..: Aktuality a články - Služby :..

7.12.2010 - 6:00 - Předvánoční e-shop: Kalendář a DVD VLAKY.NET

749.181 na trati Posázavského Pacifiku (jedna z fotografií v kalendáři), foto: Vítek_V ŽelPage — Vážení čtenáři, dovolujeme si vás upozornit na nové zboží v našem e–shopu. Zakoupit nyní můžete kromě stálých artiklů také DVD z pátých narozenin portálu VLAKY.NET, jehož obsah tvoří záběry jízd vlaků vypravených při této příležitosti, fotografie účastníků a také pohled na trať Čierny Balog – Chvatimech z motorového vozu M 21.004. Jelikož se rychle blíží vánoce, dovolujeme si zrekapitulovat, že Vám nabízíme také nástěnný kalendář na příští rok, případně bezpečnostní vestu nebo tričko ŽelPage. Takový dárek jistě udělá radost nejen obdarovanému čtenáři, ale přispějete tak i na provoz a existenci tohoto nezávislého zpravodajského serveru, který zůstává i nadále bez reklam.

Pokud nechcete čekat (ačkoliv došlé platby expedujeme každý týden, letos až do 20. prosince) nebo dáváte prostě přednost kamenným obchodům, pak kalendář ŽelPage můžete zakoupit přinejmenším na těchto místech: v Praze v prodejně Království železnic na Andělu a v prodejně Corona v pasáži u Masarykova nádraží, v Brně v Modelovém světě (E–pasáž, Josefská 7) a v prodejně RK model (Kounicova 87), v Ostravě v prodejně RK model, Puchmajerova 9 a ve Žďáru nad Sázavou u novinového stánku v hale stanice (ne v prodejně Relay!).

Všem zájemcům předem děkujeme a přejeme příjemné prožití vánočních svátků!

Výluky Praha - Během nedávných problémů v dopravě z důvodů následků vichřice málem zapadla jedna relativně důležitá novinka. České dráhy rozšířily svůj informační systém výluk o mimořádnosti, tedy nepředvídatelné situace, kdy například vlivem nepříznivého počasí, výpadku napájení, poruchy vozidel nebo nehody na přejezdu dojde ke vzniku nepravidelnosti a zpoždění vlaků ČD. Všechny informace o omezeních jízdy vlaků teď naleznou cestující na jedné společné adrese www.cd.cz/omezeniprovozu. Nespornou výhodou nového systému pro cestující je, že informace o mimořádných událostech se na webu ČD objevují mnohem rychleji než dříve.

Černá jízdenka - exkluzivně, u revizora!, foto: Martin Sojka Curych - Švýcarské spolkové dráhy denně přistihnou 1000 černých pasažérů, jejich počet ale klesá. Od roku 2006 dráhy společně s dalšími poskytovateli služeb veřejné dopravy a dopravními svazy vedou registr černých pasažérů. Všudypřítomná žlutá cedulka "s okem" na, dle naší terminologie samoobslužných či specifických tratích, vysvětluje progresi. Při prvním přistižení zaplatíte 80 CHF, při druhém 120 CHF, při třetím 150 CHF. Nezaplatíte-li na místě, zaplatíte ještě 20 CHF poplatek za zpracování.

Ilustrační obrázekPraha - Současné počasí láká řadu lidí k vyjížďkám na kolo. S ohledem na rostoucí provoz ve městech tak České dráhy nejspíš i letos opět zaznamenají nárůst počtu přepravených kol. Dovolili jsme si připravit určitou kuchařku pro cestujícího včetně informací, co je v roce 2007 připraveno nového.

Příjemnou novinkou bezesporu je cyklovlak, který bude každý víkend celé léto dvakrát denně projíždět obnovenou trať kolem pražského letiště, hradu Okoř a Budče až do Slaného.

Novinkou jsou ale i nová pravidla pro rezervaci míst především na vytížené trase Praha - České Budějovice, kde nejspíš bude nejeden cestující, který se o podmínkách neinformuje, nepříjemně překvapen.

6.3.2007 - 17:00 - ČD vydávají nový časopis Motion revue

Ilustrační obrázekPraha - Nová Motion je česko-anglická revue pro zpříjemnění cest expresními vlaky ČD vyšší kvality – EuroCity, InterCity a SuperCity Pendolino. Motion je příjemná a inspirativní směs o pohybu – nejenom ve smyslu fyzickém, ale i o pohybu vnitřním. Je nabízena bezplatně na palubách vlaků. České dráhy ji připravují ve spolupráci s vydavatelstvím Grand Princ.

Časopis Motion nabízí oslovení ekonomicky nejvýše postavené cílové skupiny cestujících Českých drah. Hlavní podíl čtenářské obce tvoří segment B2B – cílená distribuce na cestující na služebních a obchodních cestách do zahraničí i v rámci ČR, kongresová turistika, adresná distribuce firmám atd.

Letos je v plánu pět čísel: zima, jaro, léto, podzim a vánoční. To první si již můžete přečíst.

zdroj: Motion revue ČD

jízdní řádyV přehledech tratí na ŽelPage byly nově aktualizovány a zpřístupněny pdf verze tabulek železničního jízdního řádu 2007 České republiky, Slovenska, Rakouska a Maďarska, včetně příslušných map.

