..: Aktuality a články - Tarify - ČR Ústecký :..

Motorová jednotka GW Train Regio, foto: GW Train Regio, a.s.Plzeň — Neděle 11. prosince bude dnem, kdy poprvé vyjede soukromý dopravce na státem objednávanou rychlíkovou linku. Jak již asi správně tušíte, jedná se o linku z Plzně do Mostu a dopravce GW Train Regio. Na 139 kilometrů dlouhou trasu se vydají čtyři páry vlaků vedené rekonstruovanými jednotkami řady 628 z Německa, doplněné o další pár vlaků v neděli večer. Jenže právě příklad nástupu soukromého dopravce na tuto trasu ukazuje, jak přesně nemá otevírání trhu ze strany státu vypadat. Jak můžete vidět v přehledném jízdním řádu, další dva páry rychlíků a osobní vlaky v objednávce kraje totiž budou dále provozovat České dráhy a oba dopravci si navzájem nebudou prodávat ani uznávat jízdní doklady. Problémem jsou i nadále trvající díry v taktu, kdy například z Plzně do Mostu chybí rychlík odjíždějící po osmé hodině ranní.

440.009-9, Dolní Zálezly - Výh. Ústí nad Labem hlavní nádraží jih, foto: Patrik Ústí nad Labem — K jedenácti stávajícím českým integrovaným dopravním systémům, v nichž jsou kromě autobusů či prostředků městské hromadné dopravy integrovány též vlaky, se v pátek 1. ledna připojil dvanáctý. Nově je totiž možné na jednu společnou jízdenku cestovat vlaky, autobusy a městskou dopravou ve vybraných městech po celém Ústeckém kraji. Zdejší systém s názvem Doprava Ústeckého kraje (DÚK) přitom není žádnou horkou novinkou, již rok funguje v autobusové dopravě v celém kraji, vlaky však byly do systému zapojeny právě až s příchodem letošního roku.

Logo ČD (eShop), (www.cd.cz)Brno, Chomutov - Na počátku letošního roku byly na podporu nové koncepce dálkové dopravy objednávané Ministerstvem dopravy ČR vyhlášeny dvě nové akviziční slevy. Výše akvizičního relačního jízdného pro relaci Praha - Brno byla stanovena na 175 Kč, pro relaci Praha - Chomutov na 125 Kč. Slevy však v platnosti nevydržely ani rok a s příchodem nového jízdního řádu byly z nabídky Českých drah bez upozornění staženy.

22.12.2007 - 7:00 - Akviziční sleva je zpět

Praha - Od 1. ledna 2008 opět vstoupí v platnost akviziční sleva, a to v relacích Praha - Brno a Praha - Chomutov. Jízdenky bude možno zakoupit jen v předprodeji v osobních pokladnách, a to od dvou měsíců až do jednoho dne před plánovaným odjezdem, respektive do půlnoci dne před cestou. V den odjezdu již nebude možné jízdenku s akviziční slevou zakoupit. Platnost je omezena jen na přímé vlaky. Cena zlevněné jízdenky pro jednu cestu z nebo do Brna bude činit 175 Kč, do Chomutova pak 125 Kč.

Ilustrační obrázekDěčín - V roce 2006 opět vzrostl počet přepravených cestujících mezi Saskem a severními Čechami (Ústecký a Liberecký kraj). Nabídky spojů Elbe-Labe-Sprinter využilo 57.000 cestujících (o 19.500 více než v roce 2005) a vlakem WanderExpressBohemica cestovalo 3.634 osob.

371.001 - foto : Martin HanzalDěčín - Neděle 11. prosince 2005, 6.50 hodin. V železniční stanici Dolní Žleb zastavuje osobní vlak 27610. Po půlminutovém pobytu se rozjíždí směrem do sousední saské stanice Schöna. Pro nezasvěceného nic zvláštního. Pro občany Dolního Žlebu, v současné době části města Děčín, významný okamžik. Padl totiž další pozůstatek železné opony, reliktu výsledků II. světové války.
Po několikaletém úsilí „Občanského sdružení Dolní Žleb“ a pana Klause Fiedlera ze saské Pirny získal Dolní Žleb, ve snaze o rozvoj turistického ruchu v okolí Labe pod Děčínem a o možnost většího využití železnice, konečně přímé spojení do sousedního Saska.

810Ústí nad Labem - Od 11.12.2005 zavedou ČD, a. s. a DB Regio denně 4 páry mezistátních osobních vlaků v úseku Děčín hl. n. - Bad Schandau s návazností na vlaky v ČR i v SRN. Z Ústí nad Labem či z Děčína zavedou České dráhy novou slevu do vybraných míst v SRN. Jízdenky bude platit každý den v týdnu ve vlacích kategorie Os. V EC vlacích a R Kopernikus nebude možné tuto slevu uplatnit. Jízdenka musí být vždy zpáteční s nástupní stanicí mezi Ústím nad Labem hl. n. až Děčínem hl. n.
V současné době stojí zpáteční jízdenka Ústí nad Labem - Dresden zhruba 820 Kč, nově bude stát okolo 300 Kč, přičemž dětem bude poskytnuta ještě 50%ní sleva.

Ceník zpátečních jízdenek:
Ústí nad Labem hl. n. - Dresden Hbf = 10,20€
Ústí nad Labem hl. n. - Pirna = 8€
Ústí nad Labem hl. n. - Meissen = 12,60€

O víkendech bude možné nadále využívat v Sasku i v Bavorsku jízdenku SONE+ za 160 Kč (Os) či 360 Kč (Os, Sp, R, Ex). Nové mezistátní osobní vlaky budou zastavovat v Děčíně hl. n., Dolním Žlebu, Schöně a v Bad Schandau. Z Děčína odjíždějí v 6:41, 8:12, 16:40 a 18:36. V opačném směru z Bad Schandau vyjíždějí v 7:25, 9:01, 17:25 a 19:25 hod. O víkendech bude jezdit v uvedeném úseku 6 přímých mezistátních osobních vlaků.

Zdroj : Tisková zpráva ČD

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:12
zapadá v 18:09

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Nové trendy v interiérech vozidel aneb Cestující v zajetí designérů
Nejen technické parametry a vnější design, ale také interiér vozidel prochází postupnou proměnou. Vznikají nové návrhy, vycházející ze dvou protichůdných požadavků – na jedné straně nabídnout cestujícím ...

Poslední příspěvek Nová turistická sezóna na (nejen) středočeských kolejích
Vládní salonek pražského hlavního nádraží byl včera dějištěm tiskové konference, na níž odpovědní představitelé Českých drah, hlavního města Prahy a Středočeského kraje seznámili zástupce médií s novinkami ...

Poslední příspěvek Šotouš ve Wehrmachtu 3
Na přání našich čtenářů přinášíme další vyprávění Hanse Herberta Frohna. Tentokráte se přemístíme na samý začátek jeho vojenské kariéry, do roku 1937, a prožijeme s ním dva roky do začátku druhé světové ...