..: All news and reports - Stavby a projekty - Slovensko (celé) :..

On-line zpravodajství, foto: ŽelPage Česko/Slovensko/Evropa/Svět18.15 Vážení čtenáři, zazvonil zvonec a on–linu je konec. Za dvaačtyřicet hodin sledování nedošlo víceméně k žádným vážnějším komplikacím v provozu. Bohužel však byly dnes usmrceny minimálně dvě osoby. V současné době jezdí vlaky na síti SŽDC ne zcela včas, ale stav dopravy je stále uspokojivý. Letošní ročník byl výjimečný – poprvé jste se do on–line zpravodajství výrazně zapojili i vy, čtenáři, za což vám patří obrovský dík. Naopak omluva je posílána těm, jejichž informace nebo fotografie nenašly v textu místo. Za zmínku stojí také spolupráce s VLAKY.NET a portálem K-report. Počet přečtení také není zanedbatelný – dosahuje hranice třiceti tisíc. V poslední aktualizaci mi dovolte doplnit ještě několik posledních informací a také řadu fotografií, které jste nám zaslali. Děkujeme za vaši přízeň! Mnoho kilometrů bez nehod přeje za celou redakci Dominik Jaroš.

Výstavba nástupišť v žst. PrešovBratislava - Částku 67,225 miliard Sk, to je suma, kterou potřebují Železnice Slovenské republiky na modernizaci staré infrastruktury. Na financování by se měly mimo ŽSR podílet i prostředky z fondů Evropské unie a státních dotací. Návrh finanční potřeby investičních prostředků do roku 2011 je považovaný za nevyhnutelný z hlediska vytvoření podmínek pro urychlení modernizace tratí ŽSR, čímž by se zlepšila také jejich konkurenceschopnost na domácím i mezinárodním dopravním trhu.

ŽSRBratislava - Železnice Slovenskej republiky po 26 měsících realizace ve čtvrtek 11.1.2007 oficiálně otevřeli za přítomnosti ministra dopravy, pošt a telekomunikací, p. Vážneho a generálního ředitele ŽSR, p. Zeleného, nový elektrifikovaný úsek tratě mezi Zvolenem a Banskou Bystricí. Realizace projektu začala v listopadu 2004.

Ilustrační fotoBratislava - ZSSK zprovoznily nové internetové stránky ve čtvrtek 30.11. ve večerních hodinách. Stránky jsou provedeny v kombinaci modré a oranžové barvy. Neměla by být opomenuta skutečnost, že vybrané fotografie ve fotogalerii převzaly ZSSK od kolegů z Vlaky.net. V roce 2007 budou spuštěny nové internetové stránky zaměřené pouze na osobní dopravu také Českými drahami. Ty by měly cestujícím usnadnit orientaci v nabídkách a službách ČD. Měly by také zahrnout požadované nové aplikace - kalkulátor jízdného, vylepšenou polohu vlaku, aktuální výluky na síti ČD, průvodce nabídkami ČD a aktuální informace o odjezdech v uzlových stanicích. Samozřejmostí bude i anglická verze stránek. Nejen vizuálních změn, ale i anglickou verzi budou mít k novému jízdnímu řádu také internetové stránky SC Pendolino.

VýlukaBratislava - Od pondělí 23.10. do pátku 27.10.2006 v době od 8 do 14:30 hod. bude probíhat výluka na trati mezi Bratislavou a Marcheggem. Důvodem výluky jsou rekonstrukční práce. Z Bratislavy ve směru do Rakouska bude odřeknuto 10 spojů kategorií Sprinter (SPR), EuroRegio (Er) a osobní vlak (Os). Z Marcheggu na Slovensko nepojede 9 vlaků. Odřeknuté vlaky nebudou nahrazeny autobusovou dopravou.

zdroj: Tisková zpráva ZSSK

TGVBratislava - "Stanica Bratislava hlavná stanica", ozve se z reprodukturu na bratislavském nádraží a na nástupišti zastaví vysokorychlostní jednotka TGV. Zástupci Francie, Německa, Rakouska a Slovenska podepsali společné prohlášení s jasným závazkem: co nejdříve vybudovat vysokorychlostní trať Paříž - Štrasburk - Stuttgart - Vídeň - Bratislava.
Do trati, která patří mezi prioritní projekty transevropských dopravních sítí, se už investovalo více než 10 mld.€. Francie, Německo a Rakousko na jaře také podepsaly bilaterální smlouvy o výstavbě mostů přes hraniční řeky. Slovenský úsek by se měl stát realitou zhruba za sedm let.