Historické jízdní řády

Oblíbená série digitalizovaných historických jízdních řádů na CD má páté pokračování, tentokrát s jízdními řády léta 1900, zimy 1951/52 a z roku 1959/60. Objednat si ho můžete v eShopu.
Začátkem příštího roku připravujeme vydání souborného DVD se všemi téměř 20ti celorepublikovými starými jízdními řády a některými bonusy. Pokud k jeho obsahu máte čím přispět, ozvěte se nám, rádi pořízenou sbírku rozšíříme.

anketaPraha - Jak jste si možná již všimli, objevila se nyní anketa v pravém sloupci pod filtrem novinek a má několik nových vlastností. Především mohou hlasovat pouze registrovaní uživatelé a to každý právě jednou, a zároveň grafickým provedením více pasuje do návrhu ŽelPage.

Spokojenost s novinkami

Sešlo se nám 44 odpovědí. Téměř celé dvě třetiny respondentů z nabízených možností vybralo, že je se stavem zpracování novinek plně spokojeno. 23% odpovídajících je ochotno napsat nové domácí zprávy a pouze 6 respondentů si vybralo další možnosti. Děkujeme všem, kteří svá slova proměnili v činy a skutečně nějakou novinku přidali, i když nebyly všechny takové, aby mohly být zveřejněny bez úprav. Věříme, že vám to vydrží.

Co vám na ŽelPage chybí?

Rozhodli jsme se zkusit nechat registrované uživatele sestavit žebříček priorit dalšího vývoje portálu, jak ho vidí oni. V nové anketě najdete seznam námětů, které máme v redakci a hlavě, ale nikoliv na serveru a na stránkách. Můžete svým hlasem říct, co si myslíte, že má být dotaženo nejdřív :-) Koneckonců více k tomu můžeme probrat v diskusním foru.

Rekordní návštěvnost

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří svou návštěvou pomohli dnes překonat další hranici počtu denních návštěv ŽelPage - 6000 návštěv.

žpŽelPage - Jménem týmu redaktorů a správců, kteří pro vás ŽelPage připravují, vám přeji slunnou dovolenou, nepřeplněné vlaky a příjemné zážitky na cestách.

Jelikož si své volno v nadcházejícím období vybere i mnohý z nás, prosíme vás o shovívavost v případě, že některé věci budou trvat déle, než je obvyklé (schvalování fotek a novinek, zveřejnění výluk, aktualizace kalendáře, četnost vydávání novinek a další). Budeme se snažit problémům přecházet, ale nemůžeme je vyloučit.

Letní období pro nás též znamená možnost v klidu dotáhnout věci, na které přes rok nezbyl čas, takže se máte nač těšit – ale to si zatím necháme pod pokličkou.

Nu dobrá, jednu věc už máme. Pokud se chcete podívat, kam byste mohli vyjet v roce 1944, nabízíme vám díky svolení autora pana Petera Kökera poslední jízdní řád tehdejších starých Říšských drah. Odkazy na jednotlivé traťové tabulky najdete v našem přehledu tratí. Na propojení na současná čísla tratí se podílel Aleš Drobný, díky.

Zachovejte nám svou přízeň!

vodopádPraha - Dnes odpoledne došlo po náhlém krupobití na hlavním nádraží k částečnému zaplavení. Voda se hnala podchody až na nástupiště metra, které směrem do Ládví projíždělo. Ilustrační snímek z mobilu zachycuje vodopád na jižním spojovacím schodišti mezi oběma halami. Vliv na vlakovou dopravu nebyl zaznamenán.

obrazekPolsko - Na základě vývěsky v žst. Nysa je od 1.8.2004 zastaven provoz osobních vlaků relace Nysa - Głuchołazy Zdrój. V úseku Nowy Świętów - Głuchołazy Zdrój (trať 206) tak nepojede žádný osobní vlak. Ve stanice Głuchołazy se osobní doprava omezí na obracející české peážní vlaky od Jeseníku na Krnov, ze kterých však nejméně do prosince nadále nebude možný výstup a nástup cestujících. Na snímku z 27.07.2004 jeden z posledních vlaků vedený lokomotivou SM 42 s jedním klasickým vozem ve stanici Nysa, v pozadí zvláštní vlak KŽC.

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 05:17
zapadá v 20:59

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Norskem napříč a podélně – 1. díl
Letošní léto jsem se (opět) vydal na sever, tentokráte do Norska. Projedeme si celé Norsko z pobřežního Bergenu přes Oslo a Trondheim až do Bodø za severním polárním kruhem. Nezůstane jen u železnice, ...

Poslední příspěvek Společnost telčské místní dráhy zve na „Parní léto 2018“
Společnost telčské místní dráhy ve spolupráci s dolnorakouským partnerem Zukunftsraum Thayaland, Svazkem obcí 'Železnice Kostelec - Slavonice', Správou železniční dopravní cesty, ČD a ČD Cargo vás zvou ...

Poslední příspěvek Nádraží získá nádech historie
Do historizujícího kabátku se se převléká břeclavské nádraží. Zmizí úpravy průčelí, provedené zhruba před půlstoletím, část dřívějších změn ale zůstane. Novou tvář má získat do půlky příštího roku.