..: Aktuality a články - Stavby a projekty - Slovensko (celé) :..

On-line zpravodajství, foto: ŽelPage Česko/Slovensko/Evropa/Svět18.15 Vážení čtenáři, zazvonil zvonec a on–linu je konec. Za dvaačtyřicet hodin sledování nedošlo víceméně k žádným vážnějším komplikacím v provozu. Bohužel však byly dnes usmrceny minimálně dvě osoby. V současné době jezdí vlaky na síti SŽDC ne zcela včas, ale stav dopravy je stále uspokojivý. Letošní ročník byl výjimečný – poprvé jste se do on–line zpravodajství výrazně zapojili i vy, čtenáři, za což vám patří obrovský dík. Naopak omluva je posílána těm, jejichž informace nebo fotografie nenašly v textu místo. Za zmínku stojí také spolupráce s VLAKY.NET a portálem K-report. Počet přečtení také není zanedbatelný – dosahuje hranice třiceti tisíc. V poslední aktualizaci mi dovolte doplnit ještě několik posledních informací a také řadu fotografií, které jste nám zaslali. Děkujeme za vaši přízeň! Mnoho kilometrů bez nehod přeje za celou redakci Dominik Jaroš.

Výstavba nástupišť v žst. PrešovBratislava - Částku 67,225 miliard Sk, to je suma, kterou potřebují Železnice Slovenské republiky na modernizaci staré infrastruktury. Na financování by se měly mimo ŽSR podílet i prostředky z fondů Evropské unie a státních dotací. Návrh finanční potřeby investičních prostředků do roku 2011 je považovaný za nevyhnutelný z hlediska vytvoření podmínek pro urychlení modernizace tratí ŽSR, čímž by se zlepšila také jejich konkurenceschopnost na domácím i mezinárodním dopravním trhu.

ŽSRBratislava - Železnice Slovenskej republiky po 26 měsících realizace ve čtvrtek 11.1.2007 oficiálně otevřeli za přítomnosti ministra dopravy, pošt a telekomunikací, p. Vážneho a generálního ředitele ŽSR, p. Zeleného, nový elektrifikovaný úsek tratě mezi Zvolenem a Banskou Bystricí. Realizace projektu začala v listopadu 2004.

Ilustrační fotoBratislava - ZSSK zprovoznily nové internetové stránky ve čtvrtek 30.11. ve večerních hodinách. Stránky jsou provedeny v kombinaci modré a oranžové barvy. Neměla by být opomenuta skutečnost, že vybrané fotografie ve fotogalerii převzaly ZSSK od kolegů z Vlaky.net. V roce 2007 budou spuštěny nové internetové stránky zaměřené pouze na osobní dopravu také Českými drahami. Ty by měly cestujícím usnadnit orientaci v nabídkách a službách ČD. Měly by také zahrnout požadované nové aplikace - kalkulátor jízdného, vylepšenou polohu vlaku, aktuální výluky na síti ČD, průvodce nabídkami ČD a aktuální informace o odjezdech v uzlových stanicích. Samozřejmostí bude i anglická verze stránek. Nejen vizuálních změn, ale i anglickou verzi budou mít k novému jízdnímu řádu také internetové stránky SC Pendolino.

VýlukaBratislava - Od pondělí 23.10. do pátku 27.10.2006 v době od 8 do 14:30 hod. bude probíhat výluka na trati mezi Bratislavou a Marcheggem. Důvodem výluky jsou rekonstrukční práce. Z Bratislavy ve směru do Rakouska bude odřeknuto 10 spojů kategorií Sprinter (SPR), EuroRegio (Er) a osobní vlak (Os). Z Marcheggu na Slovensko nepojede 9 vlaků. Odřeknuté vlaky nebudou nahrazeny autobusovou dopravou.

zdroj: Tisková zpráva ZSSK

TGVBratislava - "Stanica Bratislava hlavná stanica", ozve se z reprodukturu na bratislavském nádraží a na nástupišti zastaví vysokorychlostní jednotka TGV. Zástupci Francie, Německa, Rakouska a Slovenska podepsali společné prohlášení s jasným závazkem: co nejdříve vybudovat vysokorychlostní trať Paříž - Štrasburk - Stuttgart - Vídeň - Bratislava.
Do trati, která patří mezi prioritní projekty transevropských dopravních sítí, se už investovalo více než 10 mld.€. Francie, Německo a Rakousko na jaře také podepsaly bilaterální smlouvy o výstavbě mostů přes hraniční řeky. Slovenský úsek by se měl stát realitou zhruba za sedm let.