"Pracujeme s termínem 2013, ale samozřejmě bychom některé úseky chtěli dát do provozu co nejdříve, pokud možno před mistrovstvím světa v hokeji v roce 2011," řekl zástupce slovenského velvyslance při EU Juraj Nociar, který v Lucemburku zastupoval ministra dopravy. "Nejde jen o vlaky TGV, kterých by mělo být jen pár denně. Ale trať by měla být využívána i k propojení mezi bratislavským a vídeňským letištěm rychlovlakem, o čemž se už roky hovoří," dodal Nociar.
Bratislava už využila prostředky unie na vypracování projektových studií, díky kterým se jí podařilo přistoupit k železničnímu koridoru Paříž - Vídeň. Na samotné provedení počítá s využitím příspěvků z Fondu soudržnosti EU, které by měly dílo financovat z 85 procent.

zdroj: Idnes

Bratislava - Od roku 2012 by měly začít jezdit vlaky mezi Bratislavou a Žilinou rychlostí 160 km/h (až do Košic by se touto rychlostí mělo jezdit v roce 2015) . Trasa přes Žilinu a Košice do Čiernej nad Tisou je součástí 5. Eurokoridoru, který spojuje Itálii, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a Ukrajinu. Měří 2.831 km (na Slovensku 536,2 km). Předpoklad starý několik let uvažoval s náklady na stavbu kolem 2 miliard €, ovšem dnešní odhady jsou odhadovány mnohem vyšší. O budování VRT se na Slovensku neuvažuje.

zssk-logoVysoké Tatry - Po více než půl roce od ničivé vichřice bude v pátek 10.6.2005 obnoven železniční provoz na všech tratích v plném rozsahu. Jako poslední úsek bude otevřena trasa Starý Smokovec - Štrbské pleso. První vlak ze Štrbského plesa vyjede v 10:30 hod. a vypraví ho ministr dopravy, telekomunikací a pošt Pavol Prokopovič. ZSSK ztratila na tržbách TEŽ a OTEŽ více než 2 miliony Sk.
Od 11. do 26.6. lze cestovat o víkendu s jízdenkou SONE i na tratích TEŽ a OTEŽ, která za normálních okolností platí pouze v Os a Zr. SONE R lze použít na tatranských železničních zcela běžně.
ZSSK nabízí pro majitele průkazů JuniorRail Plus a Senior týdenní cestování po Slovensku ve všech vlacích ZSSK kromě Trenčianske elektrické železnice zdarma ve 2. vozové třídě v termínu od 1.7. do 31.8.2005.

pozorSlovensko - V neděli 6. 3. 2005 začne výstavba železničního koridoru na síti ŽSR v úseku Bratislava - Trnava - Leopoldov - Nové Mesto nad Váhom. Z tohoto důvodu se prodlouží jízdní doba vlaků mezi Bratislavou a Novým Mestem nad Váhom v průměru o 40 minut, vybrané spoje pojedou odklonem přes Galantu. Po rozsáhlé výluce a opravě traťových kolejí se zvýší rychlost na max 160 km/h. Na výše jmenovaném úseku dochází ke změně jízdního řádu. Bližší informace na www.zssk.sk - infoservis - tlačové správy.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni | Forum
© 2001-2014 ŽelPage, o. s.
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Current train position - Slovakiaopen/close
Current train position - Slovakia
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
» Add a new link
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:16
sets at 21:00

meteo meteo
:. Current discussions
Poslední příspěvek Re: Jízdenky - tarify, slevy a zvláštní nabídky
jspetrak  - 1.7. (14:04)
Jmenuje se to Deutschlad Pass. K Rostocku - nedá se nějak nakombinovat ...

Poslední příspěvek Re: Jízdenky - tarify, slevy a zvláštní nabídky
mohac  - 24.6. (15:06)
Zdravím pane Oto. Ten problém byl možná proto, že sem hledal moc dopředu, ...

Poslední příspěvek Re: Fotogalerie
Radek Novák  - 29.5. (11:48)
Dobrý den, jsem náhodným návštěvníkem. Zde je k dispozici několik fotek ...

Poslední příspěvek Re: Automatické vedení vlaku (AVV)
Aleš Liesk  - 26.5. (14:05)
proč to ČD neobjednalo do panterů? To se musíte zeptat u ČD . Chápu ...

Poslední příspěvek Re: Automatické vedení vlaku (AVV)
slawe  - 26.5. (12:57)
Děkuji moc za odpověď. Ale vyvolalo to ve mě další otázku - proč to ...

Další diskuze >>>
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek Železničné nehody na Slovensku: 20.9.1950, Rudno n.Hr. - Voznica
Ešte ani päť rokov po skončení II. svetovej vojny sa život na Slovensku nestihol úplne vrátiť do svojich starých koľají. Hoci dedičstvo skazy bolo v jednotlivých oblastiach stále hmatateľné, ...

Poslední příspěvek Wales (1)
Pred mnohými rokmi som dostal malú farebnú brožúru o úzkorozchodných železniciach Walesu, ktorá sa mi veľmi páčila a mám ju dodnes. Tvrdila, že to je to pravé miesto pre milovníkov úzkorozchodiek. ...

Poslední příspěvek Súťaž o modely mašiniek s www.modely-masinek.cz
Na trhu se objevila nová česká firma s názvem MODELY MAŠINEK, která navrhuje a nabízí různé leptané doplňky a detailní stavebnice vozů pro železniční modeláře. Hlavní nabídku tvoří ...