratiach, po ktorých sa vlakom bežne neodvezú. Vlak odvezie cestujúcich aj cez Prístavný most do Petržalky.

Poslední příspěvek Jiný svět ve stínu helvétského kříže (8. díl: Milán)
Dnešní den strávíme v Lombardii, a to především v Miláně. Na rozdíl od předchozích dílů si protentokrát budeme muset zvyknout na odlišný standard veřejné dopravy – turnikety na nádražích, plastové interiéry ...