"Pracujeme s termínem 2013, ale samozřejmě bychom některé úseky chtěli dát do provozu co nejdříve, pokud možno před mistrovstvím světa v hokeji v roce 2011," řekl zástupce slovenského velvyslance při EU Juraj Nociar, který v Lucemburku zastupoval ministra dopravy. "Nejde jen o vlaky TGV, kterých by mělo být jen pár denně. Ale trať by měla být využívána i k propojení mezi bratislavským a vídeňským letištěm rychlovlakem, o čemž se už roky hovoří," dodal Nociar.
Bratislava už využila prostředky unie na vypracování projektových studií, díky kterým se jí podařilo přistoupit k železničnímu koridoru Paříž - Vídeň. Na samotné provedení počítá s využitím příspěvků z Fondu soudržnosti EU, které by měly dílo financovat z 85 procent.

zdroj: Idnes

Autor:

Bratislava - Od roku 2012 by měly začít jezdit vlaky mezi Bratislavou a Žilinou rychlostí 160 km/h (až do Košic by se touto rychlostí mělo jezdit v roce 2015) . Trasa přes Žilinu a Košice do Čiernej nad Tisou je součástí 5. Eurokoridoru, který spojuje Itálii, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a Ukrajinu. Měří 2.831 km (na Slovensku 536,2 km). Předpoklad starý několik let uvažoval s náklady na stavbu kolem 2 miliard €, ovšem dnešní odhady jsou odhadovány mnohem vyšší. O budování VRT se na Slovensku neuvažuje.

zssk-logoVysoké Tatry - Po více než půl roce od ničivé vichřice bude v pátek 10.6.2005 obnoven železniční provoz na všech tratích v plném rozsahu. Jako poslední úsek bude otevřena trasa Starý Smokovec - Štrbské pleso. První vlak ze Štrbského plesa vyjede v 10:30 hod. a vypraví ho ministr dopravy, telekomunikací a pošt Pavol Prokopovič. ZSSK ztratila na tržbách TEŽ a OTEŽ více než 2 miliony Sk.
Od 11. do 26.6. lze cestovat o víkendu s jízdenkou SONE i na tratích TEŽ a OTEŽ, která za normálních okolností platí pouze v Os a Zr. SONE R lze použít na tatranských železničních zcela běžně.
ZSSK nabízí pro majitele průkazů JuniorRail Plus a Senior týdenní cestování po Slovensku ve všech vlacích ZSSK kromě Trenčianske elektrické železnice zdarma ve 2. vozové třídě v termínu od 1.7. do 31.8.2005.

pozorSlovensko - V neděli 6. 3. 2005 začne výstavba železničního koridoru na síti ŽSR v úseku Bratislava - Trnava - Leopoldov - Nové Mesto nad Váhom. Z tohoto důvodu se prodlouží jízdní doba vlaků mezi Bratislavou a Novým Mestem nad Váhom v průměru o 40 minut, vybrané spoje pojedou odklonem přes Galantu. Po rozsáhlé výluce a opravě traťových kolejí se zvýší rychlost na max 160 km/h. Na výše jmenovaném úseku dochází ke změně jízdního řádu. Bližší informace na www.zssk.sk - infoservis - tlačové správy.

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:10
zapadá v 20:47

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Jak jsem prožil Středočeský železniční den
Při rozhovoru s jistým představitelem ČD na jednom nedávném reportážním výjezdu jsem byl dotázán, zda se 12. května zúčastním Středočeského železničního dne v Mladé Boleslavi. Má odpověď byla kladná, protože ...

Poslední příspěvek Vlakom do poľskej Krynice
Občianske združenie Detská železnica Košice pozýva všetkých záujemcov na ďalší výlet po koľajach normálneho rozchodu, tentoraz mimoriadnym medzištátnym motorovým vlakom idúcim po trase Košice – Prešov ...

Poslední příspěvek Oprášeno v archívu: Počátky elektrického provozu v okolí Trenčína
Před nedávnem byl na tomto místě zveřejněn článek k opomenutému výročí 30. let od elektrizace tratě Bratislava – Púchov, který se setkal s velmi příznivým ohlasem. Poměrně vyčerpávajícím způsobem popsal ...