..: Aktuality a články - Legislativa :..

České dráhy, a.s. Ústí nad Labem - Ve čtvrtek 5. října 2006 se v Ústí nad Labem uskuteční národní konference k otevření Centra pro podporu zaměstnanců (CPPZ). Cílem konference je jednak informovat o plánovaném otevření tohoto pilotního centra v prostorách Dopravního vzdělávacího institutu, a.s., v Ústí nad Labem a o důvodech vzniku a náplni jeho činnosti.
Konference se zúčastní nejen zástupci Českých drah, ale i zástupci dalších velkých a středních podniků z Ústecka a také představitelé Ústeckého kraje, úřadů práce, Krajské hospodářské komory, Magistrátu Ústí nad Labem a další.

Celá tisková zpráva ČD, a.s. : ZDE

České dráhyČD - Jako poslední v pořadí uzavřely České dráhy smlouvu o regionální dopravní obslužnosti pro rok 2006 s Ústeckým krajem. Dohodnutá částka je ve výši 375 milionů Kč, což oproti loňskému roku představuje o 40 milionů Kč více. Podpisem smlouvy s Ústeckým krajem se současně uzavřel proces podpisů smluv o regionální dopravní obslužnosti mezi kraji a Českými drahami pro letošní rok.
„Celkový objem financování regionální dopravní obslužnosti se oproti loňskému roku zvýšil o 67 milionů Kč a dosáhl hodnoty 4,428 miliardy Kč. Současně dohody o dopravní obslužnosti s jednotlivými kraji se podařilo oproti loňskému roku uzavřít ve zcela jiné atmosféře vzájemně oceňovaného partnerství. Kraje se chopily role zákazníka, který se za vyčleněné finanční prostředky snaží nakoupit pro své obyvatele co nejlepší rozsah dopravní obslužnosti; České dráhy se naopak soustředily na maximální přidanou hodnotu pro zákazníka – kombinaci dobré ceny a kvalitních služeb doplněné o další služby“, říká Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele Českých drah.
Navýšením objemu prostředků pro financování regionální dopravy zaznamenaly České dráhy výrazný podnikatelský úspěch ve zcela liberalizovaném prostředí trhu železniční dopravy. V porovnání s loňským rokem vzájemná jednání dala mnohem větší prostor pro uplatnění připomínek občanů – koncových cestujících a České dráhy společně s kraji připravily taková schémata spojení, která výrazně lépe odpovídají aktuálním přepravním potřebám a požadavkům cestujících.

Zkušenost z Karlovarského kraje: spolupráce s Českými drahami je pro kraje výhodnější – ostatní dopravci jsou dražší

Výrazně dražší je pro kraje spolupráce s jinými dopravci, než jsou České dráhy. Prokázala to například skutečnost z Karlovarského kraje, kde kraj – podle zveřejněných informací – například společnosti Viamont platí za ujetí jednoho kilometru přibližně o 22 Kč více než Českým drahám (Cena za jeden kilometr Viamont – 74,60 Kč; cena za jeden kilometr ČD – 52,30 Kč). Skutečnost, že ještě v rámci letošního grafikonu zajišťují také na trati Karlovy Vary – Mariánské Lázně provoz České dráhy umožnila kraji v rámci letošního rozpočtu ušetřit částku až 10 milionů Kč, které by jinak kraj musel zaplatit společnosti Viamont. Na trati nyní zajišťují provoz České dráhy, a to proto, že společnost Viamont si včas nezajistila od SŽDC kapacitu vlakové cesty. Cena, za kterou dopravu České dráhy zajišťují, je stejná jako v minulosti a současně výrazně nižší, než společnost Viamont nabídla v rámci výběrového řízení. V letošním roce navíc na trať vyjedou zcela nové motorové soupravy Českých drah, Regionova. Tím, že zůstává navíc zachován síťový charakter regionální železniční dopravy, mají cestující možnost využívat veškerých cenových výhod.

Rok 2006: nová zákaznická strategie osobní dopravy, nová vozidla – jednoznačná orientace na zákazníka

Další konkrétní výhody pro kraje a cestující chystají České dráhy v letošním roce. Masivní modernizaci vozového parku pro regionální a lokální tratě zahájí 5. května převzetí první sériové motorové jednotky Regionova, kterých České dráhy v letošním roce nasadí do provozu celkem 20 kusů. Prvními třemi kraji, kde budou jednotky Regionova nasazeny do provozu, jsou Zlínský, Karlovarský a Královéhradecký kraj. Ještě v průběhu letošního roku bude do provozu uvedena také třívozová verze jednotky Regionova (dva motorové vozy a jeden vložený), která začne obsluhovat regionální tratě v Libereckém kraji.
Během následujících 3 let by těchto motorových vozů měla být nasazena do provozu více než stovka. Lokální tratě v ČR tak z hlediska vozového parku projdou kompletní modernizací. Další novinkou bude nasazení patrových pantografových jednotek řady 471 v Moravskoslezském kraji. Zde se počítá s jejich uvedením do provozu v druhém pololetí letošního roku – a to například na dopravním rameni Opava východ – Ostrava Svinov (přestupní uzel pro spoje SC Pendolino) – Český Těšín – Mosty u Jablunkova. Pokračovat bude rozšiřování jejich provozu v okolí Prahy.
Vedle projektu modernizace vozidel a projektu Živá nádraží dokončují České dráhy zcela novou zákaznickou strategii osobní dopravy. Cestující se dočkají zavedení efektivních systémů příměstské železniční dopravy, propojení regionální a dálkové dopravy či nabídky nových produktů. Hlavním pilířem bude jednoznačná identifikace produktů osobní dopravy v očích zákazníka.

Zdroj: Tisková zpráva ČD

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2024 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:02
zapadá v 20:01